Babits Mihály: A második ének. A könyv kiállítását Lengyel Lajos tervezte. Az előszót Török Sophie írta. A címlaprajz Bernáth Aurél műve. Bp.,1942, Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt., (Hungária Nyomda-ny.), 103 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, jó állapotban. Számozott (2000/1323.) példány.
Petőfi-Könyvtár I-II. (Egy kötetben):
I. Kéry Gyula: Friss nyomon.
II. Petőfi adomák. Összegyűjtötte: Baróti Lajos. Jankó János és Mühlbeck Károly rajzaival.
Bp.,1908, Kunossy, Szilágyi és Társa. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, sérült, fakó gerinccel.
Arthur Adamov: Túl az abszurd színházon. Fordította, az előszót és a jegyzeteket írta: Sz. Szántó Judit. Korszerű színház. 84. sz. Bp.,1966, Színháztudományi Intézet. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány. Megjelent 1018 példányban.
Kölcsey Ferenc válogatott munkái. Bevezetéssel ellátta Jancsó Benedek. Remekírók Képes Könyvtára. Bp.,(1903),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 1 t.+XXIV+327 p. Korabeli átkötött félbőr-kötés, volt könyvtári példány, kopott gerinccel és borítóval, az elülső kötéstábla kötése kissé sérült, bejegyzésekkel.
Bayer József: Shakespeare drámái hazánkban. I-II. kötet. (Egybekötve.) Bp.,1909, Kisfaludy-Társaság,(Franklin-Társulat-ny.), XVI+746+XII+385 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, a gerincén hiányos címkével, kissé kopott borítóval, jó állapotban. Egyetlen kiadás.
Makoldy József: Amint én láttam. Rajzolta: - -. Előszóval ellátta: Herczeg Ferenc. Szövegét írta: Lázár István. Bp.,1926, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói, zsinórral átfűzött papírkötés, kissé gyűrött borítószélekkel, kis sérülésen a gerincen, és a borító egyik sarkán pici hiánnyal, egyébként jó állapotban, ajándékozási sorokkal.
Ebből a műből ezer példány készült száztizenöt rajzzal és harmincöt eredeti linóleummetszettel. Számozatlan példány.