Gárdonyi Lajos: Véletlenül történt. Bp.,1942, May János Nyomdai Műintézet Rt. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval. Első kiadás.
A szerző, Gárdonyi Lajos (1896-1945) által dedikált. A színész, komikus politikai okok miatt 1940-től csak az Országos Magyar Izraelita Közművelődési Egyesület (OMIKE) előadásain léphetett fel. Később behívták munkaszolgálatra, a szerbiai Borba vitték, ott élte a halál.
Vegyes könyvtétel, 4 db:
Ignácz Rózsa: anyanyelve magyar... Bp.,1943, Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Farkas Imre: Tűnő évek. 1905-1908. Bp.,1909, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Ritoók Emma: Gyárfás Sándor két élete. Bp., é.n., Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége. Kiadói egészvászon-kötés.
Auer István: Gólyafészek. Dr. Kónya József rajzaival. Kalocsa, 1929, Árpád Rt. Könyvnyomdája. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
A magyar költészet kincsesháza. Szerk.: Endrődi Sándor. Bp.,[1895], Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., 6+CXXVI ( helyesen:63)+1508 (helyesen: 754)+2 p. Kiadói egészvászon kötés, ragasztott gerinccel, ajándékozási sorokkal, de belül jó állapotban.
Fodor József: Mérlegen. Ujabb versek. (1943-1945.) Első kiadás! Bp., 1945, Új Idők Irodalmi Intézet Rt.,(Hungária-ny.), 158 p. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban.
Gyimesi László 2 könyve:
Kérdezd meg Bulendát! (Sörkeksz a Vakegérből.)
Még egy kört, Bulenda! (Sörkeksz a Vakegérből II.)
Bp.,2002-2004, KKDSZ. Kiadói papírkötés.
A Kérdezd meg Bulendát! c. könyv a szerző, Gyimesi László (1948-) által dedikált.
Szent István ünnepe Budapesten. Emlékkönyv az 1929. évre. Szerk.: Ilosvai Hugó. Bp., 1929, Általános Nyomda Könyv- és Lapkiadó Rt. Kissé kopott papírkötésben, jó állapotban.