Number of items: 500

Tamási Áron: Ábel trilógia.  Ábel a rengetegben. Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1932, Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva-ny.), 192 +V. p. Átkötött félvászon-kötés. Első kiadás. Számozatlan példány.   Ábel az országban.Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1933, Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva-ny.), 211+2 p. Átkötött félvászon-kötés. Az eredeti papírborítót hátulra bekötötték, a borító Kós Károly munkája (linómetszet, jelzett a dúcon.) Első kiadás.   Ábel Amerikában.Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva-ny.), 248+2 p. Átkötött félvászon-kötés. Az eredeti papírborítót hátulra bekötötték, a borító Kós Károly munkája (linómetszet, jelzés nélkül). Első kiadás.  A szerző, Tamási Áron (1897-1966) által Illés Endre (1902-1986) író, drámaíró, műfordító, műkritikus, könyvkiadó igazgatónak dedikált példány.  A példányok átkötöttek, de alapvetően szép állapotban vannak.
16151.

Tamási Áron: Ábel trilógia. Ábel a rengetegben. Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1932, Erdélyi Szépmíves Céh, ("Minerva"-ny.), 192 +V. p. Átkötött félvászon-kötés. Első kiadás. Számozatlan példány. Ábel az országban.Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1933, Erdélyi Szépmíves Céh, ("Minerva"-ny.), 211+2 p. Átkötött félvászon-kötés. Az eredeti papírborítót hátulra bekötötték, a borító Kós Károly munkája (linómetszet, jelzett a dúcon.) Első kiadás. Ábel Amerikában.Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, ("Minerva"-ny.), 248+2 p. Átkötött félvászon-kötés. Az eredeti papírborítót hátulra bekötötték, a borító Kós Károly munkája (linómetszet, jelzés nélkül). Első kiadás. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) által Illés Endre (1902-1986) író, drámaíró, műfordító, műkritikus, könyvkiadó igazgatónak dedikált példány. A példányok átkötöttek, de alapvetően szép állapotban vannak.

20 000 HUF
54,05
58,82
21
16152.

24 000 HUF
64,86
70,59
16153.

24 000 HUF
64,86
70,59
16154.

24 000 HUF
64,86
70,59
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével, rézfénymetszetben. Bp., 1888, Athenaeum. Igényesen javított kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel..Jó állapotban.
16155.

28 000 HUF
75,68
82,35
16156.

11 000 HUF
29,73
32,35
16157.

7 000 HUF
18,92
20,59
Névy László (Antal): A tragédia elmélete.+A drámai középfajok elmélete.+ A komédia elmélete. (Egybekötve.) Pest, 1871, Athenaeum, IV+94+6+89+2+140 p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, az első részben néhány ceruzás aláhúzással, foltos. Névy László (1841-1902) tanár, kereskedelmi akadémiai igazgató, tanügyi és esztétikai szakíró, a Petőfi Társaság egyik alapítótagjának a Kisfaludy-Társaság által jutalmazott három műve egybekötve.
16158.

8 000 HUF
16159.

7 000 HUF
18,92
20,59
16160.

18 000 HUF
48,65
52,94
16161.

11 000 HUF
29,73
32,35
16162.

11 000 HUF
29,73
32,35

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF