Number of items: 348

Gárdonyi Lajos: Véletlenül történt. Bp.,1942, May János Nyomdai Műintézet Rt. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval. Első kiadás.   A szerző, Gárdonyi Lajos (1896-1945) által dedikált. A színész, komikus politikai okok miatt 1940-től csak az Országos Magyar Izraelita Közművelődési Egyesület (OMIKE) előadásain léphetett fel. Később behívták munkaszolgálatra, a szerbiai Borba vitték, ott élte a halál.
16203.

1 200 HUF
Vegyes könyvtétel, 4 db:   Ignácz Rózsa: anyanyelve magyar... Bp.,1943, Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.  Farkas Imre: Tűnő évek. 1905-1908. Bp.,1909, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.   Ritoók Emma: Gyárfás Sándor két élete. Bp., é.n., Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége. Kiadói egészvászon-kötés.   Auer István: Gólyafészek. Dr. Kónya József rajzaival. Kalocsa, 1929, Árpád Rt. Könyvnyomdája. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
16204.

1 000 HUF
16205.

2 000 HUF
Marschalkó Lajos: Világhódítók. hn., én., k.n., Foltos papírkötésben.
16206.

1 200 HUF
Kármán Mór paedagógiai dolgozatai rendszeres összeállításban I-II. Bp., 1909, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. Félvászon kötés, jó állapotban.
16207.

2 000 HUF
Fodor József: Mérlegen. Ujabb versek. (1943-1945.) Első kiadás! Bp., 1945, Új Idők Irodalmi Intézet Rt.,(Hungária-ny.), 158 p. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban.
16208.

1 000 HUF
Gyimesi László 2 könyve:  Kérdezd meg Bulendát! (Sörkeksz a Vakegérből.) Még egy kört, Bulenda! (Sörkeksz a Vakegérből II.) Bp.,2002-2004, KKDSZ. Kiadói papírkötés.   A Kérdezd meg Bulendát! c. könyv a szerző, Gyimesi László (1948-) által dedikált.
16209.

1 000 HUF
Van Wyck Mason, Francis: Budapesti expressz. Bp., é. n., Athenaeum. Sérült papírkötésben.
16210.

1 000 HUF
Szent István ünnepe Budapesten. Emlékkönyv az 1929. évre. Szerk.: Ilosvai Hugó. Bp., 1929, Általános Nyomda Könyv- és Lapkiadó Rt. Kissé kopott papírkötésben, jó állapotban.
16211.

1 000 HUF
Debreczeny György: Elodázható elégiák. Bp., 1989, Szépirodalmi. A szerző dedikációjával. Papírkötésben, jó állapotban.
16212.

1 000 HUF
Medgyesi Pál: Lelki ábécé. Bp., [1940], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Papírkötésben, jó állapotban.
16213.

1 600 HUF
Legény Elemér: Krisztushordozó. Pesti Hírlap Könyve 191. Bp.,1931, Légrády. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval.
16214.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF