Number of items: 50

Petőfi Sándor: Czipruslombok Etelke sírjáról. Bp., 1921., Magyar Bibliophil-Társaság, 90+1 p. Kiadói papírkötés, foltos gerinccel. Felvágatlan példány. Kereskedelmi forgalomba nem került. Számozott (392./400) példány.
15436.

15 000 HUF
40,54
44,12
Ősz János: Csudatáska. Eredeti székely népmesék. Gyűjtötte és feljegyezte őket: Ősz János. Kovács László bevezetőjével. Kolozsvár, 1941., Erdélyi Szépmíves Céh, (Nagy-ny.), 6+XVIII+236+4+IV (pártolótagok névsora) t. Kiadói félpergamen-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal. Számozott, 150. számú, névre szóló (Wyedler Tivadar) példány.
15437.

15 000 HUF
40,54
44,12
11
Ignotus: Olvasás közben. Jegyzetek és megjegyzések. Bp., 1906., Franklin, 383 p. Első kiadás. Korabeli átkötött álbordás gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérülésnyommal.   Benne rendkívül izgalmas ex libris-szel: Ágoston Ernő (1889-1957): Ex libris Sopronyi-Thurner Mihály Dr., klisé, papír, jelzett a nyomaton, 16,5x11 cm   Sopronyi-Thurner Mihály (1878-1952): A XX. századi Sopron legjelentősebb városvezetője, a Civitas Fidelissima első polgármestere (1918-1941), Sopron megmentője.
15438.

Ignotus: Olvasás közben. Jegyzetek és megjegyzések. Bp., 1906., Franklin, 383 p. Első kiadás. Korabeli átkötött álbordás gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérülésnyommal. Benne rendkívül izgalmas ex libris-szel: Ágoston Ernő (1889-1957): Ex libris Sopronyi-Thurner Mihály Dr., klisé, papír, jelzett a nyomaton, 16,5x11 cm Sopronyi-Thurner Mihály (1878-1952): A XX. századi Sopron legjelentősebb városvezetője, a Civitas Fidelissima első polgármestere (1918-1941), "Sopron megmentője."

10 000 HUF
27,03
29,41
Keleti László: Pesttől Pestig. DEDIKÁLT! Bp., May János Nyomdai Műintézet. Kiadói papírkötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban.
15439.

10 000 HUF
27,03
29,41
Üzenet Budapestről. (Emlékkönyv Schiff András 60. születésnapjára). Szerk.: Bársony Ágnes és Mérei Anna. Bp., 2013, Bársony Ágnes (GMN Repró Stúdió-ny.), 186+(2) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés. Számozott (49./70) példány. Mindössze 70 példányban jelent meg!
15440.

10 000 HUF
27,03
29,41
Heinrich Heine Kolligátum, 3 műből:   Firenzei éjszakák. Ford.: Bíró Sándor. Biczó András kézzel színezett illusztrációival. Bp.,[1923],Dante, 91 p. + 4 t. Számozott (12./25), Biczó András által aláírt példány.;   Schnabelewopski úr emlékei. Ford.: Bíró Sándor. Biczó András kézzel színezett illusztrációival. Bp.,[1922],Dante, 79 p.+4 t. Számozott (12./25), Biczó András által aláírt példány.;   Napoleon dobosa. Ford.: Bíró Sándor. Biczó András illusztrációival. Bp.,[1922],Dante, 111 p.+4 t. Számozatlan, de Biczó András által aláírt példány.;   Korabeli aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötés, bekötött borítókkal, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
15441.

8 000 HUF
31
Petri György: Örökhétfő. Bp., 1981. AB Független Kiadó. 79+4 p. Első kiadás! Az első nyomtatott magyarországi szamizdat! Készült szitanyomással Budapesten, 940 példányban. A címlapot tervezte: Petri György. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos, kissé szakadt borítóval.
15442.

8 000 HUF
16
Szentgyörgyi István: Emlékeim. [Kolozsvár, 1923.],Szerzői,(Providentia-ny.), 166 p. Kiadói papír-kötés, kissé foltos lapokkal. A szerző által aláírt, és kézzel számozott, 90. számú példány.
15443.

Szentgyörgyi István: "Emlékeim". [Kolozsvár, 1923.],Szerzői,(Providentia-ny.), 166 p. Kiadói papír-kötés, kissé foltos lapokkal. A szerző által aláírt, és kézzel számozott, 90. számú példány.

8 000 HUF
,,Őriznek engem, óvnak, szeretnek - József Attila kéziratainak és dedikált könyveinek kiállítása a Petőfi Irodalmi Múzeumban. Írta és szerk.: Kiss Ferenc. Bp., 1993, Petőfi Irodalmi Múzeum, (64) p. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. (..) készült ötszáz számozott példányban, ebből kettőszázötven példány a költő nővére, József Eta aláírásával. József Etelka (Eta) (1903-2004), József Attila nővére által aláírt, számozatlan példány!
15444.

,,Őriznek engem, óvnak, szeretnek -" József Attila kéziratainak és dedikált könyveinek kiállítása a Petőfi Irodalmi Múzeumban. Írta és szerk.: Kiss Ferenc. Bp., 1993, Petőfi Irodalmi Múzeum, (64) p. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. "(..) készült ötszáz számozott példányban, ebből kettőszázötven példány a költő nővére, József Eta aláírásával." József Etelka (Eta) (1903-2004), József Attila nővére által aláírt, számozatlan példány!

6 000 HUF
9
Márai Sándor: A zendülők. (Az uj magyar regény). Bp., 1930, Pantheon, 348+(3) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, tulajdonosi névbejegyzéssel, helyenként kissé foltos lapszélekkel.
15445.

6 000 HUF
Comenius, Johannes Amos: A világ útvesztője. Ford.: Dobossy László. Komor Ilona tanulmányával és jegyzeteivel. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben. Számozott (69./550) példány.
15446.

6 000 HUF
Füveskert. Szerk.: Tollas Tibor. Bécs, 1957., Nemzetőr, (P. Strohal-ny.), 160 p. Kiadói papírkötés, a címlapon szakadással, szamárfüllel, foltos gerinccel.   Szabadságharcunk első érfordulóján halottainknak. A Füveskertnek az első nyomtatott Kiadása Bécsben jelent meg 2000 példányban: 1957 októberében.  A szerkesztő, Tollas Tibor (1920-1997) költő, a Nemzetőr főszerkesztője, 1956-os emigráns, által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, 1956-os forradalom kiemelkedő alakja, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Bujdosó Alpár névbejegyzésével.
15447.

Füveskert. Szerk.: Tollas Tibor. Bécs, 1957., Nemzetőr, (P. Strohal-ny.), 160 p. Kiadói papírkötés, a címlapon szakadással, szamárfüllel, foltos gerinccel. "Szabadságharcunk első érfordulóján halottainknak." "A Füveskertnek az első nyomtatott Kiadása Bécsben jelent meg 2000 példányban: 1957 októberében." A szerkesztő, Tollas Tibor (1920-1997) költő, a Nemzetőr főszerkesztője, 1956-os emigráns, által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, 1956-os forradalom kiemelkedő alakja, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Bujdosó Alpár névbejegyzésével.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF