https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 56

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Dr. Schaefer Oszkár: A szülészet atlasza II. kötet. A szülészeti diagnosztikának és therápiának boncztani atlasza. Fordította Dr. Bäcker József. Lehmann-féle Orvosi kézi atlaszok II. Bp., 1897, Singer és Wolfner, VIII+233 p.+55 t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, Leszik K. könyvkötészetéből, színes, litografált egészoldalas illusztrációkkal, az utolsó tábla hiányzik. Jó állapotban. Ritka!
15496.

Dr. Schaefer Oszkár: A szülészet atlasza II. kötet. A szülészeti diagnosztikának és therápiának boncztani atlasza. Fordította Dr. Bäcker József. Lehmann-féle Orvosi kézi atlaszok II. Bp., 1897, Singer és Wolfner, VIII+233 p.+55 t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, Leszik K. könyvkötészetéből, színes, litografált egészoldalas illusztrációkkal, az utolsó tábla hiányzik. Jó állapotban. Ritka!

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Gyürky Antal: Igaz-e Darwin tana az ember eredetéről és mit mond a tudomány Darwin állításaira. Pest, 1873. Hunyadi Mátyás irodalmi és könyvnyomdai intézet. 164p. + V. Korabeli, gerincén kissé szakadozott aranyozott, egészvászon kötésben. Darwin könyvének magyar nyelvű kiadása ebben az évben jelent és Gyürky - aki elsősorban borászati szakíró volt - munkája az egyik első recenziója a műnek. Korábban árverésen még nem szerepelt.
15497.

Gyürky Antal: Igaz-e Darwin tana az ember eredetéről és mit mond a tudomány Darwin állításaira. Pest, 1873. Hunyadi Mátyás irodalmi és könyvnyomdai intézet. 164p. + V. Korabeli, gerincén kissé szakadozott aranyozott, egészvászon kötésben. Darwin könyvének magyar nyelvű kiadása ebben az évben jelent és Gyürky - aki elsősorban borászati szakíró volt - munkája az egyik első recenziója a műnek. Korábban árverésen még nem szerepelt.

 
Sold
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
5
Weszprémi István: Magyarország és Erdély orvosainak rövid életrajza III. (Második száz, második rész.) Succincta Medicorum Hungariae et Transilvaniae Biographia. Ovostörténeti Könyvek - Libri Historiae Mediciae. Fordította Kővári Aladár. Budapest, 1968, Medicina. Kiadói félbőr-kötés, festett felső lapélekkel, latin-magyar nyelvű, biligvis kiadás. Számozott (150/14.) példány. Jó állapotban.
15498.

Weszprémi István: Magyarország és Erdély orvosainak rövid életrajza III. (Második száz, második rész.) Succincta Medicorum Hungariae et Transilvaniae Biographia. Ovostörténeti Könyvek - Libri Historiae Mediciae. Fordította Kővári Aladár. Budapest, 1968, Medicina. Kiadói félbőr-kötés, festett felső lapélekkel, latin-magyar nyelvű, biligvis kiadás. Számozott (150/14.) példány. Jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Heller Ágost: A physika története a XIX. században. I-II. Budapest, 1891-1902, Királyi Magyar Természettudományos Társulat, 574+488 p. Kiadói egészvászon borítóban. Jó állapotban.
15499.

Heller Ágost: A physika története a XIX. században. I-II. Budapest, 1891-1902, Királyi Magyar Természettudományos Társulat, 574+488 p. Kiadói egészvászon borítóban. Jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
1
Mende Jenő: A kezdő fizikus. Budapest, É.N., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. Kiadói egészvászon kötés, 246 p. A borítója maszatos, a kötése meglazult.
15500.

Mende Jenő: A kezdő fizikus. Budapest, É.N., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. Kiadói egészvászon kötés, 246 p. A borítója maszatos, a kötése meglazult.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
0
David P. Todd: Népszerű csillagászat. Fordította Dr. Darvai Móric. Az eredetivel összehasonlította Dr. Kövesligethy Radó. Bp., 1901, K. M. Természettudományi Társulat. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon, kissé kopottas gerinccel, borítóval. Jó állapotban.
15501.

David P. Todd: Népszerű csillagászat. Fordította Dr. Darvai Móric. Az eredetivel összehasonlította Dr. Kövesligethy Radó. Bp., 1901, K. M. Természettudományi Társulat. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon, kissé kopottas gerinccel, borítóval. Jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
1
Dalmady Zoltán és Lobmayer Géza: A légy. Az egészség veszedelme. Bp., é.n. Országos Közegészségi Egyesület. 136p. Sok képpel és ábrával. Kissé foltos papírborítékban
15502.

Dalmady Zoltán és Lobmayer Géza: A légy. Az egészség veszedelme. Bp., é.n. Országos Közegészségi Egyesület. 136p. Sok képpel és ábrával. Kissé foltos papírborítékban

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,86
EUR
,
5,29
USD
Number of bids:
0
Fülöp József: Az ásványi nyersanyagok története Magyarországon. Bp., 1984, Műszaki. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
15503.

Fülöp József: Az ásványi nyersanyagok története Magyarországon. Bp., 1984, Műszaki. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,86
EUR
,
5,29
USD
Number of bids:
0
Döbrentei Gábor: Régi Magyar Nyelvemlékek. Negyedik kötet. Második osztály. Egyházi vegyes könyv. (Winkler-Codex) sajtó alá rendezte és kinyomtatta - - 1846-ban. Az eredeteivel összevette és előszóval ellátta Volf György. Budapest, 1888. Kissé viseletes kiadói papír kötésben, egyébként jó állapotban.
15504.

Döbrentei Gábor: Régi Magyar Nyelvemlékek. Negyedik kötet. Második osztály. Egyházi vegyes könyv. (Winkler-Codex) sajtó alá rendezte és kinyomtatta - - 1846-ban. Az eredeteivel összevette és előszóval ellátta Volf György. Budapest, 1888. Kissé viseletes kiadói papír kötésben, egyébként jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
32,43
EUR
,
35,29
USD
Number of bids:
0
Oltay Károly: Geodézia II-III-IV. kötet. Tan és kézikönyv mérnöki használatra. II. A vízszintes mérés alapműveletei és műszerei. III. A vízszintes mérés módszerei. IV. A magasságmérés műszerei és módszerei. Bp., 1919-1920, Németh József Technikai Könyvkiadóvállalata, VIII+184+IX+266+IV+149 p. Átkötött egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kissé kopottas, kissé sérült gerinccel, a II-III. kötet egybekötve. Jó állapotban.
15505.

Oltay Károly: Geodézia II-III-IV. kötet. Tan és kézikönyv mérnöki használatra. II. A vízszintes mérés alapműveletei és műszerei. III. A vízszintes mérés módszerei. IV. A magasságmérés műszerei és módszerei. Bp., 1919-1920, Németh József Technikai Könyvkiadóvállalata, VIII+184+IX+266+IV+149 p. Átkötött egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kissé kopottas, kissé sérült gerinccel, a II-III. kötet egybekötve. Jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
7 000 HUF
18,92
EUR
,
20,59
USD
Number of bids:
0
Geodéziai kézikönyv I-II. A harmadik kötet hiányzik. Bp. 1957, Közgazdasági és Jogi. 304 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.
15506.

Geodéziai kézikönyv I-II. A harmadik kötet hiányzik. Bp. 1957, Közgazdasági és Jogi. 304 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
7,57
EUR
,
8,24
USD
Number of bids:
0
Dr. Takács János, Belák Erzsébet: Egységes orvosi latin nyelvkönyv. I. éves általános orvos, és fogorvostanhallgatók részére. Bp., 1996, Semmelweis Orvostudományi Egyetem. Kiadói papírkötés.
15507.

Dr. Takács János, Belák Erzsébet: Egységes orvosi latin nyelvkönyv. I. éves általános orvos, és fogorvostanhallgatók részére. Bp., 1996, Semmelweis Orvostudományi Egyetem. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment