Books: Architecture, Art

Number of items: 139

Józsa Judit: Magyar mesevilág. Bp., é.n., Szerzői kiadás. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
15350.

3 000 HUF
15351.

3 000 HUF
VEB Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen. DDR. Dresden, é.n., Selecta-Druck. Fekete-fehér fotókkal, egy oldal védjegyekkel. Kiadói papírkötés német nyelven. Benne négy porcelánokról készült modern képeslapokkal.
15352.

1 000 HUF
Adolf Brünning: Porzellan. Handbücher der Königlichen Museen zu Berlin. Berlin, 1914, Georg Reimer. Rengeteg illusztrációval, két védjegyeket tartalmazó táblával. Kiadói egészvászon-kötés, német nyelven.
15353.

3 000 HUF
Emil Preetorius: Chinesische Holzschnitte. Insel-Bücherei Nr. 164. Lepizig, 1958, Insel-Verlag. Kétoldalas és egy egészoldalas illusztrációval. Kiadói kartonált papírkötés, német nyelven.
15354.

1 000 HUF
Sikota Győző: Hollóházi kerámia. Bp.,1961, Műszaki. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva, egy oldalon porcelán védjegyekkel. Kiadói papírkötés. Megjelent 1600 példányban.
15355.

2 000 HUF
Robert Schmidt: Das Porzellan als Kunstwerk und Kulturspiegel. München,(1925), F. Bruckmann, 261 p. Színes és fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, német nyelven.
15356.

3 000 HUF
Ruzicska Ilona: A magyar porcelán. A borító rajzát Dallos Hanna, fotókat Haár Ferenc készítette. Mihalik Sándor előszavával. Officina Képeskönyvek. Bp.,1939, Officina. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva, két oldalon porcelán védjegyekkel. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis folttal, a kötése részben sérült, szétvált, papír védőfóliával.
15357.

1 000 HUF
Strohmer-Nowak: Altwiener Porzellan. Wien,1946, Kunstverlag Wolfrum. Egészoldalas fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, német nyelven.
15358.

1 000 HUF
Kono Bairei: Seidenschwanz und Orchidee. Japanische Meisterholzschnitte mit naturkundlichen Erläuterungen. Leipzig, 1958, Prisma,VI+68+3 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, német nyelven. 48 oldalon egészoldalas illusztrációkkal madarakról. Kono Bairei (1844-1895) neves japán festő, madarakat és virágokat ábrázoló munkásságáról szóló könyv. A madár-virág kompozíció (kachoga) kedvelt téma volt Japánban és a később a szecesszióra is nagy hatással volt.
15359.

2 000 HUF
Passuth Krisztina: A nyolcak festészete. Bp.,1972, Corvina. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Berény, Czóbel, Czigány, Kersnstok, Márffy, Orbán, Pór, Tihanyi.
15360.

1 200 HUF
Bortnyik Sándor - Hevesy Iván - Rabinovszky Márius: Kétezer év festészete. [Bp.], [1943], [Dante]. Hiányos címlappal, kopott félvászon kötésben.
15361.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF