Books: Architecture, Art

Number of items: 37

Alt-orientalische Teppiche. II. Band. Hrsg. vom Österreichischen Museum Für Kunst und Industrie. Bearbeitet von Friedrich Sarre und Hermann Trenkwald. Wien - Leipzig, 1928, Anton Schroll - Karl W. Hiersemann, 43+1 p. + 60 (a táblák előtt feliratozott hártyapapírokkal) t. + 1 (Berichtigungen) t. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérülésekkel, egy-két lapon foltokkal, de egyébként jó állapotban, 60x46x4,5 cm. Rendívül ritka, gyűjtői darab.  KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE!
19221.

200 000 HUF
540,54
588,24
Hammer price:
200 000 HUF
cca 1920-as évek eleje Die Hauptprobe der Schriftgiesserei und Messinglinienfabrik D. Stempel Akt. - Ges. Frankfurt A. Main - Süd. Leipzig - R. und Budapest. Frankfurt A. Main-Süd, én., D. Stempel A.G.,XXVIII+1-68q+69+124+125-281h+219-280+281-300+350+331-350+371-382+423-588+603-864m+865-884+885-944+953-1088+2+1089-1137+1138-1138g+1139-1116+2+1167-1198 p. + 17 t. Német nyelvű tipográfiai témájú kiadvány. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte art nouveau-s (szecessziós) és art decos elemekkel is. Az elülső kötéstábla belsején: Dieses exemplar unserer hauptprobe widmen wir Magyar Kir. Állami Nyomda Budapest. Ezt a példányt főpróbának ajánljuk a Magyar Kir. Állami Nyomda Budapest részére. Kiadói félpergamen-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal. /  cca Early 1920s Die Hauptprobe der Schriftgiesserei und Messinglinienfabrik D. Stempel Akt. - Ges. Frankfurt A. Main - Süd. Leipzig - R. und Budapest. Frankfurt A. Main-Süd, én., D. Stempel A.G.,XXVIII+1-68q+69+124+125-281h+219-280+281-300+350+331-350+371-382+423-588+603-864m+865-884+885-944+953-1088+2+1089-1137+1138-1138g+1139-1116+2+1167-1198 p. + 17 t. In German language. With many illustrations, including art nouveau and art deco illustrations too. With label on the inside of the cover: Dieses exemplar unserer hauptprobe widmen wir Magyar Kir. Állami Nyomda Budapest. Half-parchment-binding, with worn and little bit spotty cover, and spotty pages.
19222.

cca 1920-as évek eleje Die Hauptprobe der Schriftgiesserei und Messinglinienfabrik D. Stempel Akt. - Ges. Frankfurt A. Main - Süd. Leipzig - R. und Budapest. Frankfurt A. Main-Süd, én., D. Stempel A.G.,XXVIII+1-68q+69+124+125-281h+219-280+281-300+350+331-350+371-382+423-588+603-864m+865-884+885-944+953-1088+2+1089-1137+1138-1138g+1139-1116+2+1167-1198 p. + 17 t. Német nyelvű tipográfiai témájú kiadvány. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte art nouveau-s (szecessziós) és art decos elemekkel is. Az elülső kötéstábla belsején: "Dieses exemplar unserer hauptprobe widmen wir Magyar Kir. Állami Nyomda Budapest." Ezt a példányt főpróbának ajánljuk a Magyar Kir. Állami Nyomda Budapest részére. Kiadói félpergamen-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal. / cca Early 1920s Die Hauptprobe der Schriftgiesserei und Messinglinienfabrik D. Stempel Akt. - Ges. Frankfurt A. Main - Süd. Leipzig - R. und Budapest. Frankfurt A. Main-Süd, én., D. Stempel A.G.,XXVIII+1-68q+69+124+125-281h+219-280+281-300+350+331-350+371-382+423-588+603-864m+865-884+885-944+953-1088+2+1089-1137+1138-1138g+1139-1116+2+1167-1198 p. + 17 t. In German language. With many illustrations, including art nouveau and art deco illustrations too. With label on the inside of the cover: "Dieses exemplar unserer hauptprobe widmen wir Magyar Kir. Állami Nyomda Budapest." Half-parchment-binding, with worn and little bit spotty cover, and spotty pages.

100 000 HUF
270,27
294,12
Hammer price:
100 000 HUF
MA. Aktivista művészeti és társadalmi folyóirat. 1-4. köt. Szerk.: Kassák Lajos, Uitz Béla.. Teljes, reprint kiadás: Bp.-Wien, 1916-1925. 1-10. évf. Bp., 1971. Akadémiai. A 4. kötetben 3 melléklettel. Kiadói festett nyl-kötésben.   Benne rengeteg Kassák Lajos, és Bornyik Sándor vonatkozású részel. A Bortnyik Sándor grafikai vonatkozású részek a következők:  4. Bortnyik művei a MA számaiban  4.1.  Bortnyik Sándor: Eredeti linóleummetszet, 1918         1918. III. 7. sz. címlapon [Lovas]  4.2.  Bortnyik Sándor: Eredeti linóleummetszet, 1918         1918. III. 8-9. sz. egész oldalas reprodukció [Illusztráció Barta Sándor verséhez]  4.3.  Metszet aláírás nélkül, 1918         1918. III. 12. sz. Internacionális szám címlapon [Vörös zászló]  4.4.  Reprodukció Bortnyik Sándor aláírásával, 1919         1919. IV. 1. sz. címlapon [Illusztráció Újvári Erzsi verséhez]  4.5.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         1919. január. Első világszemléleti különszám címlapon [Kommunista köztársaságot!]  4.6.  Bortnyik Sándor: Linóleum-metszet, 1919         1919. IV. 5. sz. címlapon [Küzdelem]  4.7.  Bortnyik Sándor: Linóleum-metszet, 1919         1919. IV. 7. sz. címlapon [Evezősök]  4.8.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         1919. májusi demonstratív különszám címlapon [Kompozíció öt alakkal]  4.9.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         Világszemléleti harmadik különszám címlapon [Liebknecht]  4.10.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         Világszemléleti negyedik különszám címlapon [Lenin]  4.11.  Egész oldalas metszet aláírás nélkül, 1920         1920. V. 3. sz. június 1. címlapon [Zászlóvivők]  4.12.  Egész oldalas metszet aláírás nélkül címlapon, 1918         Manifest zum internationalen Kongress der Intellektuellen. Herausgegeben von den ungarländischen Künstlern. (6 Sonderheft der Zeitschrift MA. 23. Oktober) [Vörös Nap]  4.13.  Egész oldalas fametszet cím és jelzet nélkül, 1921         1921. VI. 1-2. sz. címlapon [Absztrakt kompozíció]  4.14.  Bortnyik Sándor: Rajz, 1920         1921. VI. 5. sz. március 15. szövegközti illusztráció 63. lapon [Zászlóvivők]   In Bakos Katalin: Bortnyik Sándor és a Műhely. Bortnyik Sándor tervezőgrafikai munkássága (1914-1947) és  a magyar bauhaus (1928-1938). (Határesetek No. 5.) Bp., 2018, LHarmattan Könyvkiadó-Kossuth Klub, pp. 260., 273-274.
19223.

MA. Aktivista művészeti és társadalmi folyóirat. 1-4. köt. Szerk.: Kassák Lajos, Uitz Béla.. Teljes, reprint kiadás: Bp.-Wien, 1916-1925. 1-10. évf. Bp., 1971. Akadémiai. A 4. kötetben 3 melléklettel. Kiadói festett nyl-kötésben. Benne rengeteg Kassák Lajos, és Bornyik Sándor vonatkozású részel. A Bortnyik Sándor grafikai vonatkozású részek a következők: 4. Bortnyik művei a MA számaiban  4.1.  Bortnyik Sándor: Eredeti linóleummetszet, 1918         1918. III. 7. sz. címlapon [Lovas]  4.2.  Bortnyik Sándor: Eredeti linóleummetszet, 1918         1918. III. 8-9. sz. egész oldalas reprodukció [Illusztráció Barta Sándor verséhez]  4.3.  Metszet aláírás nélkül, 1918         1918. III. 12. sz. Internacionális szám címlapon [Vörös zászló]  4.4.  Reprodukció Bortnyik Sándor aláírásával, 1919         1919. IV. 1. sz. címlapon [Illusztráció Újvári Erzsi verséhez]  4.5.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         1919. január. Első világszemléleti különszám címlapon [Kommunista köztársaságot!]  4.6.  Bortnyik Sándor: Linóleum-metszet, 1919         1919. IV. 5. sz. címlapon [Küzdelem]  4.7.  Bortnyik Sándor: Linóleum-metszet, 1919         1919. IV. 7. sz. címlapon [Evezősök]  4.8.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         1919. májusi demonstratív különszám címlapon [Kompozíció öt alakkal]  4.9.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         Világszemléleti harmadik különszám címlapon [Liebknecht]  4.10.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         Világszemléleti negyedik különszám címlapon [Lenin]  4.11.  Egész oldalas metszet aláírás nélkül, 1920         1920. V. 3. sz. június 1. címlapon [Zászlóvivők]  4.12.  Egész oldalas metszet aláírás nélkül címlapon, 1918         Manifest zum internationalen Kongress der Intellektuellen. Herausgegeben von den ungarländischen Künstlern. (6 Sonderheft der Zeitschrift "MA". 23. Oktober) [Vörös Nap]  4.13.  Egész oldalas fametszet cím és jelzet nélkül, 1921         1921. VI. 1-2. sz. címlapon [Absztrakt kompozíció]  4.14.  Bortnyik Sándor: Rajz, 1920         1921. VI. 5. sz. március 15. szövegközti illusztráció 63. lapon [Zászlóvivők]  In Bakos Katalin: Bortnyik Sándor és a Műhely. Bortnyik Sándor tervezőgrafikai munkássága (1914-1947) és  a "magyar bauhaus" (1928-1938). (Határesetek No. 5.) Bp., 2018, L'Harmattan Könyvkiadó-Kossuth Klub, pp. 260., 273-274.

80 000 HUF
216,22
235,29
Hammer price:
170 000 HUF
Bortnyik Sándor emlékkiállítása. Sándor Bortnyik retrospective. Magyar Nemzeti Galéria kiállítási katalógus, 1977. március - június. Összeáll.: Borbély László. Bp., 1977, Magyar Nemzeti Galéria, 108 p. Gazdag képanyaggal, Bortnyik Sándor (1893-1976) festőművész grafikus műveinek fekete-fehér és színes reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés. Ritka!
19224.

10 000 HUF
27,03
29,41
18
Hammer price:
32 000 HUF
Bortnyik Sándor kiállítása. A kiállítást rendezte és a katalógust összeállította: N. Pénzes Éva, Pogány Ö Gábor. Bp., 1969, Magyar Nemzeti Galéria. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel, Bortnyik Sándor (1893-1976) festőművész, grafikus műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban, a gerincen apró sérüléssel.
19225.

8 000 HUF
13
Hammer price:
18 000 HUF
Moholy-Nagy & André Kertész. Modernizmus 2. 1917-1960. Szerk.: Baranyai Judit, Erdész László, Makláry Kálmán. Bp., 2007., Erdész&Makláry Fine Arts Gallery. Gazdag képanyaggal, Moholy-Nagy László és André Kertész munkáival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Benne a kiállítás meghívójával. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Ritka!
19226.

10 000 HUF
27,03
29,41
Hammer price:
10 000 HUF
Beöthy et Lavant-garde hongroise. Galerie Franka Berndt. Kötetben szereplő magyar művészek: Bortnyik Sándor, Czobel, Gadányi, Kádár, Kassák, Kmetty, Mattis Teutsch, Moholy-Nagy, Molnár, Nemes-Lampérth, Nouveau, Peterdi, Reth, Rippl-Rónai, Schönberger, Scheiber, Schubert, Tihanyi, Uitz. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19227.

Beöthy et L'avant-garde hongroise. Galerie Franka Berndt. Kötetben szereplő magyar művészek: Bortnyik Sándor, Czobel, Gadányi, Kádár, Kassák, Kmetty, Mattis Teutsch, Moholy-Nagy, Molnár, Nemes-Lampérth, Nouveau, Peterdi, Reth, Rippl-Rónai, Schönberger, Scheiber, Schubert, Tihanyi, Uitz. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

12 000 HUF
32,43
35,29
Hammer price:
12 000 HUF
19228.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
22 000 HUF
59,46
64,71
  Add to cart
  Remove
S. Nagy Katalin: Ország Lili. A szerző, S. Nagy Katalin (1944-) művészettörténész által DEDIKÁLT példány! Életmű/oevure katalógus. Bp., 1993. Arthis Alapítvány. Kiadói egészvászon kötés, javított, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. + Valamint benne a kiállítás, és a fogadás meghívójával. Tovább Bérczes László (1951-) dramaturg, rendező levelének fénymásolatával S. Nagy Katalinhoz. Valamint 10 újságcikk fénymásolatával, benne a kiállítás recenziójával. Valamint S. Nagy Katalin: Képzőművész - szociológiai aspektusból c. tanulmányának fénymásolatával.
19229.

Available
18 000 HUF
48,65
52,94
  Add to cart
  Remove
Lesznai Anna: Idődíszítés. Mesék és rajzok. Bp. - Hatvan, 2007, Petőfi Irodalmi Múzeum - Hatvany Lajos Múzeum - Nemzeti Tankönyvkiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19230.

Available
10 000 HUF
27,03
29,41
  Add to cart
  Remove
Bada Tibor: Új most. Bojler tudás garázs 84-87. Szerk. és az utószót írta: Fekete J. József. Új Symposion Füzetek 4. Újvidék, 1988, Új Symposion,53+3 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1400 példányban. Ritka!   Bada Dada Tibor (1963-2006) festőművész illusztrációival gazdagon illusztrált avantgárd (verses)kötet.
19231.

10 000 HUF
27,03
29,41
Hammer price:
16 000 HUF
Tandori Dezső: Kedves Samu... Kónya Kálmán fotóival. Kondor Béla kiállításához. Hatvany Lajos Múzeum Füzetei 8. Hatvan, 1980, Hatvany Lajos Múzeum, 41 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Tandori Dezső (1938-2019) aláírt. Számozott (129./300) példány
19232.

Tandori Dezső: "Kedves Samu..." Kónya Kálmán fotóival. Kondor Béla kiállításához. Hatvany Lajos Múzeum Füzetei 8. Hatvan, 1980, Hatvany Lajos Múzeum, 41 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Tandori Dezső (1938-2019) aláírt. Számozott (129./300) példány

12 000 HUF
32,43
35,29
Hammer price:
12 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

42. Grand auction:

Viewing: from April 22 to May 2

Settlement: from May 21

  Events