Books: Architecture, Art

Number of items: 126

Az iparművészet könyve. I-III. kötet. A Magyar iparművészeti Társulat megbízásából szerkeszti Ráth György. Bp.,1902-1912, Athenaeum, 1 t.(címkép)+VII+532 p.+ XCI t. melléklet (ebből 2 kétlapos, 3 kihajtható, 8 színes); 4+646 p.+LXXXVI t. melléklet (ebből 9 színes); 4+633+2 p.+ LXXV t. képmelléklet (ebből 3 színes). Gazdagon illusztrálva. Egységes kiadói dúsan aranyozott, illusztrált egészvászon-kötésben, a felső lapélek aranyozottak, I. kötetben bírálati tiszteletpéldány bebélyegzéssel, II. kötetben Schannen Ernő & Arthur műépítészek bebélyegzésekkel, jó állapotban.  Schannen Ernő (1853-1916): építész. Tanulmányait Zürich végezte. Előbb Ybl Miklós irodájában dolgozott, majd Hauszmann Alajosnak volt munkatársa . Később önállóan és fiával, Artúrral több vidéki kastélyt és bérházat épített. Jelentősebb alkotásai Rémy szálló/Nemzeti szálló (József krt. 4.), Bródy Sándor u. 10. sz., Vámház tér és Molnár u. közötti sarokbérház, a volt Grünwald Szanatórium (Gorkij fasor 13.).
15415.

28 000 HUF
90,32
103,70
cca 1880 Wiener Barockpaläste von L. Hildebrand, D. Martinelli. Supplement: Das K. K. Belvedere. Wien. é.n. Lehmann. Nagyméretű mappa 55 db részben kétoldalas, fénnyomatú tervrajzzal, homlokzatképpel, térképpel Bécs építészetéről. Ritka! /  With 55 large photogravures of Viennas architecture. Maps, images, plans, facades. 35x49 cm
15416.

cca 1880 Wiener Barockpaläste von L. Hildebrand, D. Martinelli. Supplement: Das K. K. Belvedere. Wien. é.n. Lehmann. Nagyméretű mappa 55 db részben kétoldalas, fénnyomatú tervrajzzal, homlokzatképpel, térképpel Bécs építészetéről. Ritka! / With 55 large photogravures of Vienna's architecture. Maps, images, plans, facades. 35x49 cm

20 000 HUF
64,52
74,07
Schoditsch Lajos: Építőipari mintalapok. Egyszerű szerkezetek és épületek. Mintalapok. Bp. (1917.) Korvin Testvérek. 20 l.29 tábla melléklet (1. hiány). Iparosok könyvtára. Ritka!
15417.

6 000 HUF
19,35
22,22
Kalmár János: Az óra fejlődésének története. Kiállítási katalógus. A kiállítást rendezte és a vezetőt írta: - - Bp., é.n. (1953), Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum,(Rotaprint-ny.), 28 p. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.. Megjel ent 1000 példányban.
15418.

3 000 HUF
9,68
11,11
Sothebys Kunst Auktionen Preise. Ed. 1987. München, 1987, Battenberg. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. / Linen-binding, in paper cover, in German language.
15419.

Sotheby's Kunst Auktionen Preise. Ed. 1987. München, 1987, Battenberg. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. / Linen-binding, in paper cover, in German language.

2 800 HUF
9,03
10,37
11
Ludwig Schnorr von Carolsfeld: Porzellan der europäischen Fabriken des 18. Jahrhunderts. Bibliothek für Kunst- und Antiquitätensammler 3. Berlin, 1916, Richard Carl Schmidt & Co. Második kiadás. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
15420.

3 000 HUF
9,68
11,11

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

325. Auction:
Payment deadline is July 20.

326. Auction:
From 10 June  to 19 July
Payment deadline is 3 August

Seeing: From 16 to 19 July

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.