Books: Travelling, Local History

Number of items: 34

Debrecen sz. kir. város törvényhatósági bizottsági tagjainak albuma 1935. Magyar Közélet I. Szerk.: Farkas L. Ferenc. Debrecen, 1935, Nagy Károly és Társai, 111+(1) p. Fekete-fehér fotókkal, korabeli hirdetésekkel. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó borító részben kifakult.
15012.

10 000 HUF
27,03
29,41
A magyar korona országainak helységnévtára, különös tekintettel az Osztrák-Magyar Bank kerületeinek területi beosztására. Összeáll.: Fogolyán Sándor. / Ortslexikon der Länder der Ungarische Krone unter Berücksichtigung der territorialen Einleitung der Kreditbezirke der Oesterreichisch-Ungarischen Bank. Zusammengestellt von Alexander Fogolyán. Kolozsvár, 1903., Gombos Ferenc, 4+535 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, kissé laza kötéssel, a címlapon kis szakadásokkal. Ritka!
15013.

10 000 HUF
27,03
29,41
Hopp Ferencz: Kirándulásom Afrika keleti partján Kamerun érintésével a Kongohoz Bp., 1901. Fritz Ármin, 2+50p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, javított gerinccel és borítóval, kissé foltos borítóval, laza fűzéssel.
15014.

10 000 HUF
27,03
29,41
Hopp Ferencz: Hopp Ferencz utazása föld körül Szibirián át. Bp., 1904., Fritz Ármin, 48 p. Különlenyomat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval, (címlap hiány?.) Ritka!
15015.

10 000 HUF
27,03
29,41
13
F. De Gerando: Le Complot Rouge en Ruthénie. Un reportage en Russie Subcarpathique. Paris, 1930., Jouve & C., 125+1 p. 2 szövegközti térképpel és 1 kétoldalas oldalszámozáson belüli térképpel. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
15016.

10 000 HUF
27,03
29,41
Francis Jehlicka: Le probléme Slovaque. (Publication du conseil Slovaque.) Genéve, 1935, nyn., 14+1 p. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval.
15017.

10 000 HUF
27,03
29,41
Francis Jehlicka: Reply to Mr. R. W. Seton Watsons Book Slovakia Then and Now. Vienna, 1932, nyn., 39+1 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
15018.

Francis Jehlicka: Reply to Mr. R. W. Seton Watson's Book "Slovakia Then and Now." Vienna, 1932, nyn., 39+1 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.

10 000 HUF
27,03
29,41
15019.

6 000 HUF
Sudan Winter Reisen Sajson 1931-32. London, (1931, McCorquodale & C. Ltd., 32; +3-14 p. + 1 (kihajtható térkép, Sudan Government railways map showing Cairo-Mombasa route, 39x28 cm. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Benne egy másik Szudánról szóló, angol nyelvű prospektus töredékével. Kiadói illusztrált papírkötés, a gerincen szakadással.
15020.

8 000 HUF
Cholnoky Jenő, Mécs László, Benda Jenő, Rády Elemér, Juhász Vilmos: Felvidék! A visszaszerzett és a még visszavárt Felvidék története, mai élete, kultúrája, földrajza, néprajza, műemlékei. Képtáblákkal, térképekkel, statisztikákkal. Jaross Andor előszavával. Bp., [1938], Dante, (4)+143+(17) p. + 13 t. + 7 melléklet (6 kihajtható) + 1 kihajtható térkép. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott.
15021.

6 000 HUF
15022.

6 000 HUF
Göőz József: Budapest története. Az ezredéves ünnepség alkalmával. 4. kiad. Bp. 1896. Lampel. 212 p. Számos szövegközti és egész oldalas képpel illusztrálva. A budai várat ábrázoló, aranyozott kiadói egészvászon kötésben Volt könyvtári példány, egy két lap széle restaurált.
15023.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF