Lechner Lajos: Szeged újjá építése. A szerző saját kiadásában Budapesten 1891-ben megjelentetett kötet hasonmás kiadása tervlap-mellékletekkel, dr. Meggyesi Tamás előszavával és dr. Péter László utószavával. Szeged, 2000, Magánkiadás,(Presskontakt), XV+8+92+XVII (fekete-fehér illusztrációk)+XI-XV p.+7 tervlap melléklet. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, tervlap-mellékletekkel, jó állapotban.
Göde Jenő: A magyar főváros. Budapest székes-főváros és környékének közlekedési és idegenforgalmi útmutatója. Kiadja: Vásárhelyi Ferenc. Bp., 1904, Károlyi György Kő- és Könyvnyomdája, XII p.+2 sztl. lev.+120 p.+ 19 sztl. Rengeteg korabeli reklámmal. Szövegközti fekete-fehér fotókkal. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, Dörner és Heimberg-kötés, térkép nélkül. Ritka!
Dr. Jokovic Rokus: Cirkvenica. Téli üdülőhely és tengeri fürdő az Adrián. Zágráb, é.n., Mosinger. Kiadói gerincnél szakadt papírkötés, kihajtható képmelléklettel, kissé kopottas állapotban.
Velencei tó és a velencei hegység kalauza. Szerk.: Polgárdy Géza. Előszót írta: Dr. Zsembery Gyula. Iser József rajzaival. Magyarországi Útikalandok 2. Bp.,1938,Élet, 56 p.+1 t.(fekete-fehér fotó.)+1 t.(kihajtható térkép.) Szövegközti rajzokkal. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, a térkép foltos.
Vojtech Kopcan-Jozef Blaskovics: Érsekújvár. (Nové Zámky) a török megszállás alatt. 1663-1685. Nové Zámky, 1985, Okresné múzeum a Mestský národný výbor. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
Szabó T. Attila: Kalotaszeg helynevei. I. Adatok. Bevezetéssel és jegyzetekkel közzéteszi Szabó T. Attila. Kolozsvár, 1942. Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt. XVIII + 501 + [3] p. + 4 térkép (ebből egy dupla oldalas, kétszínnyomású, egy kihajtható). Egyetlen kiadás. Kiadói papírborítóban, tékával, Felvágatlan példány.
Dr. Halász Árpád: Budapest húsz éve. 1920-1939. Fejlődéstörténeti tanulmány. Bp., 1939, Wolff Károly Emlékbizottság. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötésben.