Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 151

Sződy Szilárd (1878-1939) 1936. Sebő Béla Budapest Székesfőváros főszámvevője - 10 éves főszámvevői jubileuma emlékére - A számvevőség tisztikara Br emlékplakett, hátoldalán LUDVIG gyártói jelzéssel (54x49mm) T:2
30408.

Sződy Szilárd (1878-1939) 1936. "Sebő Béla Budapest Székesfőváros főszámvevője - 10 éves főszámvevői jubileuma emlékére - A számvevőség tisztikara" Br emlékplakett, hátoldalán "LUDVIG" gyártói jelzéssel (54x49mm) T:2

3 000 HUF
1928.Telcs Ede (1872-1948) 1928. III. Országos Kézművesipari Tárlat Budapesten - aranyérem Bereczky Sándor esztergályosnak aranyozott Br emlékplakett (90,26g/60mm) T:1- patina Hungary 1928. 3rd National Crafts Exhibtion - gold medal for turner Sándor Bereczky gilt Br memorial plaque (88,37g/54mm) Sign.: Ede Telcs C:AU patina
30409.

1928.Telcs Ede (1872-1948) 1928. "III. Országos Kézművesipari Tárlat Budapesten - aranyérem Bereczky Sándor esztergályosnak" aranyozott Br emlékplakett (90,26g/60mm) T:1- patina Hungary 1928. "3rd National Crafts Exhibtion - gold medal for turner Sándor Bereczky " gilt Br memorial plaque (88,37g/54mm) Sign.: Ede Telcs C:AU patina

11 000 HUF
29,73
32,35
Técsy László (1892-1972) 1929. Tiszavidéki Országos Ipari és Mezőgazdasági Kiállítás - Szolnok - Aranyérem kétoldalas Cu díjérem, hátoldalon RÉTI TESTV gravírozással, LUDVIG gyártói jelzéssel (54mm) T:3 több ph. és ü.
30410.

Técsy László (1892-1972) 1929. "Tiszavidéki Országos Ipari és Mezőgazdasági Kiállítás - Szolnok - Aranyérem" kétoldalas Cu díjérem, hátoldalon "RÉTI TESTV" gravírozással, "LUDVIG" gyártói jelzéssel (54mm) T:3 több ph. és ü.

3 600 HUF
9,73
10,59
Técsy László (1892-1972) 1929. Kaposvári Országos Mezőgazdasági és Ipari Kiállítás és Vásár / Kaposvári Kiállítás 1929. aug. 24.- szept. 2. Br emlékérem LUDVIG BP. gyártói jelzéssel (106,64g/60mm) T:2 Hungary 1929. National Agricultural and Industrial Exhibition and Fair of Kaposvár / Exhibition of Kaposvár August 24 - September 2, 1929 Br commemorative medallion with makers mark LUDVIG BP.. Sign.: László Técsy (106,64g/60mm) C:XF HP 6029
30411.

Técsy László (1892-1972) 1929. "Kaposvári Országos Mezőgazdasági és Ipari Kiállítás és Vásár / Kaposvári Kiállítás 1929. aug. 24.- szept. 2." Br emlékérem "LUDVIG BP." gyártói jelzéssel (106,64g/60mm) T:2 Hungary 1929. "National Agricultural and Industrial Exhibition and Fair of Kaposvár / Exhibition of Kaposvár August 24 - September 2, 1929" Br commemorative medallion with makers mark "LUDVIG BP.". Sign.: László Técsy (106,64g/60mm) C:XF HP 6029

4 000 HUF
1894. Kossuth Lajos / Szabadság, Egyenlőség, Testvériség 1848 Cu emlékérem (30mm) T:2,2-
30412.

1894. "Kossuth Lajos / Szabadság, Egyenlőség, Testvériség 1848" Cu emlékérem (30mm) T:2,2-

2 000 HUF
1894. Kossuth Lajos / Dicső korszak lánglelkű alkotója ezüstözött Br emlékmedál füllel (28mm) T:1- kopott ezüstözés
30413.

1894. "Kossuth Lajos / Dicső korszak lánglelkű alkotója" ezüstözött Br emlékmedál füllel (28mm) T:1- kopott ezüstözés

2 000 HUF
14
1896. Magyarország Ezeréves Fennállása - Árpád - I. Ferenc József 896-1896 / Ezredéves Országos Kiállítás - Emlékérem 896-1896 aranyozott Br emlékérem (33mm) T:1-,2
30414.

1896. "Magyarország Ezeréves Fennállása - Árpád - I. Ferenc József 896-1896 / Ezredéves Országos Kiállítás - Emlékérem 896-1896" aranyozott Br emlékérem (33mm) T:1-,2

1 400 HUF
1897. II. Vilmos látogatása Budapesten fém emlékérem füllel II. VILMOS - I. FERENCZ JÓZSEF / EMLÉK II-ik VILMÓS NÉMET CSÁSZÁR Ő FELSÉGÉNEK BUDAPESTEN LÉTÉRŐL 1897 ÉVI SZEPTEMBER HÓ 20. (29mm) T:2  Austro-Hungarian Monarchy 1897. Wilhelm II - Franz Joseph / In commemoration of Wilhelm IIs visit in Budapest Br medallion with ear (29mm) C:XF
30415.

1897. "II. Vilmos látogatása Budapesten" fém emlékérem füllel "II. VILMOS - I. FERENCZ JÓZSEF / EMLÉK II-ik VILMÓS NÉMET CSÁSZÁR Ő FELSÉGÉNEK BUDAPESTEN LÉTÉRŐL 1897 ÉVI SZEPTEMBER HÓ 20." (29mm) T:2 Austro-Hungarian Monarchy 1897. "Wilhelm II - Franz Joseph / In commemoration of Wilhelm II's visit in Budapest" Br medallion with ear (29mm) C:XF

3 000 HUF
~1900. Éremdíj az Erdélyi Gazdasági Egylet Tárlatáról Br emlékérem (53mm) T:2,2- patina,ph.
30416.

~1900. "Éremdíj az Erdélyi Gazdasági Egylet Tárlatáról" Br emlékérem (53mm) T:2,2- patina,ph.

2 000 HUF
1909. Testvériség Sport Egyesület Br díjérem (2x) (37mm és 38mm) T:2 kis patina
30417.

1909. "Testvériség Sport Egyesület" Br díjérem (2x) (37mm és 38mm) T:2 kis patina

1 000 HUF
1909. Testvériség Sport Egyesület Br és Al díjérem pár (38mm és 39mm) (2xklf) T:2
30418.

1909. "Testvériség Sport Egyesület" Br és Al díjérem pár (38mm és 39mm) (2xklf) T:2

2 000 HUF
~1920-1930. Debreceni Egyetemi Athletikai Club 1919 Br emlékérem (37x50mm) T:2 hátoldalán forrasztásnyom
30419.

~1920-1930. "Debreceni Egyetemi Athletikai Club 1919" Br emlékérem (37x50mm) T:2 hátoldalán forrasztásnyom

2 200 HUF
5,95
6,47

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF