Books: Religion

Number of items: 41

Szent Biblia, azaz Istennek Ú és Új Testamentomában foglaltatott egész Szentírás. Fodította Károli Gáspár. Kőszeg, 1842, Reichard Károly, 1024+344 p. Korabeli kopottas bőr kötés, festett lapélekkel, foltos, a védőlap és a címoldal picit szakadt.
14337.

28 000 HUF
75,68
82,35
Splendor Sanctorum sivé Coniones Panegyricae, de Festis Domini & B. Virginis, nec non Sanctorum in diversis Cathedris habitae a RR: PP: Ordinis S. P. Benedicti ad S. Martinum, in S: Monte Paannoniae pro festis et pro usualiorum, in unum conscriptae. Szentek Fényessége, amit egy ismeretlen szerző a Pannonhalmi Bencés Apátságban egybe foglalt 1766-ban. 596 kézzel írt oldal, magyar nyelvű, a szövegben számos latin nyelvű kifejezéssel, a lapszéleken bejegyzésekkel, korabeli kopottas bordázott gerincű egészbőr kötésben, az elülső előzéklapon P. Ladislai Polgár O. J. Bened. possessori névbejegyzéssel, a hátulsó előzéklapon ceruzás bejegyzéssel.
14338.

10 000 HUF
27,03
29,41
13
Misztótfalusi Kis Miklós Aranyas Bibliája. Szent Biblia - Azaz Istennek Ó és Újtestamentomában foglaltatott egész Szent Írás, fordította Károli Gáspár, 1685, M. Tótfalusi Kis Miklós. Szent David kiralynak és profetának szazötven soltári, fordította Szenci Molnár Albert, 1686, M. Tótfalusi Kis Miklós. Az 1685-ös és 1686-os kiadások hasonmás kiadása.  Tarnóc Márton, Haiman György: M. Tótfalusi Kis Miklós aranyas bibliája.  Budapest, 1991, Európa Kiadói bőrkötésben, aranyozott lapélekkel, kiadói papírdobozban, benne a tanulmányfüzettel, kiváló állapotban.
14339.

6 000 HUF
Jordánszky-kódex. Facsimile kiadás! Bp., 1984, Helikon. Kapcsos műbőr kötésben, jó állapotban.
14340.

8 000 HUF
Vizsolyi Biblia. 1-2. köt. Facsimile kiadás! Bp., 1981, Helikon. Kísérőfüzettel. Kicsit kopott műbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
14341.

8 000 HUF
Nagy képes Biblia. Bp., [1972], Saxum. Díszes műbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel, jó állapotban.
14342.

7 000 HUF
18,92
20,59
Lévay Mihály: A katolikus hittérítés története I-II. Budapest, 1937, Franklin-Társulat, 516+563 p. Kiadói kopottas gerincű aranyozott egészvászon kötés.
14343.

6 000 HUF
dr. Békefi Remig: A Pásztói apátság története II. 1702-1814. A zirci, pilisi, pásztói, szent-gotthárdi cziszterci apátságok története IV. Töredék kötet. Budapest, 1902, Hornyánszky Viktor Cs. és Kir. Udv. Könyvnyomdája, VIII+620+2 p. Egységes kiadói aranyozott egészvászon (Gottermayer N.-féle) kötésben, festett lapélekkel. A gerinc némileg foltos.
14344.

6 000 HUF
Dr. Marx Ignác: A katolikus egyház története. Fordította Bilkei Ferenc. Székesfehérvár, 1932, Debreczenyi István Könyvnyomdája. Kiadói kissé sérült, kopottas egészvászon kötés. A könyvben jegyzetekkel, aláhúzásokkal. Az előzéklapon ceruzás névbejegyzéssel.
14345.

5 000 HUF
Dr. Tóth Tihamér összegyűjtött munkái 1-20. köt. Budapest, 1935-1936, Szent István-Társulat. Kiadói egységes egészvászon sorozatkötésben. Változó állapotban, többnyire kopottas borítóval, gerinccel. A sorozat teljes, de a pótkötetek hiányoznak belőle.
14346.

16 000 HUF
43,24
47,06
14347.

12 000 HUF
32,43
35,29
Amor Sanctus. Szent Szeretett könyve. Középkori himnuszok latinul és magyarul. Fordította Babits Mihály. Bp., 1988, Helikon. Kiadói velúrkötésben.
14348.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF