Number of items: 50

Radnóti Miklós: Pogány köszöntő. Versek. Bp., 1930, A Kortárs,(Budapesti Irodalmi és Nyomdai Rt.), 48 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé sérült borítóval. Első kiadás. Számozott (271./500) példány.   A szerző, Radnóti Miklós (1909-1944) által Hollán Henrik (1882-1971) belgyógyász, kórháztörténész részére DEDIKÁLT példány.
15400.

300 000 HUF
810,81
882,35
10
Radnóti Miklós: Járkálj csak, halálraitélt! Versek. A szerző, Radnóti Miklós (1909-1944) beragasztott aláírásával. Bp.,1936., Nyugat, (Dr. Antos és Tsa-ny.), 45+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, restaurált borítóval.
15401.

240 000 HUF
648,65
705,88
Széchényi István, gróf [1791-1860]: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba s előítélet eligazítására. Pest, 1831, Füskúti Landerer, 10+XL+41-539+5 p. Első kiadás! Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, az utolsó lapon bejegyzéssel, halvány tulajdonosi bélyegzéssel az elülső szennylapon.
15402.

Széchényi István, gróf [1791-1860]: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba 's előítélet eligazítására. Pest, 1831, Füskúti Landerer, 10+XL+41-539+5 p. Első kiadás! Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, az utolsó lapon bejegyzéssel, halvány tulajdonosi bélyegzéssel az elülső szennylapon.

100 000 HUF
270,27
294,12
15403.

150 000 HUF
405,41
441,18
Pommereul, François-René-Jean: Contes théologiques, suivis des litanies des catholiques du dix-huitieme siecle et de poésies érotico-philosophiques; ou Recueil presque édifiant. Paris, 1783, Sorbonne. 303 p. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr kötésben, festett lapélekkel, első kötéstáblán Madame la Marquise de Boquestant névvel feliratozott későbbi címkével, kissé kopott borítóval és gerinccel, néhány kevés lap kissé foltos, máskülönben jó állapotban. Ritka! / In French languague, in leather binding, with some minor wear on cover ans spine, a very few pages a bit stained, otherwise in good condition.
15404.

80 000 HUF
216,22
235,29
Berzeviczi, (György) Georgius: Tractatus in tertiam partem D. Thomae de augustissimo incarnati verbi mysterio... Tyrnaviae, 1701. Typis Academicis. (16)+525+(2)p. Restaurált nagyszombati, címeres, aranyozott bőrkötésben. RMK II 2077.
15405.

60 000 HUF
162,16
176,47
Virág Benedek: Magyar prosodia és magyar írás vagy inkább ezen két tárgyról rövid észrevételek. Budán, 1820. Egyetemi ny. 104 p. + 1 rézmetsz. t. Első kiadás. Korhű papírkötésben
15406.

50 000 HUF
135,14
147,06
Gvadányi József: Rontó Pálnak, egy magyar lovas köz-katonának és gróf Benyovszki Móritznak életek Földön, Tengereken álmélkodásra méltó Történettyeiknek, s véghez vitt Dolgaiknak le-írása, a mellyet hazánk dámáinak kedvekért versekbe foglalt -- magyar lovas generális. Pozsony, 1816, Wéber Simon Péter és Fia, XX+548 p. [Harmadik kiadás.] A címlapon rézmetszetű vignettával. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, javított kötéssel, a címlapon bejegyzésekkel, folttal, néhány lapon folttal, egy lap javított (97/98) a javításnál szöveget is érintő kisebb hiánnyal.
15407.

40 000 HUF
108,11
117,65
Radnóti Miklós: Járkálj csak, halálraitélt! Versek. Bp.,1936., Nyugat, (Dr. Antos és Tsa-ny.), 45+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón folttal, az elülső szennylap hiányzik, egyébként jó állapotban.
15408.

40 000 HUF
108,11
117,65
Trefort Ágoston: Beszédek és levelek. Bp., 1888., Méhner Vilmos, (Rudnyánszk Alajos-ny.), VII+1+376 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, körbevágott, kopott borítóval.   A szerző, Trefort Ágoston (1817-1888) művelődéspolitikus által Szemerjai id. Szász Károly (1829-1905) részére DEDIKÁLT példány, dátumozva (1888.) Benne Legif(jabb) Szász Károly Könyvtára possessori bélyegzéssel.    Trefort Ágoston (1817-1888) művelődéspolitikus, reformer, publicista, vallás- és közoktatásügyi miniszter (1872-1888), az MTA tagja, később igazgatója, majd másodelnöke (alelnöke (1885-1888), a Kisfaludy-Társaság tagja, majd alelnöke.  Szemerjai id. Szász Károly (1829-1905) református lelkész, a Dunamelléki református egyházkerület püspöke (1884-1903) , emellett költő, drámaíró, műfordító, esztéta, politikus, a Magyar Tudományos Akadémia tagja, majd alelnöke. Legifjabb Szász Károly apja.   Szemerjai legifjabb Szász Károly (1865-1950) politikus, irodalomtörténész, író, a Magyar Tudományos Akadémia, Kisfaludy Társaság és Petőfi Társaság tagja. Közoktatásügyi miniszteri tanácsos, utóbb országgyűlési képviselő, a képviselőház elnöke.
15409.

Trefort Ágoston: Beszédek és levelek. Bp., 1888., Méhner Vilmos, (Rudnyánszk Alajos-ny.), VII+1+376 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, körbevágott, kopott borítóval. A szerző, Trefort Ágoston (1817-1888) művelődéspolitikus által Szemerjai id. Szász Károly (1829-1905) részére DEDIKÁLT példány, dátumozva (1888.) Benne "Legif(jabb) Szász Károly Könyvtára" possessori bélyegzéssel. Trefort Ágoston (1817-1888) művelődéspolitikus, reformer, publicista, vallás- és közoktatásügyi miniszter (1872-1888), az MTA tagja, később igazgatója, majd másodelnöke (alelnöke (1885-1888), a Kisfaludy-Társaság tagja, majd alelnöke. Szemerjai id. Szász Károly (1829-1905) református lelkész, a Dunamelléki református egyházkerület püspöke (1884-1903) , emellett költő, drámaíró, műfordító, esztéta, politikus, a Magyar Tudományos Akadémia tagja, majd alelnöke. Legifjabb Szász Károly apja. Szemerjai legifjabb Szász Károly (1865-1950) politikus, irodalomtörténész, író, a Magyar Tudományos Akadémia, Kisfaludy Társaság és Petőfi Társaság tagja. Közoktatásügyi miniszteri tanácsos, utóbb országgyűlési képviselő, a képviselőház elnöke.

30 000 HUF
81,08
88,24
25
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Az összeállító, Ortutay Gyula (1910-1978) néprajzkutató, politikus és a grafikus Buday György (1907-1990) által magyar irodalom nagy szervezőjének, a Nyugat korábbi szerkesztőjének Ignotus Hugónak (1869-1949) DEDIKÁLT példány: Ignotusnak tisztelettel és ragaszkodásal..: Bp.,1935., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 311+1 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kiadói sérült kartontokban. Számozatlan példány.
15410.

Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Az összeállító, Ortutay Gyula (1910-1978) néprajzkutató, politikus és a grafikus Buday György (1907-1990) által magyar irodalom nagy szervezőjének, a Nyugat korábbi szerkesztőjének Ignotus Hugónak (1869-1949) DEDIKÁLT példány: "Ignotusnak tisztelettel és ragaszkodásal..:" Bp.,1935., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 311+1 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kiadói sérült kartontokban. Számozatlan példány.

30 000 HUF
81,08
88,24
13
[Pápai Páriz Ferenc (1649-1716)] Francisco Páriz Pápai: Dictionarium Latino-Hungaricum, Succum et medullam purioris Latinitatis, ejúsque genuinam in Lingvam Hungaricam conversionem, ad mentem et sensum proprium Scriptorum Classicorum, exhibens... Hozzákötve: Dictionarium Hungarico-Latinum, Olim magna a cura a Clarissimo viro Alberto Molnár Szentzieniesi collectum... [Latin-magyar, magyar-latin szótár]. Hozzákötve: [Csécsi János] Johannis Tsétsi: Observationes othographico - grammaticae. Leutschoviae (Lőcse) 1708, Samuelis Brewer, 2 t (rézmetszetű címképek) +8 sztl. lev. + 622p +1 sztl; 278 p.+2 sztl. lev.+ 1 sztl lev. +10 p. + 1 sztl. lev. RMK! Első kiadás. Korabeli javított papírkötésben, foltos lapokkal, valamint restaurált lapokkal, a lapok egy részén szúrágta lyukakkal.
15411.

120 000 HUF
324,32
352,94

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF