Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 66

Bogár Lívia (1957-) 1984. MÉE - Keszthelyi Csoport 15 éves / Dunántúli Éremgyűjtők X. Találkozója Keszthely jelzett Ag emlékérem (3,61g/0.800/16mm) T:1-  Adamo KE35
30391.

Bogár Lívia (1957-) 1984. "MÉE - Keszthelyi Csoport 15 éves / Dunántúli Éremgyűjtők X. Találkozója Keszthely" jelzett Ag emlékérem (3,61g/0.800/16mm) T:1- Adamo KE35

1 000 HUF
Bogár Lívia (1957-) 1987. MÉE-Keszthely / III. Numizmatikai Nyári Egyetem jelzett Ag emlékérem (3,57g/0.835/15mm) T:1- fo.  Adamo HB4a
30392.

Bogár Lívia (1957-) 1987. "MÉE-Keszthely / III. Numizmatikai Nyári Egyetem" jelzett Ag emlékérem (3,57g/0.835/15mm) T:1- fo. Adamo HB4a

1 000 HUF
Búza Barna (1910-2010) 1975. Br plakett a Felszabadulás 30. évfordulójára, eredeti tokban (63x138mm) T:2
30393.

Búza Barna (1910-2010) 1975. Br plakett a "Felszabadulás 30. évfordulójára", eredeti tokban (63x138mm) T:2

2 000 HUF
Carl Radnitzky (1818-1901) 1865. A Magyar Tudományos Akadémia megnyitásának 40. évfordulójára Br emlékérem. XI. DEC: MDCCCLXV / HÁZA MEGNYITÁSÁNAK EMLÉKEÜL A MAGYAR TUDOM: AKADÉMIA (53,91g/51mm) T:2 ph. / Hungary 1865. 40th anniversary of the opening of the Hungarian Academy of Sciences Br medallion. Sign.: Carl Radnitzky (53,91g/51mm) C:XF edge error
30394.

Carl Radnitzky (1818-1901) 1865. "A Magyar Tudományos Akadémia megnyitásának 40. évfordulójára" Br emlékérem. "XI. DEC: MDCCCLXV / HÁZA MEGNYITÁSÁNAK EMLÉKEÜL A MAGYAR TUDOM: AKADÉMIA" (53,91g/51mm) T:2 ph. / Hungary 1865. "40th anniversary of the opening of the Hungarian Academy of Sciences" Br medallion. Sign.: Carl Radnitzky (53,91g/51mm) C:XF edge error

4 000 HUF
Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1982. Kodály Zoltán születésének 100. évfordulójára - Kodály emlékbizottság Br emlékplakett eredeti díszdobozban (401g/104mm) T:2 kis patina
30395.

Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1982. "Kodály Zoltán születésének 100. évfordulójára - Kodály emlékbizottság" Br emlékplakett eredeti díszdobozban (401g/104mm) T:2 kis patina

2 000 HUF
25
Csúcs Ferenc (1905-1999) 1947. Kun Mihály 50 éves nyomdászságának emlékére / Tanfolyam hallgatói 1947 két félből álló Br emlékplakett (887g/~157mm) T:2,2- a két fél elvált egy részen /  Hungary 1947. Mihály Kun 50th Anniversary of Printing commemorative Br plaque made of two pieces. Sign.: Ferenc Csúcs (887g/~157mm) C:XF,VF a section of the two parts are apart from each other
30396.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1947. "Kun Mihály 50 éves nyomdászságának emlékére / Tanfolyam hallgatói 1947" két félből álló Br emlékplakett (887g/~157mm) T:2,2- a két fél elvált egy részen / Hungary 1947. "Mihály Kun 50th Anniversary of Printing" commemorative Br plaque made of two pieces. Sign.: Ferenc Csúcs (887g/~157mm) C:XF,VF a section of the two parts are apart from each other

8 000 HUF
Csúcs Ferenc (1905-1999) 1974. MÉE Budapest - Mátyás király - Mathias Corvinus Rex Hungarie / Buda Ag emlékérem (24,8g/0.800/42,5mm) T:1- Adamo BP8
30397.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1974. "MÉE Budapest - Mátyás király - Mathias Corvinus Rex Hungarie / Buda" Ag emlékérem (24,8g/0.800/42,5mm) T:1- Adamo BP8

5 000 HUF
Csúcs Ferenc (1905-1999) 1988. Szentgyörgyi István 1881-1938 Br plakett (500g/76x99mm) T:2 /  Hungary 1988. István Szentgyörgyi 1881-1938 Br plaque. Sign.: Ferenc Csúcs (500g/76x99mm) C:XF
30398.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1988. "Szentgyörgyi István 1881-1938" Br plakett (500g/76x99mm) T:2 / Hungary 1988. "István Szentgyörgyi 1881-1938" Br plaque. Sign.: Ferenc Csúcs (500g/76x99mm) C:XF

5 500 HUF
14,86
16,18
30399.

3 000 HUF
Fritz Mihály (1947-) 1988. MÉE - Dugonics András / 200 éves az első magyar regény - Etelka jelzett Ag és Br emlékérem pár (36,38g/0.835/42,5mm) T:1-,1- eredetileg PP
30400.

Fritz Mihály (1947-) 1988. "MÉE - Dugonics András / 200 éves az első magyar regény - Etelka" jelzett Ag és Br emlékérem pár (36,38g/0.835/42,5mm) T:1-,1- eredetileg PP

5 000 HUF
Imrey Lajos (1879-19??) DN Gyermek fej jobbra Br plakett falra akasztható táblán (589g/a plakett 134mm) T:2 /  Hungary ND Head of a child right Br plaque on a base. Sign.: Lajos Imrey (589g/ the plaque 134mm) C:XF
30401.

Imrey Lajos (1879-19??) DN "Gyermek fej jobbra" Br plakett falra akasztható táblán (589g/a plakett 134mm) T:2 / Hungary ND "Head of a child right" Br plaque on a base. Sign.: Lajos Imrey (589g/ the plaque 134mm) C:XF

5 500 HUF
14,86
16,18
Ispánki József (1906-1992) DN Liszt Ferenc 1811-1886 kétoldalas Br plakett (74mm) T:2
30402.

Ispánki József (1906-1992) DN "Liszt Ferenc 1811-1886" kétoldalas Br plakett (74mm) T:2

3 000 HUF
15

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF