Tétel

24 000 HUF
64,86 EUR, 70,59 USD

Description:

Nagy gondolkodók. I. köt.: Görögök és latinok. 1. Platon: A lakoma. Ford. és bevezetéssel ellátta: Telegdi Zsigmond. Officina Könyvtár 1. 2. Platon: Sokrates védőbeszéde. Ford. és bevezetéssel ellátta: Devecseri Gábor. Officina Könyvtár 59. 3. Epikuros legfontosabb levelei. Kerényi Károly előszavával. Kövendi Dénes és Sárosi Gyula tolmácsolásában. Officina Könyvtár. 84/85. 4. Seneca leveleiből. Ford és bevezetéssel ellátta: Sárosi Gyula. Officina Könyvtár 57/58. 5. Epiktétos kézikönyvecskéje vagyis a sztoikus bölcs breviáriuma. Kerényi Károly előszavával. Fordította: Sárosi Gyula. Kétnyelvű Klasszikusok. A. Szövegek. Harmadik kiadás. Magyar és latin nyelven.; 6. Marcus Aurélius vallomásai. Összeválogatta, ford. és a bevezetést írta: Vajda László.Officina Könyvtár 20. 7. Plotinos: Istenről és a hozzá vezető utakról. Szemelvények Plotnius Enneasaiból. (III. 8., III. 5., IV. 8., IV. 7., és II. 9.) Ford.: Magyary Zoltánné, Techert Margit. Officina Könyvtár 66/67.; II. köt. Újkor. 1. Morus Tamás: Utópia. Ford. és bev. ellátta: Geréb László. Officina Könyvtár 9. 2. Erasmus: Nyájas beszélgetések. Ford.,bev. és jegyzetekkel ellátta: Trencsényi-Waldapfel Imre. Officina Könyvtár 86/87. 3. Machiavelli és Nagy Frigyes a fejedelemről. Kiválogatta, ford. és a bevezetést írta: Juhász Vilmos. Officina Könyvtár 7/8. 4. Montaigne legszebb lapjai. André Gide válogatásában. Fürd. Kürti Pál. Officina Könyvtár 5.; 5. Descartes: A szabadságról. J. P. Sartre válogatásában és bevezetőjével. Ford.: Détshy Mihály. Officina Könyvtár 101/102. Bp.,1941-1944, Officina, 4+61+3+60+4+85+3;+125+3+70+6+ 65+3+120+4 p.; 4+80+108+4+127+1+76+4+80 p. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésekben.

Share:

Photo of the item taken by : karap_norbert