Worldwide commemorative medallions and plaques

Number of items: 20

Ausztria 1877. Martin Ritter von Cassian, a DDSG (Császári és Királyi Duna Gőzhajózási Társaság) igazgatója / 25 éves szolgálati évforduló - Az alkalmazottak és tisztek bronz emlékérem. Szign.: Anton Scharff (1845-1930) (64mm) T:XF kis ph. / Austria 1877. Martin Ritter von Cassian, Director of the I. K.K. Priv. Donau - Dampfschiffahrts - Gesellschaft (Imperial and Royla Danube Steamship Company) Br commemorative medallion. MARTIN RITTER VON CASSIAN DIRECTOR DER I. K. K. PRIV. DONAU-DAMPSCHIFFARTS-GESELLSCHAFT / ZUM 25 JAEHRIGEN DIENSTJUBILAEUM - DIE BEAMTEN UND SCHIFFSOFFICIERE - 115. OCTOBER 1877 Sign.: Anton Scharff (64mm) C:XF small edge error
30406.

Ausztria 1877. "Martin Ritter von Cassian, a DDSG (Császári és Királyi Duna Gőzhajózási Társaság) igazgatója / 25 éves szolgálati évforduló - Az alkalmazottak és tisztek" bronz emlékérem. Szign.: Anton Scharff (1845-1930) (64mm) T:XF kis ph. / Austria 1877. "Martin Ritter von Cassian, Director of the I. K.K. Priv. Donau - Dampfschiffahrts - Gesellschaft (Imperial and Royla Danube Steamship Company)" Br commemorative medallion. "MARTIN RITTER VON CASSIAN DIRECTOR DER I. K. K. PRIV. DONAU-DAMPSCHIFFARTS-GESELLSCHAFT / ZUM 25 JAEHRIGEN DIENSTJUBILAEUM - DIE BEAMTEN UND SCHIFFSOFFICIERE - 115. OCTOBER 1877" Sign.: Anton Scharff (64mm) C:XF small edge error

14 000 HUF
37,84
41,18
Hammer price:
14 000 HUF
Ausztria 1890. Általános Mezőgazdasági és Erdészeti Kiállítás peremen jelzett Ag emlékérem. Szign.: Jauner (98,13g/0.950/82x67mm) T:AU kis ph. és karcok / Austria 1890. General Agricultural and Forestry Exhibition Ag commemorative medallion hallmarked on the edge. ALLGEMEINE LAND - UND FORSTWIRTSCHAFTLICHE AUSSTELLUNG - DEM VERDIENSTE - WIEN 1890 / K K LANDWIRTHSCHAFTS - GESELLSCHAFT IN WIEN. Sign.: Jauner (98,13g/0.950/82x67mm) C:AU small edge error and scratches
30407.

Ausztria 1890. "Általános Mezőgazdasági és Erdészeti Kiállítás" peremen jelzett Ag emlékérem. Szign.: Jauner (98,13g/0.950/82x67mm) T:AU kis ph. és karcok / Austria 1890. "General Agricultural and Forestry Exhibition" Ag commemorative medallion hallmarked on the edge. "ALLGEMEINE LAND - UND FORSTWIRTSCHAFTLICHE AUSSTELLUNG - DEM VERDIENSTE - WIEN 1890 / K K LANDWIRTHSCHAFTS - GESELLSCHAFT IN WIEN". Sign.: Jauner (98,13g/0.950/82x67mm) C:AU small edge error and scratches

240 000 HUF
648,65
705,88
Hammer price:
240 000 HUF
Ausztria 1891. REIN SEI DER TON. EDEL DER SANG. FREI SEI DER SANGER UND FRISCH DER KLANG - 14. NOV. 1891 / ZUR 25 JAHR JUBELFEIER DES LANDSTRASSER-MANNER-GESANG-VEREINS WIEN aranyozott bronz emlékmedál füllel a bécsi III. kerületi Férfikórus fennállásának 25. évfordulójára (52mm) T:AU,XF / Austria 1891. Gilt bronze commemorative medallion with ear for the 25th anniversary of the 3rd Districts Mans Choir of Vienna (52mm) C:AU,XF
30408.

Ausztria 1891. "REIN SEI DER TON. EDEL DER SANG. FREI SEI DER SANGER UND FRISCH DER KLANG - 14. NOV. 1891 / ZUR 25 JAHR JUBELFEIER DES LANDSTRASSER-MANNER-GESANG-VEREINS WIEN" aranyozott bronz emlékmedál füllel a bécsi III. kerületi Férfikórus fennállásának 25. évfordulójára (52mm) T:AU,XF / Austria 1891. Gilt bronze commemorative medallion with ear for the 25th anniversary of the 3rd District's Man's Choir of Vienna (52mm) C:AU,XF

4 000 HUF
Hammer price:
4 800 HUF
Ausztria 1897. A bécsi kereskedőket támogató Karjcáregylet 50 éves jubileumára bronz emlékérem. Szign: R. Neuberger (18,50g/36mm) T:AU / Austria 1897. To the 50th Anniversary of the Kreuzerverein Association to Support Viennese Tradesmen bronze commemorative medallion. Sign.: R. Neuberger (18,50/36mm) C:AU
30409.

Ausztria 1897. "A bécsi kereskedőket támogató 'Karjcáregylet' 50 éves jubileumára" bronz emlékérem. Szign: R. Neuberger (18,50g/36mm) T:AU / Austria 1897. "To the 50th Anniversary of the 'Kreuzerverein' Association to Support Viennese Tradesmen" bronze commemorative medallion. Sign.: R. Neuberger (18,50/36mm) C:AU

10 000 HUF
27,03
29,41
Hammer price:
10 000 HUF
Ausztria 1907. Lehár Ferenc - A víg özvegy 300. bécsi előadására egyoldalas bronz plakett. Szign.: Hans Schaefer (28,68g/50x30mm) T:XF patina / Austria 1907. Franz Lehar - To the 300th Performance of The Merry Widow in Vienna one-sided bronze commemorative medallion. Sign.: Hans Schaefer (28,68g/50x30mm) C:XF patina
30410.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
30 000 HUF
81,08
88,24
  Add to cart
  Remove
Ausztria 1910. Preis-concurrenz der Wiener Mode für Weibliche Handarbeiten 1910 (A Bécsi Divatverseny női kézimunkáért járó díjérme) kétoldalas bronz díjérem. Szign.: Schwartz István (61,5mm) T:AU,XF kis ph-k., ü. Austria 1910 Preis-concurrenz der Wiener Mode für Weibliche Handarbeiten 1910 (Award medal for womens handwork of the Vienna Fashion Competition) double sided bronze award medal. Sign: Stefan Schwartz (61,5mm) C:AU,XF small edge errors, ding
30411.

Ausztria 1910. "Preis-concurrenz der Wiener Mode für Weibliche Handarbeiten 1910 (A Bécsi Divatverseny női kézimunkáért járó díjérme)" kétoldalas bronz díjérem. Szign.: Schwartz István (61,5mm) T:AU,XF kis ph-k., ü. Austria 1910 "Preis-concurrenz der Wiener Mode für Weibliche Handarbeiten 1910 (Award medal for women's handwork of the Vienna Fashion Competition)" double sided bronze award medal. Sign: Stefan Schwartz (61,5mm) C:AU,XF small edge errors, ding

Available
22 000 HUF
59,46
64,71
  Add to cart
  Remove
Ausztria 1910. Első Nemzetközi Vadászati Kiállítás Bécs 1910 / Ló kétoldalas bronz emlékérem, peremen BWS gyártói jelzéssel (51mm) T:AU,XF kis ph. / Austria 1910. Erste Internat. Jagdausstellung Wien 1910 double-sided bronze commemorative medallion with BWS makers mark on edge (51mm) C:AU,XF small edge error
30412.

Ausztria 1910. "Első Nemzetközi Vadászati Kiállítás Bécs 1910 / Ló" kétoldalas bronz emlékérem, peremen "BWS" gyártói jelzéssel (51mm) T:AU,XF kis ph. / Austria 1910. "Erste Internat. Jagdausstellung Wien 1910" double-sided bronze commemorative medallion with "BWS" maker's mark on edge (51mm) C:AU,XF small edge error

20 000 HUF
54,05
58,82
Hammer price:
26 000 HUF
Ausztria 1928. A.D.A.C. Nemzetközi túra 1928 / Aladár Krüger részben zománcozott bronz autótúra emlékérem C. POELLATH SCHROBENHAUSEN gyártói jelzéssel (76mm) T:XF zománchiba /  Austria 1928. A.D.A.C. International tour (Länderfahrt) 1928 / Aladár Krüger partially enamelled bronze car tour commemorative medallion with makers mark C. POELLATH SCHROBENHAUSEN(76mm) C:XF enamel error
30413.

Ausztria 1928. "A.D.A.C. Nemzetközi túra 1928 / Aladár Krüger" részben zománcozott bronz autótúra emlékérem "C. POELLATH SCHROBENHAUSEN" gyártói jelzéssel (76mm) T:XF zománchiba / Austria 1928. "A.D.A.C. International tour (Länderfahrt) 1928 / Aladár Krüger" partially enamelled bronze car tour commemorative medallion with makers mark "C. POELLATH SCHROBENHAUSEN"(76mm) C:XF enamel error

Available
40 000 HUF
108,11
117,65
  Add to cart
  Remove
Ausztria 1962. Nemzetközi Bécs-Budapest-Balaton Túra, 1962. június 9-11. zománcfestett fém autójelvény (65x72mm) T:AU hátlapon ragasztónyom /  Austria 1962. International Vienna-Budapest-Balaton Tour, 9-11. June 1962 painted metal car badge (65x72mm) C:AU gluemark on the back
30414.

Ausztria 1962. "Nemzetközi Bécs-Budapest-Balaton Túra, 1962. június 9-11." zománcfestett fém autójelvény (65x72mm) T:AU hátlapon ragasztónyom / Austria 1962. "International Vienna-Budapest-Balaton Tour, 9-11. June 1962" painted metal car badge (65x72mm) C:AU gluemark on the back

Available
16 000 HUF
43,24
47,06
  Add to cart
  Remove
Franciaország 1658. XIV. Lajos Calais-i gyógyulására Sn emlékérem. Szign: I. Mauger (22,27g/41mm) T:VF ph. / France 1658. To the Healing of the King in Calais Sn commemorative medallion. Sign.: I. Mauger (22,27g/41mm) C:VF edge error
30415.

Franciaország 1658. "XIV. Lajos Calais-i gyógyulására" Sn emlékérem. Szign: I. Mauger (22,27g/41mm) T:VF ph. / France 1658. "To the Healing of the King in Calais" Sn commemorative medallion. Sign.: I. Mauger (22,27g/41mm) C:VF edge error

Available
20 000 HUF
54,05
58,82
  Add to cart
  Remove
Franciaország 1900. Francia Köztársaság / Párizsi Világkiállítás 1900 kétoldalas bronz emlékérem, adományozva J. VERESS számára, peremén BRONZE beütéssel. Eredeti, bár hiányos, sérült tokban. Szign.: J. C. Chaplain (63mm) T:UNC,AU France 1900. Republic of France / International Exposition Paris 1900 bronze commemorative medallion, awarded to J. VERESS, with BRONZE hallmark on the edge, in original but damaged award case. REPUBLIQUE FRANCAISE / EXPOSITION UNIVERSELLE INTERNATONALE. Sign.: J. C. Chaplain (63mm) C:AU
30416.

Franciaország 1900. "Francia Köztársaság / Párizsi Világkiállítás 1900" kétoldalas bronz emlékérem, adományozva "J. VERESS" számára, peremén "BRONZE" beütéssel. Eredeti, bár hiányos, sérült tokban. Szign.: J. C. Chaplain (63mm) T:UNC,AU France 1900. "Republic of France / International Exposition Paris 1900" bronze commemorative medallion, awarded to "J. VERESS", with "BRONZE" hallmark on the edge, in original but damaged award case. "REPUBLIQUE FRANCAISE / EXPOSITION UNIVERSELLE INTERNATONALE". Sign.: J. C. Chaplain (63mm) C:AU

38 000 HUF
102,70
111,76
Hammer price:
55 000 HUF
Haiti 1881. Haiti Nemzeti Kiállítás - 1. osztályú érem / Salomon a Haiti Köztársaság elnöke fém díjérem füllel (46,5mm) T:AU Haiti 1881. Exposition Nationale dHa?ti - Médaille de 1?re Classe (Haiti National Exhibition - 1st Class Medal) / Salomon Président de la République dHa?ti (Salomon President of the Republic of Haiti) metal award medal with ear (46,5mm) C:AU
30417.

Haiti 1881. "Haiti Nemzeti Kiállítás - 1. osztályú érem / Salomon a Haiti Köztársaság elnöke" fém díjérem füllel (46,5mm) T:AU Haiti 1881. "Exposition Nationale d'Ha?ti - Médaille de 1?re Classe (Haiti National Exhibition - 1st Class Medal) / Salomon Président de la République d'Ha?ti (Salomon President of the Republic of Haiti)" metal award medal with ear (46,5mm) C:AU

Available
38 000 HUF
102,70
111,76
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

42. Grand auction:

Viewing: from April 22 to May 2

Settlement: from May 21

  Events