Dr. Okolicsányi-Kuthy Dezső: A gümőkor. A nagy nép-betegség természetének, jelentőségének és az ellene való védekezés módjainak részletes népszerű ösmertetése. A Társadalmi Múzeum kiadványai 3. 392 fekete-fehér fotóval illusztrálva. Budapest, 1908, Korvin Testvérek Könyvnyomdája. Kiadói egészvászon borítóban, 366 p. A borítója kopott, foltos. Az elülső szennylapon tulajdonosi névbejegyzés. A kötése meglazult, sérült.
Dr. Zechmeister László: Organikus chemia felsőbb tanulmányok támogatására. II. Gyűrűs és ismeretlen szerkezetű anyagok. Budapest, 1932, Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt. Kiadói papírkötés, szövegközti illusztrációkkal, a papírborító szélein kisebb szakadásokkal.
Tangl Harald: A táplálkozás. Bp., é.n., Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben. 299 oldal.
A könyv alsó lapszélei foltosak.
Id. Issekutz Béla (szerk.): Gyógyszertan és gyógyítás 1-3. 1. köt. (Bupest., 1959, Medicina, hatodik, teljesen átdolg. kiadás); 2. köt. (Budapest, 1959, Medicina Könyvkiadó, második, átdolgozott kiadás); 3. köt. (Budapest., 1960, Medicina, második, bővített átdolgozott kiadás). Kissé kopott vászonkötésben, 904+872+928 p.
Szalay László: Barátunk és ellenségünk az állat. Budapest, 1943, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Jó állapotban.
Dr. Albert Hoffa - Dr. Rudolf Grashey: Atlas und Grundriss Verabandlehre für Studierende und Aerzte. Lehmann's Medizinische Handatlanten XIII. München, 1910, J. F. Lehmanns. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon. Számos képpel illusztrálva. Német nyelvű egészségügyi tankönyv. / Linen binding, with lot of illustrations, fourth edition, in german language.
Dr. Völgyesi Ferenc: Ember- és állat-hypnosis. (Tekintettel az agy phylo- és ontogenesisére.) Lélek és természettudomány XIX-XX. sz. Bp., 1938, Novák Rudolf és Társa Tudományos Könyvkiadóvállalat és Orvosi Szakkönyvkereskedés. Kiadói papírkötésben, kicsit sérült fűzéssel. (1-48 p.)
Jean FInot: A fajok problémája. Szociológiai Könyvtár. Fordította Dr. Zalai Béla. Bp., 1909, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói egészvászon kötés. Jó állapotban.
Dr. Góth Endre: Vitaminok és hormonok. Budapest, 1943, Novák Rudolf és Társa, 368 p. Kiadói kissé kopottas gerincű egészvászon kötés, számos szövegközti ábrával és képpel illusztrálva.
Rozlozsnik Pál: Dobsina Környékének Földtani Viszonyai. Geologica Hungarica. Series Geologica 5. Budapest, 1935, Magyar Királyi Földtani Intézet, 118 p.+2 t. Kiadói papírkötés, magyar és német nyelven. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. A címlapon ex libris bélyegzővel. A borítója foltos, szakadt, viseltes. / Rozlozsnik Pál: The geological features of region of Dobsina, in hungarian, and german language, paperbinding,with a lot of illustrations, the cover is in poor condition.