Books: Architecture, Art

Number of items: 37

Hlatky Mária: A magyar gyűrű. Bp., 1938. [Pallas.] 131 p. + 14 t. 161 képpel Dedikált példány! kiadói papírkötésben, néhány foltos lappal.
19245.

11 000 HUF
29,73
32,35
Sztaniszlavszkij: Színészetika. Gáspár Margit (1905-1994) Kossuth-díjas író, műfordító, színigazgató ajándékozási soraival Szántó Imre (1920-1993) történész részére. Bp., 1991, Budapest Székesfővárosi Irodalmi és Művészeti Intézet. Első magyar nyelvű kiadás! Kiadói papírkötés, kissé szakadt gerinccel és borítóval,
19246.

8 000 HUF
Vittorio Storaro: Storaro nei film di Bertolucci. Storaro on Bertoluccis film. Scrivere con la Luce/Scrivere con le Immagini. Writing with Light. / Writing with Images. Immagini e scritti di/Images and words by - -. A művész, Vittorio Storaro (1940-) Oscar-díjas olasz operatőr által ALÁÍRT példány! Roma, 2022, Vittorio Storaro. Olasz és angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, az egyik sarkán apró sérüléssel. /   Vittorio Storaro: Storaro nei film di Bertolucci. Storaro on Bertoluccis film. Scrivere con la Luce/Scrivere con le Immagini. Writing with Light. / Writing with Images. Immagini e scritti di/Images and words by - -. With autograph signature of the world famous Italian cinematographer Vittorio Storaro (1940-)! Roma, 2022, Vittorio Storaro. In Italian and English language. With many illustrations. Paperbinding, with a small damage on one corner.
19247.

Vittorio Storaro: Storaro nei film di Bertolucci. Storaro on Bertolucci's film. Scrivere con la Luce/Scrivere con le Immagini. Writing with Light. / Writing with Images. Immagini e scritti di/Images and words by - -. A művész, Vittorio Storaro (1940-) Oscar-díjas olasz operatőr által ALÁÍRT példány! Roma, 2022, Vittorio Storaro. Olasz és angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, az egyik sarkán apró sérüléssel. / Vittorio Storaro: Storaro nei film di Bertolucci. Storaro on Bertolucci's film. Scrivere con la Luce/Scrivere con le Immagini. Writing with Light. / Writing with Images. Immagini e scritti di/Images and words by - -. With autograph signature of the world famous Italian cinematographer Vittorio Storaro (1940-)! Roma, 2022, Vittorio Storaro. In Italian and English language. With many illustrations. Paperbinding, with a small damage on one corner.

6 000 HUF
Lajta Andor: Az ötvenéves film. A film úttörői. Bp.,1946, Szerzői kiadás,(Temesvár, Horia-ny.), 186+4 p. Első kiadás. A borító Faludi Tibor munkája. A szerző, Lajta Andor (1891-1962) újságíró, filmtörténész által Martonffy Emil (1904-1983) filmrendező, forgatókönyvíró, színházigazgató, Egry Mária (1914-1993) színésznő férje részére DEDIKÁLT példány! Martonffy Emilnek őszinte szeretettel és barátsággal 1951. X. 15. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, a borító széleken kis szakadásokkal, a hátsó borító sérült, de belül jó állapotban.
19248.

Lajta Andor: Az ötvenéves film. A film úttörői. Bp.,1946, Szerzői kiadás,(Temesvár, Horia-ny.), 186+4 p. Első kiadás. A borító Faludi Tibor munkája. A szerző, Lajta Andor (1891-1962) újságíró, filmtörténész által Martonffy Emil (1904-1983) filmrendező, forgatókönyvíró, színházigazgató, Egry Mária (1914-1993) színésznő férje részére DEDIKÁLT példány! "Martonffy Emilnek őszinte szeretettel és barátsággal 1951. X. 15. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, a borító széleken kis szakadásokkal, a hátsó borító sérült, de belül jó állapotban.

5 000 HUF
Szabó István - Dobai Péter: Redl ezredes - - és - - forgatókönyve. A forgatókönyv írója, Dobai Péter (1944-) író, költő, forgatókönyvíró, dramaturg által DEDIKÁLT, valamint a másik írója, Szabó István (1938- ) Oscar-díjas filmrendező által ALÁÍRT példány! [Bp.1984],MOKÉP - MTI, 102 p. + 8 (színes képtáblák) t. Gazdag fekete-fehér szövegközti fotóanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19249.

5 000 HUF
19250.

6 000 HUF
19251.

12 000 HUF
32,43
35,29
Ernyey, Gyula: Made in Hungary. The best of 150 industrial design. Bp., 1993., Rubik Innovation Foundation. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19252.

16 000 HUF
43,24
47,06
Nádai Pál: Asszonyi pompa. Dankó Ödön rajzaival. Bp., 1926, Világirodalom, (Globus-ny.), 154+5 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
19253.

8 000 HUF
Wartha Vince: Az agyagipar technológiája. 103 rajzzal és 25 táblával. Bp., 1892., K. M. Természettudományi Társulat, VI + 240 p. + XXV (az utolsó 4 tábla oldalszámozáson belüli, rajtuk jelzésekkel) t. Gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés előzéklapon korabeli tulajdonosi bejegyzéssel. Gerincen minimális kopással. Wartha Vince (1844-1914) kémikus borász, Zsolnay Vilmos (1828-1900) munkatársa. Legismertebb felfedezése a Zsolnay-gyárat világhírűvé tevő eozin-máz.
19254.

6 000 HUF
16
[Antoine] Bachelin-Deflorenne: Catalogue de livres rares parmi lesquels on remarque la Bible Mazarine premier livre imprimé par Gutenberg et de manuscrits du IXe au XVIIIe siécle rédigé par M. - -. Paris, 1878, Librairie Bachelin-Deflorenne, 26+2 p.+6 t. Francia nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
19255.

20 000 HUF
54,05
58,82
Georges Limbour: Tableau bon levain. A vous de cuire la pate. Lart brut de Jean Dubuffet. Paris, 1953., René Drouin, 102+1 p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés. Számozott (310./1000) példány.
19256.

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF