Number of items: 444

Száz Magyarok Könyvei I-X. Bp., é.n. (1913), Légrády-Kiadás. A könyvekben szereplő szerzők kartonra kasírozott portréfotóival, aláírásuk fakszimiléjével. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé kopottas borítókkal, kissé kopottas gerincekkel, egy-két gerinc kissé sérült, az Ady Endre fotó hiányzik, a Móricz Zsigmond fotó meglazult, de belül alapvetően jó állapotban. Ady Endre, Babits Mihály. Móricz Zsigmond, Csáth Géza, Kosztolányi Dezső, Gárdonyi Géza, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán, Balázs Béla, és mások írásaival.
15842.

18 000 HUF
48,65
52,94
Diplomata: Cincinnatus kapitány és egyéb huszárhistóriák. Bp., 1912, Singer és Wolfner. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban.
15843.

2 600 HUF
7,03
7,65
Alexandra Rachmanova: Házasság a vörös viharban. Egy orosz diáklány naplója. Fordította Benedek Marcell. Bp., é.n., Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban.
15844.

1 000 HUF
15845.

4 000 HUF
Kisbán Kázmér: Német juhászkutya. h. n., 1996, Elek és Társa Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötésben. Leszármazási táblával.
15846.

1 200 HUF
Robinson Crusoe kalandos története. Az ifjsúsága számára átdolgozta Zempléni P. Gyula. Bp.-Bécs, é.n.,Deubler József. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, három színes illusztrációval, megviselt állapotban, kopottas borítóval, az utolsó lap szakadt, csak három illusztrációval.
15847.

800 HUF
Ráth-Végh István két könyve: Fekete Krónika. Bp., 1958, Bibliotheca. Kiadói félvászon-kötés. Szép állapotban. Ké évezred babonái. Bp., 1961, Móra. Kiadói félvászon-kötés. Szép állapotban.
15848.

1 200 HUF
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Budapest, 1906, Franklin-Társulat, LXXX+233 p. + 39 t. (ebből 36 színes ) és 3 kézirat-hasonmás. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László-Thaly Kálmán-Beöthy Zsolt-Szily Kálmán-Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferencz. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Kiadói bordázott gerincű aranyozott egészbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott, dombornyomású címerrel, felül aranyozott lapélekkel, és dombornyomású díszítésekkel, képekkel gazdagon illusztrált. A borítón kissebb kopásokkal, az elülső és a hátsó szennylap foltos, az elülső előzéklap hozzá ragadt a szennylaphoz, a hártyapapírok hiányoznak, az egyik lapon tollal bejegyzés, egyébként jó állapotban.
15849.

20 000 HUF
54,05
58,82
Ady Endre: Első verseskötete. Bp., 1920, Amicus, Hornyánszky ny, 110 p. Átkötött egészvászonkötésben. ,,Ady Endre első verseit az ,,Amicus kiadóvállalat megbízásából 1920 november havában Hornyánszky Viktor m. kir. udvari könyvnyomdája nyomtatta.
15850.

Ady Endre: Első verseskötete. Bp., 1920, Amicus, Hornyánszky ny, 110 p. Átkötött egészvászonkötésben. ,,Ady Endre első verseit az ,,Amicus" kiadóvállalat megbízásából 1920 november havában Hornyánszky Viktor m. kir. udvari könyvnyomdája nyomtatta."

1 600 HUF
Csokonai Vitéz Mihály: Anakreoni dalok./ Kleist: A tavasz. Fordította Csokonai Vítéz Mihály. Csokonai Vitéz Mihály poétai munkái. II. kötet.  Kiadta Márton Jósef. Bécs, 1813. Pichler Antal, 1 rézm. címkép + 184 p.+ 1 rézm. kotta. Kiadói allegorikus alakokkal díszített, rézmetszetes kartonkötésben, viseltes borítóval, kissé foltos lapokkal, de belül alapvetően jó állapotban. A négykötetes első összkiadás 2. kötete.
15851.

16 000 HUF
43,24
47,06
Jolsvai András: Apák és fiók. Bp., 1999, Univesitas. Kiadói papírkötés.
15852.

1 000 HUF
15853.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF