Tétel

Catalogue number:

15346.
40. Closed major auction
Books: Religion

50 000 HUF

Description:

[Kelemen Didák Sámuel (1683-1744)]: Dicsirtessik az Úr Jésus Kristus. A keresztény embernek 'zidóval az idvösség dolgáról való beszélgetése Melyben a keresztény megmutatja, hogy Kristus az világnak megigért Messiássa, és a profetiák jövendölése szerint e világra régen el jött: mindeneket bé töltött, az emberi nemzet vétkiért eleget tett és a világot megváltotta az Istennek egyetlen egy fia öröktől fogvást való igaz örök Isten. És az Ur Isten szent neve örök dicséretére, s lelkek épületére Seraphicus sz. Ferencz szerzetéből magyarországi sz. Erzsébeth provinciájából való egy szerzetes minorita conv. barát által ki bocsáttatik. Kassán, 1736., Academiai boetűkkel Frauenheim János Henrik, 8+144 p. Benne a pápák neveivel Szent Pétertől XII. Kelemenig. (54-63.) Kartonált papírkötés, festett lapélekkel, restaurált címlappal, a címlapon bejegyzésekkel. Kelemen Didák Sámuel (1683-1744) hittérítő és író. 1717-ben a magyar minoritarend főnöke és generális komisszáriusa, majd 1720-ban a maga alapította nyírbátori kolostor főnöke lett. Rendkívül buzgó térítői munkát folytatott a tiszai részeken. Az országgyűléseken és vallásügyi komissziókon is érvényesítette befolyását hittársai érdekében. Számos iskolát és templomot épített, a szegények nagy pártfogója volt. Névtelenül megjelent munka. Rendkívül ritka!

Share:

Photo of the item taken by : karap_norbert