Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 64

Istvánffy Gyula, Csík-Madéfalvi dr.: A Clusius-codex mykologiai méltatása, adatokkal Clusius életrajzához -- Études et commentaries le code de lEscluse... Bp., 1900. (Franklin ny.) (10)+287p.+ 89 színes t. (2 kihajt.) A címlap 91 táblát jelez, de a mű így teljes (a kihajtható táblákat kettőnek vették). A kor egyik legnagyobb növénytani tudósának tartott, németalföldi.Clusius a nagyműveltségű főúr, Batthyány Boldizsár németújvári udvarában írta meg az első magyarországi gombaatlaszt, amely egyben a világ első gombászati munkája. Mind a szöveg összeállításában, mind a képek rajzolásában közreműködött maga Batthyány, valamint udvari lelkésze, Beythe István is. A mű tartalmazza a nyomtatásban megjelent munka hasonmását, a kódex tábláinak reprodukcióit, valamint több tanulmányt. Korabeli kopott félbőr-kötésben. 30x40 cm
15682.

80 000 HUF
258,06
294,12
15683.

16 000 HUF
51,61
58,82
1917 A M. Kir. Központi Szőlészeti Kísérleti Állomás és Ampelologiai Intézet évkönyve. VI. évf. 1915-1916. Szerk.: Dr. Degen Árpád. Bp., 1917, Pallas, XXI+96+2 p. Kiadói papírkötés, kis sérüléssel, kis hiánnyal a gerincen, jó állapotban.
15684.

3 000 HUF
9,68
11,03
Likőripari kézikönyv. Szerk.: dr. Sólyom Lajos. Bp.,1978, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 4000 példányban. Jó állapotban.
15685.

8 000 HUF
25,81
29,41
Borpárlat és gyümölcspálinka. Szerk.: Keller Miklós. Bp.,1977, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, intézményi bélyegzővel.
15686.

1 800 HUF
5,81
6,62
Dr. Kiss Pál-Dr. Koplik György-Dr. Prohászka József: Technológiai változatok a nagyüzemi juhászatokban. Szerk.: Dr. Udvari László. Bp.,1974, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés. Megjelent 2500 példányban.
15687.

4 200 HUF
15,44

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

333. Auction:
From 30 October  to 8 November
Payment deadline is 23 November

334. Auction:
From 13 November  to 22 November
Payment deadline is 7 December
Seeing: From 19 to 22 November

30. Major Auction
Seeing: 12 to 24 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.