Books: Law

Number of items: 29

J(ohann) C(aspar) Bluntschli: Az általános államjog és a politika története a tizenhatodik század óta a jelenkorig. I-II. kötet. Fordította: Acsádi Ignác. Bp.,1875, MTA, 8+383+4+398 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, az egyik gerinc fakó, a borítók kissé kopottak, intézményi bélyegzővel, magánkönyvtári bélyeggel.  Dr. viski Illés József (1871-1944) jogász, jogtörténész, politikus, MTA tag, a pozitivista jogtörténeti kutatások egyik utolsó nagy alakjának a névbélyegzőjével.
15726.

12 000 HUF
39,74
45,28
15727.

8 000 HUF
26,49
30,19
Vásárhelyi Gyula: Rendészet. Bp., 1911, Grill, LV+1188 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 237/238. oldal sérült.
15728.

4 600 HUF
15,23
17,36
Dr. Angyal Pál - Dr. Isaák Gyula: Büntető törvénykönyv I-II. kötet. Bp., 1941, Grill. IV. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, laza fűzéssel.
15729.

3 000 HUF
9,93
11,32
Építésügyi szabályzat Budapest, fő és székváros területére. Az 1870. évi X. törvénycikk alapján kiadja Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Bp., 1899, Légrády. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, kijáró elülső szennylappal, bejegyzésekkel, át és aláhúzásokkal.(6-7. oldal, XVIII. fejezetnél (99-101. oldal.)) Gerlóczy Tamás (1870-1940) székesfővárosi főmérnök, műszaki tanácsos névbejegyzésével az elülső előzéklapon, és a címoldalon.Gerlóczy Tamás hivatali példánya volt.(Gerlóczy Károlynak (1835-1900) Budapest főjegyzőjének, és első alpolgármesterének fia.)
15730.

4 200 HUF
13,91
15,85
15731.

7 000 HUF
23,18
26,42

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

341. Auction:
Payment deadline is 22 March

342. Auction:
From 12 March to 21 March
Payment deadline is 5 April
Seeing: From 18 to 21 March

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.