Books: Social sciences

Number of items: 11

[Dusch, Johann Jakob (1725-1787)]: Erköltsi levelek. Ford. Bárótzi Sándor magyar nemes testőrző. Pest, 1842, Trattner, XVI+156+1 p. Második kiadás. Átkötött kartonált papírkötés, kötés mentén foltos lapokkal, egyébként jó állapotban. Ritka!
19387.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
60 000 HUF
162,16
176,47
  Add to cart
  Remove
Táncsics Mihály: Bordács Elek, a gyalog árendás. Pesten, 1858. Nyomatott Emich Gusztáv könyvnyomdájában. 247 + [1] p. Első kiadás. Táncsics Mihály népnevelő célzatú irányregényeinek egyike. Előfizetési felhívásában így jellemzi regényét: ,,Hogy a tiszt. olvasók az iránt tisztában lehessenek, kiknek számára van e könyv kiváltkép irva, előre kijelentem, hogy főkép a szántóvetők számára egy igen jóravaló gazdának elbeszélése nyomán irtam, ki szegény árva fiuból sok viszontagság után s kitartó szorgalom mellett vagyonos emberré lett; tehát a munka gazdálkodásról szól, de azért meggyőződésem szerint nemcsak azok merithetnek belőle tanulságot, kik az ekeszarvát fogják, hanem más foglalatosságuak is haszonnal olvashatják. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Modern kartonkötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
19388.

Táncsics Mihály: Bordács Elek, a gyalog árendás. Pesten, 1858. Nyomatott Emich Gusztáv könyvnyomdájában. 247 + [1] p. Első kiadás. Táncsics Mihály népnevelő célzatú irányregényeinek egyike. Előfizetési felhívásában így jellemzi regényét: ,,Hogy a tiszt. olvasók az iránt tisztában lehessenek, kiknek számára van e könyv kiváltkép irva, előre kijelentem, hogy főkép a szántóvetők számára egy igen jóravaló gazdának elbeszélése nyomán irtam, ki szegény árva fiuból sok viszontagság után s kitartó szorgalom mellett vagyonos emberré lett; tehát a munka gazdálkodásról szól, de azért meggyőződésem szerint nemcsak azok merithetnek belőle tanulságot, kik az ekeszarvát fogják, hanem más foglalatosságuak is haszonnal olvashatják". Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Modern kartonkötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Available
18 000 HUF
48,65
52,94
  Add to cart
  Remove
19389.

Available
12 000 HUF
32,43
35,29
  Add to cart
  Remove
19390.

Available
24 000 HUF
64,86
70,59
  Add to cart
  Remove
René Guénon: Metafizikai írások I-II. I. kötet: A keleti metafizika. A Lény sokféle állapotának metafizikája. Ford., az utószót írta és az indexet összeállította: Darabos Pál. II. köt. A világkirály. Baranyai Tibor Imre, Ra Id Ali, és Keszei Anna Karolin. Ernst Küry utószavával. [Bp.],1993., Farkas Lőrinc Imre Kiadó, 156 p.; 112 p. A borítókon Szekeres Attila grafikájával. Kiadói foltos papírkötések.
19391.

René Guénon: Metafizikai írások I-II. I. kötet: A keleti metafizika. A Lény sokféle állapotának metafizikája. Ford., az utószót írta és az indexet összeállította: Darabos Pál. II. köt. A világkirály. Baranyai Tibor Imre, Ra 'Id 'Ali, és Keszei Anna Karolin. Ernst Küry utószavával. [Bp.],1993., Farkas Lőrinc Imre Kiadó, 156 p.; 112 p. A borítókon Szekeres Attila grafikájával. Kiadói foltos papírkötések.

Available
24 000 HUF
64,86
70,59
  Add to cart
  Remove
Bergson, Henri: Bevezetés a metafizikába. Ford.: Fogarasi Béla. Modern Könyvtár 9. Bp., 1910, Politzer Zsigmond, 40+8 p. Átkötött kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval,   Borbiró/ Bierbauer Virgil (1893-1956) építész, építészettörténész, építészetelméleti író ex libris-szével.
19392.

Available
8 000 HUF
  Add to cart
  Remove
Garamszeghi Lubrich Ágost: Neveléstudomány I-IV. köt. I. köt.: Általános neveléstan. II. köt.: Különös neveléstan. III. köt.: Általános tanítástan. IV. köt.: Különös tanítástan. Pest, 1871,Rudnyánszky A., XXIV+383 p.;2+620 p.;2+510 p.;2+498 p. Második, bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapokon régi intézményi bélyegzésekkel, 3 kötetben a kötet utolsó lapjain, a tartalomjegyzéknél ceruzás bejelölésekkel, bejegyzésekkel, foxing foltos lapokkal.
19393.

8 000 HUF
Hammer price:
8 000 HUF
Klein Efraim: Phrases ex Langianis Colloquiis Latinis excerptae, atque Germanica, Hungarica, Bohemica versione donatae,in commodum scholar Latinarum vulgantur ab Ephraimo Klein. Posonii [Pozsony], 1774, Anton. Loewe Bibl.,(Literis Franisci Augustini Patzko), 176 p. Kiadói kartonált papírkötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis hiánnyal, foltos lapokkal.
19394.

8 000 HUF
Hammer price:
8 000 HUF
Beke Kristóf: A nevelés ügyében, különösen a köznépre nézve. Előadatott április 11-kén 1833. A midőn a megyebeli tekintetes kiküldöttségnek az országos tudománybeli rendszeres munkákba tett évszrevételeit a közgyűlés vizsgálat alá vevé, - - a Veszprémi árvanevelő intézetnek korányzója, és katekétája, tekintetes nemes Veszprémvármegye táblabírája által. Veszprém, 1833.,Számmer Alajos. 17+3 p. Korabeli papírkötés, hajtásnyommal.
19395.

Available
6 000 HUF
  Add to cart
  Remove
[Bagossy Bertalan] Bartholomaeo Bagossy 2 műve:  Parva grammatica Latina; Parva syntaxis Latina. A szerző, Bagossy Bertalan (1868-1950) plébános, helytörténész, tanár által DEDIKÁLT példány, a 2. dedikáció dr. Szalay József helyettes (rendőr)főkapitánynak. Feltehetőleg Szalay József (1870-1937) szegedi helyettes rendőrfőkapitány, majd 1915-től szegedi rendőrfőkapitány, aki iskolái egy részét Szatmáron végezte. Szatmárnémeti, 1911-1912, Pázmány-ny., 32+53 p. Latin nyelven. Átkötött félvászon-kötés.
19396.

5 000 HUF
Hammer price:
5 000 HUF
Fliszár János: Magyar-vend szótár. Vogrszki-vendiski (Vogrszkiszlovénszki, sztári szlovénszki) récsnik. Bp., 1922, Hornyánszky Viktor, 4+171+1 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti papírborítót elülső borítóra kasírozták.
19397.

5 000 HUF
Hammer price:
6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

42. Grand auction:

Viewing: from April 22 to May 2

Settlement: from May 21

  Events