Books: Travelling, Local History

Number of items: 34

15024.

6 000 HUF
Algerische Staatseisenbahnen Vom Meer zur Wüste Sahara. Berge, Römische Ruinen, Oasen. Autocarausflüge. Autocars-Ausfluege. Veranstaltet von den Algerischen Staatseisenbahnen. Saison 1929-1930. Alger, (1929), Baconnier Fréres, 31+1 p. +1 (kihajtható térkép, 20x26 cm.) Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói illusztrált papírkötés. Rendkívül ritka szakmunka!
15025.

6 000 HUF
Kiss Mária Hortensia: Kiszombor története. (Falutanulmány.) Csanádvármegyei Könyvtár. 35. Makó,(1940.),Makói Könyvnyomda, 166+1 p.+17 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15026.

5 000 HUF
1896 Budapest und seine Ausstellung. Illustrierte Fűhrer mit 2 Plänen. 63p + 2 kih. térk. Az Ezredéves Országos Kiállítás prospektusa. Festett egészvászon kötésben
15027.

5 000 HUF
19
Les efforts culturels de la Hongrie de 896 ? 1935. Bp., Comité central des stations balnéaires, thermales et climatiques de Budapest. 319p. Budapest és Magyarország dombornyomott címerével díszített, aranyozott egészbőr kötésben sarkán minimális kopással.
15028.

5 000 HUF
Solymossy Sándor: Uti rajzok. Képek Boszniából, Horvátországból és Dalmáciából. Bp.,1901, (Pesti Könyvnyomda Rt.), 4+244+1 p. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel. Ritka kötésváltozat.
15029.

5 000 HUF
Árva János: Boszorkányperek Csanádvármegyében. Csanádvármegyei Könyvtár. 8. Makó,1927,Gaál László-ny., 22 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15030.

5 000 HUF
20
Vass Klára: Buda német utcanevei - A Vár és Újlak utcanevei 1696-1872. Német Philologiai Dolgozatok XXXIX. Bp., 1929., Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek) Nemzeti Könyvkereskedése, 133 p.+ 2 (térképek, közte 1 kihajtható térkép, előttük feliratos hártyapapírral) t. Átkötött modern egészvászon-kötés.
15031.

4 000 HUF
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mistery in Asia. Ford.: Sajó Aladár. Modern utazók, felfedezők Könyvtára. Bp., [1925]. Franklin, 267+1 p. Első magyar kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötés, egészen apró kopásnyomokkal a borítón, a gerinc alsó részén egészen apró sérüléssel, szép állapotban.   A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján
15032.

12 000 HUF
32,43
35,29
20
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A sötét kelet árnyéka. The shadow of the gloomy est. Ford.: Balassa József. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. Bp., [1925]. Franklin, 143+1 p. Első magyar kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötés, egészen kis kopásnyomokkal a borítón, jó állapotban.   A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján
15033.

12 000 HUF
32,43
35,29
22

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF