A Hermann Ottó Múzeum évkönyvei III.; IV.; V.; VI.; XI.; kötetek összesen 5 kötet.. Szerk.: Zádor Tibor. Miskolc, 1960-72, Hermann Ottó Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelentek 700 példányban.
A Hermann Ottó Múzeum évkönyvei III.; V.; kötetek összesen 2 kötet.. Szerk.: Zádor Tibor. Miskolc, 1960-65, Hermann Ottó Múzeum. Egészvászon kötésben. Megjelentek 700 példányban. + hozzá: Nógrád Megyei Múzeumok évkönyve. 1975/21. N. M. múzeumok igazgatósága.
Sas Péter: A kolozsvári Szent Mihály templom. Az előszót írta Czirják Árpád érseki helynök-plébános. Kolozsvár, 1998, Gloria Kiadó, Gloria Nyomda-ny.,128 p.+ 4 t. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Horváth Zoltán: A jobbágyvilág alkonya Sopron megyében. Bp., 1976. Akadémiai Kiadó. A megye összes települése viaszpecsét-lenyomatainak fényképtábláival és leírásaival, valamint térkép és táblázat mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Vegyes, többségében vízrajzzal, hidrológiával kapcsolatos könyvtétel, 10 db:
Várady Irén: Kárpátalja Bodrog és Felső-Tisza csapadékviszonyai. Szeged, 1939, Árpád Nyomda. Kiadói papírkötés.
Dr. Schréter Zoltán: Az egri langyosvízű források. Bp.,1923, Bethlen Gábor. Kiadói papírkötés.
Dr. Lengyel Béla: A rank-herleini és szejkei ásványvízek chemiai elemzése. Bp.,1880, MTA. Modern fűzésű kötésben, az eredeti papírborítót is bekötötték.
Schreier Ferenc: Adatok a Buda-Pilisi hegység Nagykevély hegycsoportjának hidrológiai viszonyaihoz. Bp.,1932, M. Kir. József-Műegyetem. Kiadói papírkötés.
Kalacsinszky Sándor: Naptól fölmelegedő sós tavak. (Szováta meleg-forró sós tavai.) Bp., 1904, Kir. M. Természettudományi Társulat. Modern fűzésű kötésben, az eredeti papírborítót is bekötötték, az elülső borítón kis hiánnyal.
Gál Zoltán: A Tisza szabályozásával kapcsolatos morfológiai változások Hódmezővásárhely környékén. Bp.,1931, Athenaeum. Kiadói papírkötés.
Ilosvay Lajos: A torjai büdös barlang levegőjének chemiai és fizikai vizsgálata. Bp.,1895, Kir. M. Természettudományi Társulat. Kiadói papírkötésben, a gerincen szakadással.
Továbbá:
Szabó István: A puszta talaja, Erdély ősemlős maradványai és az ősemberre vonatkozó leletei (9-158), 1935-1936 Földrajzi szeminárium I. évf. 7-10. sz.
Holub József: Zala megye középkori vízrajza. Függelék: 1. A malmok Zala megye vízein. 2. A halászat Zala megye vízein. Göcseji Múzeum Közleményei 23. kötet. Zalaegerszeg, 1963, Zala Megye Tanácsa VB., (Zalaegerszegi Nyomda-ny.), 67+4 p.+ 1 kihajtható térkép. Kiadói papírkötés, a hátsó borító és a térkép foltos. Megjelent 1000 példányban.
Leitner József: Sopron földrajzi vázlata. Különlenyomat Dr. Heimler Károly: "Sopron topográfiája" c. munkából. Sopron, 1936, Rötting-Romwalter Nyomda, 14 p. Kiadói papírkötés, lapszéli szakadásokkal a borítón és a lapokon.
Prinz Gyula: Dunavölgyi fővárosok. Pannonia-könyvtár 36. Pécs, 1937, Dunántól Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt., 21 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással.