Books: Religion

Number of items: 15

Szenczi Molnár Albert: Szent Dávid királynak és prófétának százötven soltári, a frantzia nóták, s versek szerént magyar versekre fordíttattak, s rendeltettek - - által. Mostan pedig e kis formában az invócátiokkal, INNEPI és több penitentziális dicséretekkel együtt ki-adattattak. Kolosváratt, 1773., A Réff. Col. Betűivel, 2 szt. lev + 403+1 p. + 3 szt. lev +116 p. + 11 lev. Korabeli egészbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel és felül kis hiánnyal, az elülső szennylap hiányzik, a hátsó szennylap sérült, hiányos, a címlap foltos, a 2. lap hiányos, foltos lapokkal, az elülső előzéklapon, valamint utolsó lapon és a hátsó szennylapon bejegyzésekkel, a lapok felső élein bejegyzéssel, egészen apró szúette lyukakkal,11,5x7 cm. Ritka kolozsvári kiadás.
15345.

100 000 HUF
270,27
294,12
[Kelemen Didák Sámuel (1683-1744)]: Dicsirtessik az Úr Jésus Kristus. A keresztény embernek zidóval az idvösség dolgáról való beszélgetése Melyben a keresztény megmutatja, hogy Kristus az világnak megigért Messiássa, és a profetiák jövendölése szerint e világra régen el jött: mindeneket bé töltött, az emberi nemzet vétkiért eleget tett és a világot megváltotta az Istennek egyetlen egy fia öröktől fogvást való igaz örök Isten. És az Ur Isten szent neve örök dicséretére, s lelkek épületére Seraphicus sz. Ferencz szerzetéből magyarországi sz. Erzsébeth provinciájából való egy szerzetes minorita conv. barát által ki bocsáttatik. Kassán, 1736., Academiai boetűkkel Frauenheim János Henrik, 8+144 p. Benne a pápák neveivel Szent Pétertől XII. Kelemenig. (54-63.) Kartonált papírkötés, festett lapélekkel, restaurált címlappal, a címlapon bejegyzésekkel.   Kelemen Didák Sámuel (1683-1744) hittérítő és író. 1717-ben a magyar minoritarend főnöke és generális komisszáriusa, majd 1720-ban a maga alapította nyírbátori kolostor főnöke lett. Rendkívül buzgó térítői munkát folytatott a tiszai részeken. Az országgyűléseken és vallásügyi komissziókon is érvényesítette befolyását hittársai érdekében. Számos iskolát és templomot épített, a szegények nagy pártfogója volt.   Névtelenül megjelent munka. Rendkívül ritka!
15346.

[Kelemen Didák Sámuel (1683-1744)]: Dicsirtessik az Úr Jésus Kristus. A keresztény embernek 'zidóval az idvösség dolgáról való beszélgetése Melyben a keresztény megmutatja, hogy Kristus az világnak megigért Messiássa, és a profetiák jövendölése szerint e világra régen el jött: mindeneket bé töltött, az emberi nemzet vétkiért eleget tett és a világot megváltotta az Istennek egyetlen egy fia öröktől fogvást való igaz örök Isten. És az Ur Isten szent neve örök dicséretére, s lelkek épületére Seraphicus sz. Ferencz szerzetéből magyarországi sz. Erzsébeth provinciájából való egy szerzetes minorita conv. barát által ki bocsáttatik. Kassán, 1736., Academiai boetűkkel Frauenheim János Henrik, 8+144 p. Benne a pápák neveivel Szent Pétertől XII. Kelemenig. (54-63.) Kartonált papírkötés, festett lapélekkel, restaurált címlappal, a címlapon bejegyzésekkel. Kelemen Didák Sámuel (1683-1744) hittérítő és író. 1717-ben a magyar minoritarend főnöke és generális komisszáriusa, majd 1720-ban a maga alapította nyírbátori kolostor főnöke lett. Rendkívül buzgó térítői munkát folytatott a tiszai részeken. Az országgyűléseken és vallásügyi komissziókon is érvényesítette befolyását hittársai érdekében. Számos iskolát és templomot épített, a szegények nagy pártfogója volt. Névtelenül megjelent munka. Rendkívül ritka!

50 000 HUF
135,14
147,06
Szent Biblia Az-az: Istennek Ó és Újj Testamentomában foglaltatott egész Szent Irás. Melly Magyar-nyelvre fordittatott Károli Gáspár által, Es mostan Tizen-Ötödször e kis formában ki-botsáttatott. Nyomtattatott Ultrajectumban, Reers W: János által 1765 dik esztendőben. Ultrajectum [Utrecht], 1765, Reers W. János, 1 (rézmetszetű díszcímlap) t.+1 sztl. lev.+1197+1 p.+2 sztl. lev. Korabeli egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott kartontokban, a borítón kopásnyomokkal, a címlap és néhány lapszél igényesen restaurált, családtörténeti bejegyzésekkel 1833-tól 2023-ig.
15347.

Szent Biblia Az-az: Istennek Ó és Újj Testamentomában foglaltatott egész Szent Irás. Melly Magyar-nyelvre fordittatott Károli Gáspár' által', Es mostan Tizen-Ötödször e' kis formában ki-botsáttatott. Nyomtattatott Ultrajectumban, Reers W: János' által' 1765 dik esztendőben. Ultrajectum [Utrecht], 1765, Reers W. János, 1 (rézmetszetű díszcímlap) t.+1 sztl. lev.+1197+1 p.+2 sztl. lev. Korabeli egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott kartontokban, a borítón kopásnyomokkal, a címlap és néhány lapszél igényesen restaurált, családtörténeti bejegyzésekkel 1833-tól 2023-ig.

60 000 HUF
162,16
176,47
Fuxhoffer, Damian: Monasteriologia regni Hungariae, in qua Libris V. Synoptice, originario-diplomatice describuntur omnia singulorum Religiosorum Ordinum Monasteria, quae umquam ab ingressu Hungarorum in Pannoniam fundata fuerunt.  Liber I-II. Egybekötve. Weszprimii, 1803. Typis, et sumptibus Michaelis Sammer. 1 t. (rézmetszetű címkép) + [4] + 264 + [2] p. + 1 t. (rézmetszet); 1 t. (rézmetszetű címkép) + [4] + 301 + [3] p. + 13 t egészoldalas rézmetszetű táblák. Korabeli sérült papírkötésben. Első lap kijár 32p.
15348.

50 000 HUF
135,14
147,06
Mercator, Bernardinus: Nucleus catecheticus continens brevi compendio doctrinam fidei ac morum e diversis authoribus erutus. (Nagyszombat) Tyrnaviae, 1711, typ Soc. Jesu. 6 sztl. lev. + 580 p + (16) Korabeli egészbőr kötésben RMK 2425
15349.

50 000 HUF
135,14
147,06
Benitzki [Beniczky] Péter: Magyar rhytmusok avagy versek, mellyeket irt nemzetes Benitzki Peter szentelt vitéz. Elsö része szép isteni dicsireteket és penitentia tartasra inditó énekeket foglal magában. Második közönséges magyar példa beszédeket szép okatással. Debreczen, 1656. Kállai Gergely. (2), 298p. 9 sztl. lev. Címlap igényes másolattal pótolt, egy lap javított. korabeli papírborítóval RMK I. 1588a
15350.

50 000 HUF
135,14
147,06
Missale romanum ex decreto sacrosancti concilii tridentini jussu editum S. Pii V. Pontificis Maximi restitutum Clementis VIII. et Urbani VIII. auctoritate recognitum. Viennae, 1842, Ex Typographia Mechitaristica, XXXIV+512+LXXXVIII+4 p. + 3 (egészoldalas képtáblák, a táblák előtt hártyapapírral) t. Latin nyelven. Benne 6 kisebb méretű a témába vágó, de nem a kiadványhoz tartozó lappal, 4 bekötve, a másik kettő kijár. Díszesen aranyozott egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, néhány lap szélén javítás, restauráció nyomaival, egy-két foltos lappal, 40x28x6 cm  Döbrössy Alajos (1846-1923) pécsi kanonok, tanítóintézeti igazgató autográf possessori névbejegyezésével, és névbélyegzőivel.
15351.

40 000 HUF
108,11
117,65
Szále Lajos: A Mi-Atyánk. Kilencz kőre rajzolt képpel Führich Jósef [illusztrációi] s Müller Antal [magyarázata] után rajzolva és szabadon fordítva kiadta - -. A képeket kőre rajzolta Schwarz V. Pest, 1846, Szále Lajos, (Buda. M. Kir. Egyetem betűivel - Engel Móricz-ny.), 1 (díszcímlap, litográfia) t.+10 p.+9 (egészoldalas litográfiák) t. Korabeli kopott vaknyomásos egészvászon-kötés, javított kötéssel, két restaurált lappal, foxing foltos lapokkal, 45x37 cm. Rendkívül ritka.   Szále Lajos litográfiai műhelye meglehetősen kérészéletű volt, hiszen jelen munkán kívül mindössze egy kiadvánnyal, József Nádor allegorikus képével büszkélkedhet. Festőművész öccsével együtt indították a vállalkozást, aki azonban - talán technikai problémái akadtak a kőrajzolás terén - csak, mint szervező, ügyintéző vett részt a kiadvány létrejöttében. ,,A hazai viszonylatban szokatlan, kilenc darab nagyméretű metszettel díszített kiadvány nem sok sikert aratott, talán túlságosan is germán szelleme miatt. ... A mi Atyánk sikertelensége elvette kedvüket a további könyvkiadói próbálkozástól... (Szvoboda Gabriella, Ars Hungarica 1982/1.)
15352.

Szále Lajos: A' Mi-Atyánk. Kilencz kőre rajzolt képpel Führich Jó'sef [illusztrációi] 's Müller Antal [magyarázata] után rajzolva és szabadon fordítva kiadta - -. A képeket kőre rajzolta Schwarz V. Pest, 1846, Szále Lajos, (Buda. M. Kir. Egyetem betűivel - Engel Móricz-ny.), 1 (díszcímlap, litográfia) t.+10 p.+9 (egészoldalas litográfiák) t. Korabeli kopott vaknyomásos egészvászon-kötés, javított kötéssel, két restaurált lappal, foxing foltos lapokkal, 45x37 cm. Rendkívül ritka. "Szále Lajos litográfiai műhelye meglehetősen kérészéletű volt, hiszen jelen munkán kívül mindössze egy kiadvánnyal, József Nádor allegorikus képével büszkélkedhet. Festőművész öccsével együtt indították a vállalkozást, aki azonban - talán technikai problémái akadtak a kőrajzolás terén - csak, mint szervező, ügyintéző vett részt a kiadvány létrejöttében. ,,A hazai viszonylatban szokatlan, kilenc darab nagyméretű metszettel díszített kiadvány nem sok sikert aratott, talán túlságosan is germán szelleme miatt. ... A' mi Atyánk sikertelensége elvette kedvüket a további könyvkiadói próbálkozástól..." (Szvoboda Gabriella, Ars Hungarica 1982/1.)

30 000 HUF
81,08
88,24
Szent Biblia, az-az: Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordítattatott Karoli Gáspár által. És most, harmad-szor e kis formában, magok tulajdon költségekkel és betüikkel ki-nyomtatták. Hozzákötve: Szent Dávid királynak és prófétának száz ötven soltári a franczia nóták s versek szerént magyar versekre fordíttattak s rendeltettek Szentczi Molnár Albert által, mellyeket e formában, most másodszor, magok tulajdon kötségekkel és betűiekkel ki-nyomtattattak Basileában. Basilea[Bázel], 1764., Im-Hof Rodolf János és Fia,2+860+288; 94+2 p. Korabeli álbordás egészbőr-kötésben, sérült gerinccel, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, a könyvben a könyv közepén lapokon szúrágta kis lyukakkal (653-860; +1-24 p.), az szennylapokon és az előzéklapokon egykorú kézírásos feljegyzésekkel, kb. 5 teljes beírt oldal és még 2 sor (1777-1818, 1846-1929.)
15353.

Szent Biblia, az-az: Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordítattatott Karoli Gáspár által. És most, harmad-szor e' kis formában, magok tulajdon költségekkel és betüikkel ki-nyomtatták. Hozzákötve: Szent Dávid királynak és prófétának száz ötven 'soltári a' franczia nóták 's versek szerént magyar versekre fordíttattak 's rendeltettek Szentczi Molnár Albert által, mellyeket e' formában, most másodszor, magok tulajdon kötségekkel és betűiekkel ki-nyomtattattak Basileában. Basilea[Bázel], 1764., Im-Hof Rodolf János és Fia,2+860+288; 94+2 p. Korabeli álbordás egészbőr-kötésben, sérült gerinccel, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, a könyvben a könyv közepén lapokon szúrágta kis lyukakkal (653-860; +1-24 p.), az szennylapokon és az előzéklapokon egykorú kézírásos feljegyzésekkel, kb. 5 teljes beírt oldal és még 2 sor (1777-1818, 1846-1929.)

1 000 HUF
Jankovich József:: Promptuarium commissarii visitatoris ex sacris scripturis, ss. patribus, optimis quibusque religionis nostrae authoribus studiose collectum, bullisque pontificiis, sacrorum canonum mandatis, Ravennae, 1742. Superiorum permissu. [16] + 203 p. Korabeli bélpergamen kötésben, kissé foltos lapokkal
15354.

24 000 HUF
64,86
70,59
Casus conscientiae de mandato olim eminentissimi S.R.E. cardinalis Prosperi Lambertini Bononiae archiepiscopi &c. &c. deinde sanctissimi D.N. papae Benedicti XIV. Propositi ac resoluti. Opus conessariis omnibus atque animarum curam gerentibus perutile ac nessarium cum indice locupletissimo. Editio in Germania tertia. Hozzákötve: Ad casus conscientiae de mandato. ... Propositos ac resolutos appendix novissima. Editio in Germania tertia. Hozzákötve: Ad casus conscientae de mandato... Appendix secunda. Editio in Germania prima. Hozzákötve: Ad casus conscientiae de mandato. ... Appendix tertia. Editio in Germania prima. Augustae Vindelicorum [Augsburg], 1764-1765-1767., Mathaei Rieger, 4+488+24;4+302+16+2;168+12;4+236+8 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű bordázott egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, hiányzó szennylappal.
15355.

16 000 HUF
43,24
47,06
Horváth Ferencz: Unio vagyis: a hit és történelem szava a nem-egyesült görögöknek a romai katholika anyaszentegyházzali egyesülésére. Kalocsán, 1859. Malatin és Holmeyer ny. XVI, 488 [5] p. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben.
15356.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF