130 éves a Szemere Bertalan Általános Iskola és Gimnázium. Szerk.: Ahmadné Elek Margit, Király Enikő, Murvai József. Bp.,2005,Szemere Bertalan Általános Iskola és Gimnázium. Kiadói papírkötés.
Gömöri János: Castrum Sopron. Sopron vára és környéke az Árpád-korban. Die Burg von Sopron (Ödenburg) in der Árpádenzeit. Sopron, 2002, Scarbantia Társaság. Kiadói papírkötés, angol és német nyelvű összefoglalóval. Megjelent 1500 példányban.
Táncsics Mihály: Fővárosunk. A bevezetőt írta: H. Kohut Mária. Budapest Főváros levéltára Forráskiadványai VIII. 88 hasonmás oldal. Bp., 1976. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban, megjelent 1500 példányban.
Dr. Kleb Béla: Eger múltja a jelenben. Bp., 1978, Eger Városi Tanács V. B. műszaki osztálya, 399 p. Számos kép és ábra. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
A szerző, Kleb Béla autográf aláírásával ellátott üdvözlőkártyával. Megjelent 2050 példányban.
2 Budapest témájú kiadvány: -
Mesterházy Jenő: A budavári királyi palota hajdan és most. 3 alaprajzzal és 34 fényképmetszettel. A szerző hagyatéki pecsétjével! Bp., 1929, Hollósy + Mesterházy Jenő: Budavár visszafoglalása és a török emlékek fővárosunkban. Bp., 1936. Hollósy János
Ernst von Hesse-Wartegg: Die Wunder der Welt. I. kötet. Stuttgart-Berlin-Leipzig, ,Union Deutsche Verlagsgesellschaft. Német nyelven. Rengeteg egészoldalas és szövegközti fekete-fehér és egészoldalas színes illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kis kopásnyomokkal a borítón, de alapvetően jó állapotban.
Dr. A. Otto: Die Hohe Tatra mit fünf Karten. 1909-1910 Berlin, 1909-10, Albert Goldschmidt. Kiadói egészvászon kötésben, térképmellékletekkel. / Linen-binding, with maps.