Gvadányi József, gróf: A falusi nótáriusnak elmelkedései, betegsége, halála, és testamentoma.... Első kiadás. Posonyban, 1796, Wéber Simon Péter költségével és betűivel
Az utolsó 20 oldal hiányzik. Előtte 3 lapon hiány. Az első néhány lap javítva. Későbbi félvászon kötésben.
Florenz, Karl: Japanische Dichtungen. Weissaster. Ein romantisches Epos nebst anderen Gedichten. Leipzig - Tokyo, 1898, C. F. Amelang's Verlag - Hasegawa. Táblanyomatos könyv, krepp-papír lapokkal, karton védőborítókkal, jó állapotban. /
Block book with crepe paper pages, hardcover, in good condition.
Florenz, Karl: Dichtergrüsse aus dem Osten. Japanische Dichtungen. Leipzig - Tokyo, s. d., C. F. Amelang's Verlag - Hasegawa. Bán Willy (?-1945) filatéliai szakíró érdekes ajándékozási soraival (1918). Táblanyomatos könyv, krepp-papír lapokkal, kopott karton védőborítókkal, jó állapotban. /
Block book with crepe paper pages, a slightly worn-out hardcover, in good condition.
Oldal József: Beszélykék az ifjuság számára.
Pest, 1862. Szerző tulajdona - Gyurián József és Noséda Gyula könyvnyomdája. [8] + 159 + [1] p. Egyetlen kiadás. Fűzve, kiadói borítóban, papírragasztóval megerősítve. Ritka.
Nagy Endre: Hajnali beszélgetések Lukits Miklóssal. Bp.,én.,Genius, (Kunossy-ny.), 157+3 p. Első kiadás! Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, volt könyvtári példány.
Simor András: Siess, Noé atyánk. Versek és prózák. Bp., 1991, szerzői. A szerző dedikációjával. 255. sz. sorszámozott példány, készült 500 példányban. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.