Number of items: 50

Herczeg Ferenc: Pro Libertate! I-II. köt. [Egy kötetben]. Bp., 1936, Singer és Wolfner, 340 p.+287 p. Első kiadás. Kiadói bibliofil, álbordás, aranyozott piros egészbőr-kötésben, a borító elülső fedlapján Rákóczi-címerrel, aranyozott felső lapélekkel, A szerző, Herczeg Ferenc (1863-1954) által aláírt,példány! Jó állapotban
15424.

12 000 HUF
32,43
35,29
Ravasz László: Isten rostájában I-III. köt. Beszédek, írások. A szerző, Ravasz László (1882-1975) református lelkész, a Dunamelléki református egyházkerület püspöke (1921-1948), író, által DEDIKÁLT példány, valamint a II. és III. kötet címlapján a szerző ALÁÍRÁSAIVAL. Bp.,[1941],Franklin, XII+498; VIII+478; VII+567 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítókkal, a 3. kötetben az elülső szennylap szakadt és a gerincén gyűrődésnyom, laza fűzésekkel.
15425.

8 000 HUF
9
Dr. Kós Károly: Eszköz, munka, néphagyomány. Dolgozatok a munka néprajza köréből. Bukarest, 1979, Kriterion. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, DEDIKÁLT példány.
15426.

6 000 HUF
9
Csoóri Sándor: Elmaradt lázálom. Bp.,1982.,Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   A szerző, Csoóri Sándor (1930-2016) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és kétszeres József Attila-díjas költő, író által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
15427.

5 000 HUF
Kányádi Sándor: Szürkület. Bukarest, 1978. Kriterion. DEDIKÁLT. Egészvászon kötésben, kiadói papírborítóval, kis kopással
15428.

5 000 HUF
Tamkó Sirató Károly: Tengerecki Pál. Gyermekversek. A szerző, Tamkó Sirató Károly (1905-1980) által DEDIKÁLT példány. Réber László rajzaival. Bp., 1970., Móra, (Kossuth-ny.) 36+4 p Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, a gerincen kis kopásnyomokkal.
15429.

12 000 HUF
32,43
35,29
Fazekas Anna: Öreg néne őzikéje. Róna Emy rajzaival. A grafikus, Róna Emy (1904-1988) által DEDIKÁLT példány. Bp.,1985., Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
15430.

5 000 HUF
27
[Dumas, Alexandre (1802-1870).] Dumas Sándor: Utazás a Kaukázusban. 1858-1859. 1-3. rész. [Egybekötve.] Ford.: Székely József. Pest, 1860., Hartleben Konrád Adolf,(Bécs, Sommer Lipót-ny.), 1 (a szerző fametszetű portréja, címkép) t.+6+XXXII+132; 2+174;4+164;2+164 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
15431.

16 000 HUF
43,24
47,06
Kisfaludy Sándor: Hunyady János. Históriai dráma.  Első kiadás. Budán, 1816. Királyi Magyar Universitás. 1 t. (Hunyady János rézmetszetű képe, Blasius Höfel munkája), [10] 308 p. Korabeli, papírkötésben
15432.

10 000 HUF
27,03
29,41
Cicero Marcus Tullius: Marci Tullii Ciceronis, Epistolarum familiarium libri XVI. [Kassa] Cassoviae. 1723. Joh. Henr. Frauenheim. 638p. Korabeli félbőr kötésben néhány lap restíurált
15433.

12 000 HUF
32,43
35,29
Toldy Ferenc: A magyar nemzeti irodalom története. I-II. köt. Pest, 1851, Emich Gusztáv,(Emich és Eisenfels-ny.), XII+196+16+XVII-LXIII;IV+118+2+LXXV p. Korabeli félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.   Hinka József (1815-1882), az Akadémia ügyészének névbélyegzőjével.
15434.

12 000 HUF
32,43
35,29
Szalay László: Státusférfiak és szónokok könyve. Pest, 1846, Heckenast Gusztáv, 4+484+1 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé foltos címlappal, a címlapon bejegyzéssel és régi bélyegzéssel.
15435.

15 000 HUF
40,54
44,12

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF