Ceramics

Number of items: 22

Bod Éva (1924-2004): Színes, csurgatott mázas váza. Nagy méretű, jelzett, hibátlan, d: 28 cm: 24 cm
10303.

38 000 HUF
102,70
111,76
Simó Ágoston (1925-2011): Retró kerámia kavicsváza, jelzett, hibátlan, m: 15,5 cm /// 1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-díj; 2002: Ferenczy Noémi-díj. 1950-től a Gránit Kőedény és Porcelángyár, 1952-54 között pedig a Kerámia Iparművészeti Szövetkezet tervezőjeként dolgozott. 1954-től szabadfoglalkozású művész. A Siklósi Kerámia szimpóziumon 1972-ben és 1976-ban vett részt. Tevékenységi köre a kerámia teljes területére kiterjed, ezen belül jelentős szerepet kaptak a figurális plasztikák, a murális feladatok, továbbá a cserépkályhák.
10304.

Simó Ágoston (1925-2011): Retró kerámia kavicsváza, jelzett, hibátlan, m: 15,5 cm /// "1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-díj; 2002: Ferenczy Noémi-díj. 1950-től a Gránit Kőedény és Porcelángyár, 1952-54 között pedig a Kerámia Iparművészeti Szövetkezet tervezőjeként dolgozott. 1954-től szabadfoglalkozású művész. A Siklósi Kerámia szimpóziumon 1972-ben és 1976-ban vett részt. Tevékenységi köre a kerámia teljes területére kiterjed, ezen belül jelentős szerepet kaptak a figurális plasztikák, a murális feladatok, továbbá a cserépkályhák."

36 000 HUF
97,30
105,88
cca 1990-2000 Illés László: Napozó nő. Színes mázakkal festett kerámia falidísz, jelzett, minimális kopottsággal, 30x22,5 cm
10305.

36 000 HUF
97,30
105,88
Walter Bosse, Staatliche Majolika Manufactur: Elefánt. 1959-1979 között készült vérvörös mázas kerámia elefánt, alján masszába nyomott bélyegzéssel. Hibátlan, h: 11 cm, m: 10 cm /// Walter Bosse, Staatliche Majolika Manufactur: Elephant. Ceramic elephant in blood-red glaze, made between 1959 and 1979, with a stamped mark in the base. In perfect condition, height: 11 cm, width: 10 cm.
10306.

32 000 HUF
86,49
94,12
Gorka Lívia (1925 - 2011): Váza. Fekete, narancs mázakkal festett kerámia, alján apró mázhibával. Jelzett: Gorka Lívia. m:19 cm
10307.

20 000 HUF
54,05
58,82
VDKB Becny kerámia figura. kézzel festett, jelzett, hibátlan 23 cm / Czech folk ceramic figure
10308.

20 000 HUF
54,05
58,82
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Váza, geometrikus motívumokkal. Mázas kerámia, jelzett, hibátlan, 18 cm
10309.

16 000 HUF
43,24
47,06
Izsépy Margit: Lófej formájú könyvtámasz, kerámia, apró foltokkal, jelzett. m: 22cm
10310.

16 000 HUF
43,24
47,06
H. Ráhmer Mária (1911-1998): Kislány virágcsokorral. Mázas kerámia, enyhén irizáló hatású mázzal. Jelzett, a virágok szirmain néhány kis sérülés, m: 20,5 cm
10311.

16 000 HUF
43,24
47,06
Gorka Géza (1894-1971): Ornamentikus és madaras mintával díszített váza. Jelzett, kopással, pattanással, m: 16 cm
10312.

1 000 HUF
87

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF