Books: History

Number of items: 85

Ogier Ghislain de Busbecq (Augerius Gislenius Busbequius)(1522-1592): Legationis Tucicae Epistolae IV. In quibusMores, et res a Turcis per septennium gestae explicantur: eiusdem De Re Militari contra Turcam consilium & solimanni Turc. Imp. legatio ad Ferd. I. Imp. Rom. Monaci [München], 1620, Raphael Sadeler, 541 p.+52 p. Korabeli pergamenkötésben, kopottas, foltos borítóval, a címoldal és első oldalak hiányzonak, két rézmetszetes illusztrációval (1 látkép, 1 portré; 3 illusztráció hiányzik), egy kijáró oldallal (19/20.) és pár szakadt lappal, latin nyelven, ex libris-szel, Dr. Tóth Béla ex libris-szeivel. /  Ogier Ghislain de Busbecq (Augerius Gislenius Busbequius)(1522-1592): Legationis Tucicae Epistolae IV. In quibusMores, et res a Turcis per septennium gestae explicantur: eiusdem De Re Militari contra Turcam consilium & solimanni Turc. Imp. legatio ad Ferd. I. Imp. Rom. Monaci [München], 1620, Raphael Sadeler, 541 p.+52 p. Contemporary parchmentbinding, with spotty and worn cover, without front page, the first pages are missing, with two copper-engraving illustrations, (without 3 illustrations), one page coming out (19/20.) and with some raunchy pages, with ex libris, in Latin language.
15159.

20 000 HUF
54,05
58,82
Történelmi hazugságok. A történelem terén előforduló mindennapi ferdítések czáfolata. A szerzők engedelmével németből magyarítptta Haller József. Magyarorsázgi részt írt hozzá Dr. Karácsonyi János. Bp., 1890, Szent-István-Társulat. Papírkötésben, javított gerinccel, pótolt hátsó borítóval, 633/634. oldal sérült.
15160.

3 000 HUF
15161.

6 000 HUF
A hírszerzés és kémkedés története I-III. Vítéz József kir. herceg tábornagy bevezetős soraival. Szerk.: Pilch Jenő. Bp., é.n.[1936] , Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
15162.

8 000 HUF
Aradi vértanúk albuma. Szerk. Varga Ottó. Bp., 1893, Könyves Kálmán Társulat. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik K.-féle kötésben, a borító kopottas, foltos, egy hártyapapír szakadt, egy melléklet hiányzik.
15163.

Aradi vértanúk albuma. Szerk. Varga Ottó. Bp., 1893, "Könyves Kálmán" Társulat. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik K.-féle kötésben, a borító kopottas, foltos, egy hártyapapír szakadt, egy melléklet hiányzik.

8 000 HUF
15164.

3 000 HUF
Papp-Váry Árpád - Hrenkó Pál: Magyarország régi térképeken. Bp., 1989, Gondolat - Officina Nova. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
15165.

2 000 HUF
15166.

12 000 HUF
32,43
35,29
15167.

22 000 HUF
59,46
64,71
Ignácz Rózsa: Keleti magyarok nyomában. Regényes útirajz. Biczó András rajzaival. 2. kiadás.Félvászon-kötésben.
15168.

2 000 HUF
15169.

7 000 HUF
18,92
20,59
Laboulaye Edouard: Lengyelország első felosztása. Bp., 1887, Ráth Mór. Újrakötött egészvászon kötés, jó állapotban.
15170.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF