Monumenta Literarum II. sorozat 12 füzete (1-4,6,8-12.) (Bp.,1982, Magvető.) Papírkötésben, a 12. füzet hátsó borítója szakadt, hiányos, egyébként jó állapotban.
Vegyes könyvtétel, 29 db:
Világjárók sorozat 27 kötete. Bp.,1960-1969, Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, változó állapotban, többnyire kissé kopottas borítóval.+Jacques Picard: 11000 méter mélységben. Bp., 1965, Táncsics. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.+Mark Twain: Utazás az egyenlítő körül. Világjárók. Klasszikus útleírások IV. Bp.,1963, Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Reviczky Gyula összes költeményei. Sajtó alá rendezte: Koroda Pál. Bp., 1911, Athenaeum. Harmadik kiadás. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Alexandra Rachmanova: Házasság a vörös viharban. Egy orosz diáklány naplója. II. kötet. Fordította: Benedek Marcell. Bp.,é.n.,Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Gyulai Pál költeményei. Bp.,1870, Ráth Mór,(Bécs, Holzhausen Adolf-ny.,) 1 t.+336 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, aranyozott lapélekkel, a gerincen kis sérüléssel, kis hiánnyal, kissé kopott borítóval, kissé szakadozott szennylapokat.
Bajza József összegyűjtött munkái. I. kötet. Életrajzi bevezetéssel és jegyzetekkel. Sajtó alá rendezte Badics Ferenc. Bp.,1901, Franklin, 1 t.(acélmetszet)+363+5 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a gerincen apró kopásnyomokkal.
Eötvös József: Magyarország 1514-ben III. kötet. Bp., 1847, Hartleben K. Adolf, 355 p. Első kiadás. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, a címlapon névbejegyzéssel. A címlapon daruvári Jankovics grófok címeres bélyegzőjével.
MTA sorozat kötetei. 3 db: Csengery: Euripides drámái II.-II.; Faguet Emil: A XVIII. század. Irodalmi tanulmányok. ford: Haraszti Gyula. Bp., 1898. (Egy lap kijár) Egységes, egészvászon sorozatkötésben.