Books: History

Number of items: 39

A magyar nemzet története I-X. köt. Szerk. Szilágyi Sándor. Bp., 1895-1897, Athenaeum. Komplett. Kiadói dombornyomott, aranyozott egészbőr kötésben, illusztrációkkal, köztük metszetekkel, lithográfiákkal. Kötések kissé kopottak, de jó állapotban
12864.

50 000 HUF
135,14
147,06
Marczali Henrik (szerk.): Nagy Képes Világtörténet I–VII. kötet (teljes). I. kötet: A Kelet ókori népeinek története. II. kötet: A görögök története a római hódítás koráig. III. kötet: A rómaiak története. IV. kötet: A népvándorlás kora. V. kötet: A hűbériség és a keresztes hadjáratok kora. VI. kötet: A középkori intézmények bomlása és a renaissance. VII. kötet: A reformatio kora. Budapest, 1891–1904. Franklin. Képekkel, mellékletekkel és térképekkel gazdagon illusztrálva. Egységes, aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. A kötetek gerince kissé kopott, 1 kötet gerince sérült
12865.

Marczali Henrik (szerk.): Nagy Képes Világtörténet
I–VII. kötet (teljes).
I. kötet: A Kelet ókori népeinek története.
II. kötet: A görögök története a római hódítás koráig.
III. kötet: A rómaiak története.
IV. kötet: A népvándorlás kora.
V. kötet: A hűbériség és a keresztes hadjáratok kora.
VI. kötet: A középkori intézmények bomlása és a renaissance.
VII. kötet: A reformatio kora.
Budapest, 1891–1904. Franklin. Képekkel, mellékletekkel és térképekkel gazdagon illusztrálva. Egységes, aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. A kötetek gerince kissé kopott, 1 kötet gerince sérült

22 000 HUF
59,46
64,71
12866.

12 000 HUF
32,43
35,29
12867.

7 000 HUF
18,92
20,59
Markó László (szerk.): Új magyar életrajzi lexikon. I-VI. 5. kötet hiányzik. Budapest, 2001-2007, Magyar Könyvklub. Aranyozott, kiadói karton kötésben, fedőborítóval. Szép állapotú.
12868.

20 000 HUF
54,05
58,82
Varga Ottó: Aradi vértanúk albuma. Második, bővített kiaás. Bp., 1890. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapszélek, illusztrált, gerincnél kissé szakadt, kopottas állapotban.
12869.

4 000 HUF
12870.

Bp. é. n. 1910 körül, Orsz. Monografia Társ.
Szövegközti képanyaggal és önálló táblákkal gazdagon illusztrálva.

34 000 HUF
91,89
100,00
12871.

Domanovszky Sándor: Magyar Művelődéstörténet. I-V. kötet.
I.: Ősműveltség és középkori kultúra.
II.: Magyar renaissance.
III.: A kereszténység védőbástyája.
IV.: Barokk és felvilágosodás.

28 000 HUF
75,68
82,35
12872.

4 600 HUF
12,43
13,53
12873.

3 800 HUF
10,27
11,18
Szekfű Gyula: Három nemzedék. Egy hanyatló kor története. Bp., 1920, Élet Irodalmi és Nyomda Rt. Félvászon kötésben, jó állapotban, első kiadás!
12874.

Szekfű Gyula: Három nemzedék. Egy hanyatló kor története. Bp., 1920, "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. Félvászon kötésben, jó állapotban, első kiadás!

3 600 HUF
9,73
10,59
12875.

2 600 HUF
7,03
7,65

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF