Books: History

Number of items: 159

Nagy Imre: Viharos emberöltő. (Facsimile kiadás és átírás!) Bp., 2002, Nagy Imre Alapítvány. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
15816.

1 200 HUF
Kubinyi Ferenc: Vaskorona. Wien, 1995, Edition Litfas. Kiadói papírkötés.
15817.

1 600 HUF
Yves de Daruvár. Vál. és szerk.: Fehér György. Lakitelek, 1992, Lakitelek Alapítvány-Antológia Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15818.

1 000 HUF
Erdély története napjainkig I-III. kötet. Szerk.: Köpeczi Béla. Budapest, 1988, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírborítóban. Jó állapotban. + Rácz István: Tanulmányok Erdély történetéből. Debrecen, 1988.
15819.

3 000 HUF
A nagy francia forradalom és Napoleon. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. III. kötet. Adorján Andor-Seress László: A rémuralom. Bp., é.n.,Országos Monografia Társaság. Szövegközti képanyaggal és önálló táblákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott Gottermayer féle egészvászon-kötésben, az elülső kötéstáblákon rézplakettbe foglalt színes képpel. Hátsó borítón egy folttal .
15820.

1 600 HUF
Németh László: Széchenyi. Bp., én. Bólyai Akadémia. Egészvászon kötésben, papír védőborítóval
15821.

1 200 HUF
Vegyes könyvtétel, 2 db:   McCarthy, Justus: Anglia története korunkban. I. kötet. Fordította: Szász Béla. Bp.,1885, MTA, VIII+618 p. Kiadói aranyozott zöld egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.   Sorel Albert: Európa és a francia forradalom. Bp., 1888, MTA,, VIII+714 p. Kiadói aranyozott zöld egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, néhol foltos lapokkal.
15822.

3 000 HUF
Vegyes könyvtétel, 5 db:  Bethlen István emlékirata 1944 (Zrínyi,1988), Náray Antal visszaemlékezése 1945 (Zrínyi, 1988), Horthy Miklós - dokumentumok tükrében- (Balassi, 1993, foltos), Várnai Gyula: Puszta ország (Az én világom, Kozmosz, 1988), Shvoy Kálmán titkos naplója és emlékirata 1918-1945 (Kossuth, 1983.) Kiadói papírkötésben, és kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóban. Változó állapotban.
15823.

1 200 HUF
A magyarok bejövetele. Szűcs Árpád bevezetőjével. Bp.,1989, Háttér Kft. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel. Facsimile kiadás.
15824.

1 200 HUF
15825.

6 000 HUF
Dolinay Gyula: Történelmi arcképcsarnok az ifjúság és a nép számára. Bp., [1916], Otthon Nyomda. Kiadói gazdagon díszített, aranyozott szecessziós félvászonkötésben, kopott,foltos borítóval, sérült borítósarkokkal, szakadt címlappal.
15826.

1 000 HUF
Egyiptom: a fáraók és múmiák ország. Fordította: Dr. Dezső Tamás. Eltűnt civilizációk. Bp.,1999, Athenaeum. Kiadói keménykötés.
15827.

2 200 HUF
5,95
6,47

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF