Military

Number of items: 149

1849. Katonai Érdemkereszt III. osztálya hadidíszítménnyel zománcozott gomblyukjelvény (18mm) T:1-,2 / Hungary 1849. Military Merit Cross, 3rd Class with war decoration enamelled buttonhole badge (18mm) C:AU,XF
30344.

1849. "Katonai Érdemkereszt III. osztálya hadidíszítménnyel" zománcozott gomblyukjelvény (18mm) T:1-,2 / Hungary 1849. "Military Merit Cross, 3rd Class with war decoration" enamelled buttonhole badge (18mm) C:AU,XF

50 000 HUF
135,14
147,06
1849. Ferenc József-rend nagykeresztje csillaggal vagy a Ferenc József-rend középkeresztjének csillaga zománcozott, ezüstözött miniatűr gomblyukjelvénye MORZSÁNYI J. BUDAPEST E. 5. gyártói jelzéssel (22x22mm) T:1- / Hungary 1849. Order of Franz Joseph, Grand Cross with its Star or Order of Franz Joseph, Star of the Commanders Cross enamelled, silver plated miniature buttonhole badge with MORZSÁNYI J. BUDAPEST E. 5. makers mark (22x22mm) C:AU
30345.

1849. "Ferenc József-rend nagykeresztje csillaggal" vagy a "Ferenc József-rend középkeresztjének csillaga" zománcozott, ezüstözött miniatűr gomblyukjelvénye "MORZSÁNYI J. BUDAPEST E. 5." gyártói jelzéssel (22x22mm) T:1- / Hungary 1849. "Order of Franz Joseph, Grand Cross with its Star" or "Order of Franz Joseph, Star of the Commander's Cross" enamelled, silver plated miniature buttonhole badge with "MORZSÁNYI J. BUDAPEST E. 5." maker's mark (22x22mm) C:AU

75 000 HUF
202,70
220,59
1859. Ferenc József II. osztályú Ezüst Vitézségi Érem peremen jelzett Ag kitüntetés, nyeles ovális füllel, mellszalagon T:2 ph., patina / Hungary 1859. Silver Gallantry Medal, 2nd Class Ag decoration with hallmark on the edge, with shaft ear, on ribbon C:XF edge error, patina NMK 133.
30346.

1859. "Ferenc József II. osztályú Ezüst Vitézségi Érem" peremen jelzett Ag kitüntetés, nyeles ovális füllel, mellszalagon T:2 ph., patina / Hungary 1859. "Silver Gallantry Medal, 2nd Class" Ag decoration with hallmark on the edge, with shaft ear, on ribbon C:XF edge error, patina NMK 133.

60 000 HUF
162,16
176,47
1869. Ezüst Érdemkereszt vörös szalagon karikán jelzett Ag kitüntetés mellszalagon, WILH. KUNZ - WIEN X gyártói jelzéssel T:1-,2 patina, kis kitörés, kopottas mellszalag / Hungary 1869. Silver Merit Cross on red ribbon hallmarked Ag decoration with ribbon, with WILH. KUNZ - WIEN X makers mark on the ring C:AU,XF patina, small crack, slightly worn ribbon NMK 224.
30347.

1869. "Ezüst Érdemkereszt vörös szalagon" karikán jelzett Ag kitüntetés mellszalagon, "WILH. KUNZ - WIEN X" gyártói jelzéssel T:1-,2 patina, kis kitörés, kopottas mellszalag / Hungary 1869. "Silver Merit Cross on red ribbon" hallmarked Ag decoration with ribbon, with "WILH. KUNZ - WIEN X" maker's mark on the ring C:AU,XF patina, small crack, slightly worn ribbon NMK 224.

30 000 HUF
81,08
88,24
1869-1914. Arany Érdemkereszt vörös szalagon aranyozott, zománcozott bronz kitüntetés mellszalagon, a karikán WILH. KUNZ - WIEN X. gyártó jelzéssel és csillag beütéssel T:1- / Hungary 1869-1914. Golden Merit Cross on red ribbon gilt, enamelled bronze decoration on ribbon, with WILH KUNZ - WIEN X. makers mark and star mark on the suspension ring C:AU NMK 217., Ortner-Ludwigstorff Part II/ Vol 1. 179.p.
30348.

1869-1914. "Arany Érdemkereszt vörös szalagon" aranyozott, zománcozott bronz kitüntetés mellszalagon, a karikán "WILH. KUNZ - WIEN X." gyártó jelzéssel és csillag beütéssel T:1- / Hungary 1869-1914. "Golden Merit Cross on red ribbon" gilt, enamelled bronze decoration on ribbon, with "WILH KUNZ - WIEN X." maker's mark and star mark on the suspension ring C:AU NMK 217., Ortner-Ludwigstorff Part II/ Vol 1. 179.p.

34 000 HUF
91,89
100,00
11
1869-1916. Koronás Ezüst Érdemkereszt karikán jelzett Ag kitüntetés mellszalag nélkül, függesztőkarikán fémjellel és [WILH.] KUNZ - WIEN X gyártói jelzéssel, eredeti adományozói tokban T:1- / Hungary 1869-1916. Silver Cross of Merit with Crown hallmarked Ag decoration without ribbon, with [WILH.] KUNZ - WIEN X makers mark on suspension ring, in award case C:AU  NMK.: 223.
30349.

1869-1916. "Koronás Ezüst Érdemkereszt" karikán jelzett Ag kitüntetés mellszalag nélkül, függesztőkarikán fémjellel és "[WILH.] KUNZ - WIEN X" gyártói jelzéssel, eredeti adományozói tokban T:1- / Hungary 1869-1916. "Silver Cross of Merit with Crown" hallmarked Ag decoration without ribbon, with "[WILH.] KUNZ - WIEN X" maker's mark on suspension ring, in award case C:AU NMK.: 223.

60 000 HUF
162,16
176,47
1869-1916. Koronás Ezüst Érdemkereszt vörös szalagon karikán jelzett Ag kitüntetés mellszalagon, a függesztőkarikán fémjellel és ROZET & FISCHMEISTER WIEN gyártói jelzéssel T:2 a medalion oldala több kis helyen sérült, zománchiba, viseltes mellszalag / Hungary 1869-1916. Silver Merit Cross with the Crown on red ribbon hallmarked Ag decoration on ribbon, with ROZET & FISCHMEISTER WIEN makers mark on the suspension ring C:XF the medallion is damaged on a few small places, enamel error, worn ribbon NMK 222.
30350.

1869-1916. "Koronás Ezüst Érdemkereszt vörös szalagon" karikán jelzett Ag kitüntetés mellszalagon, a függesztőkarikán fémjellel és "ROZET & FISCHMEISTER WIEN" gyártói jelzéssel T:2 a medalion oldala több kis helyen sérült, zománchiba, viseltes mellszalag / Hungary 1869-1916. "Silver Merit Cross with the Crown on red ribbon" hallmarked Ag decoration on ribbon, with "ROZET & FISCHMEISTER WIEN" maker's mark on the suspension ring C:XF the medallion is damaged on a few small places, enamel error, worn ribbon NMK 222.

30 000 HUF
81,08
88,24
1890. Ezüst Katonai Érdemérem a katonai érdemkereszt szalagján kardokkal peremen jelzett Ag kitüntetés mellszalagon T:1-,2 patina, ph /  Hungary 1890. Silver Military Merit Medal on a war ribbon with swords marked Ag decoration on ribbon C:AU,XF patina, edge error  NMK.:241.
30351.

1890. "Ezüst Katonai Érdemérem a katonai érdemkereszt szalagján kardokkal" peremen jelzett Ag kitüntetés mellszalagon T:1-,2 patina, ph / Hungary 1890. "Silver Military Merit Medal on a war ribbon with swords" marked Ag decoration on ribbon C:AU,XF patina, edge error NMK.:241.

40 000 HUF
108,11
117,65
1890. Bronz Katonai Érdemérem a katonai érdemkereszt szalagján, kardokkal aranyozott bronz kitüntetés mellszalagon T:2 aranyozás kopott, ph. / Hungary 1890. Bronze Military Merit Medal on a war ribbon with swords (Signum Laudis) gold plated bronze decoration with ribbon C:XF worn gilding, edge error NMK 246.
30352.

1890. "Bronz Katonai Érdemérem a katonai érdemkereszt szalagján, kardokkal" aranyozott bronz kitüntetés mellszalagon T:2 aranyozás kopott, ph. / Hungary 1890. "Bronze Military Merit Medal on a war ribbon with swords (Signum Laudis)" gold plated bronze decoration with ribbon C:XF worn gilding, edge error NMK 246.

15 000 HUF
40,54
44,12
Osztrák-Magyar Monarchia 1894. A Császári és Királyi 8. Császár Tábori Tüzérezred 40 éves jubileumi érme bronz emlékérem. Szign.: Anton Scharff (30,10g/39mm) T:1-,2 Austro-Hungarian Monarchy 1894. 40th Jubilee medal of the K. u. K 8th Kaiser Field Artillery Regiment bronze commemorative medallion. Sign.: Anton Scharff (30,89g/39mm) C:AU,XF
30353.

Osztrák-Magyar Monarchia 1894. "A Császári és Királyi 8. "Császár" Tábori Tüzérezred 40 éves jubileumi érme" bronz emlékérem. Szign.: Anton Scharff (30,10g/39mm) T:1-,2 Austro-Hungarian Monarchy 1894. "40th Jubilee medal of the K. u. K 8th "Kaiser" Field Artillery Regiment " bronze commemorative medallion. Sign.: Anton Scharff (30,89g/39mm) C:AU,XF

40 000 HUF
108,11
117,65
Osztrák-Magyar Monarchia 1914. I. Hadsereg - Karácsony a fronton 1914 fém jelvény, GUSTAV GURSCHNER gyártói jelzéssel (41x27mm) T:1- Austro-Hungarian Monarchy 1914. I. Armee - Weihnachten im Felden 1914 metal badge, with GUSTAV GURSCHNER makers mark (41x27mm) C:AU
30354.

Osztrák-Magyar Monarchia 1914. "I. Hadsereg - Karácsony a fronton 1914" fém jelvény, "GUSTAV GURSCHNER" gyártói jelzéssel (41x27mm) T:1- Austro-Hungarian Monarchy 1914. "I. Armee - Weihnachten im Felden 1914" metal badge, with "GUSTAV GURSCHNER" maker's mark (41x27mm) C:AU

22 000 HUF
59,46
64,71
Osztrák-Magyar Monarchia 1914. I. Hadsereg - Karácsony a fronton 1914 fém jelvény, GUSTAV GURSCHNER gyártói jelzéssel (27x18mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1914. I. Armee - Weihnachten im Felden 1914 metal badge, with GUSTAV GURSCHNER makers mark (27x18mm) C:XF
30355.

Osztrák-Magyar Monarchia 1914. "I. Hadsereg - Karácsony a fronton 1914" fém jelvény, "GUSTAV GURSCHNER" gyártói jelzéssel (27x18mm) T:"2 / Austro-Hungarian Monarchy 1914. "I. Armee - Weihnachten im Felden 1914" metal badge, with "GUSTAV GURSCHNER" maker's mark (27x18mm) C:XF

14 000 HUF
37,84
41,18

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF