Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 7

Rosenzweig (Ágay) József: Segédkönyv a mérgezések és a tetszhalál körül és azon szerekről, melyek a mérgek és meghamisított borok felfedezésére szolgálnak; nem külömben azon jelekről is, melyek által a tetszhalált a valódi haláltól meglehet külömböztetni. Orfila P. H. után.  Ehhez kapcsolva Mentő Gyógyszertár Schuster János után.  És végre a halottkémekről. Buda, 1846. Magyar kir. Egyetem betűivel.  Rosenzweig József. 13 éves korában az üldözések elől menekült Lengyelországból Magyarországra. Az orvosi diplomát a reformkor politikusa, Klauzál Gábor (1804-1866) támogatásával sikerült megszereznie.  gyermeke Ágay Adolf (1836-1916) lapszerkesztő, író.  Rosenzweig az európai hírű Orfila (1787-1853) professzor több fejezetes orvosi mérgezéstannal kapcsolatos munkáját az eredeti, francia nyelvű kiadás alapján fordította magyarra, melyhez csatolta Schuster János ,,Mentő Gyógyszertár című toldalékát és az Orvosi Tár 1831. évfolyamának első és második füzetében megjelent ,,A szabad királyi városokban rendelt halott-kémek által teljesítendő rendszabások című helytartótanácsi rendeletet. Korabeli papírkötésben, első borító nélkül. 164p.  Rendkívüli ritkaság, árverésen még nem szerepelt gyógyszerészeti és orvosi könyv.
15245.

Rosenzweig (Ágay) József: Segédkönyv a mérgezések és a tetszhalál körül és azon szerekről, melyek a mérgek és meghamisított borok felfedezésére szolgálnak; nem külömben azon jelekről is, melyek által a tetszhalált a valódi haláltól meglehet külömböztetni. Orfila P. H. után. Ehhez kapcsolva Mentő Gyógyszertár Schuster János után. És végre a halottkémekről. Buda, 1846. Magyar kir. Egyetem betűivel. Rosenzweig József. 13 éves korában az üldözések elől menekült Lengyelországból Magyarországra. Az orvosi diplomát a reformkor politikusa, Klauzál Gábor (1804-1866) támogatásával sikerült megszereznie. gyermeke Ágay Adolf (1836-1916) lapszerkesztő, író. Rosenzweig az európai hírű Orfila (1787-1853) professzor több fejezetes orvosi mérgezéstannal kapcsolatos munkáját az eredeti, francia nyelvű kiadás alapján fordította magyarra, melyhez csatolta Schuster János ,,Mentő Gyógyszertár" című toldalékát és az Orvosi Tár 1831. évfolyamának első és második füzetében megjelent ,,A szabad királyi városokban rendelt halott-kémek által teljesítendő rendszabások" című helytartótanácsi rendeletet. Korabeli papírkötésben, első borító nélkül. 164p. Rendkívüli ritkaság, árverésen még nem szerepelt gyógyszerészeti és orvosi könyv.

50 000 HUF
129,87
142,86
Ifj. Emich Gusztáv: A kis lepkegyűjtő. A lepkészet rövid kézikönyve, különös tekintettel a Magyarországon s főleg Budapest környékén előforduló lepkefajokra és gyűjtésökre. Kezdők s az ifjuság számára, - -. 17 színezett és 2 fekete kőmetszetű táblával. DEDIKÁLT! Pest, 1868, Emich Gusztáv, 2 (fekete-fehér litográfiák, 16. és 15. táblák) t.+V+3+214 p.+19 (színes litográfiák) t. Kiadói kopott, foltos illusztrált félvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel.   A szerző, ifj. Emich Gusztáv (1843-1911) zoológus, könyvkiadó, országgyűlési képviselő, m. kir. udvari tanácsos, Emich Gusztáv könyvkiadó fia által nádudvari Tormay Béla (1839-1906), állatorvos, mezőgazdász, állatorvos professzor, Tormay Cecile apjának dedikált példány. Kedves Béla sógoromnak emlékül a Szerző.
15246.

Ifj. Emich Gusztáv: A kis lepkegyűjtő. A lepkészet rövid kézikönyve, különös tekintettel a Magyarországon s főleg Budapest környékén előforduló lepkefajokra és gyűjtésökre. Kezdők s az ifjuság számára, - -. 17 színezett és 2 fekete kőmetszetű táblával. DEDIKÁLT! Pest, 1868, Emich Gusztáv, 2 (fekete-fehér litográfiák, 16. és 15. táblák) t.+V+3+214 p.+19 (színes litográfiák) t. Kiadói kopott, foltos illusztrált félvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel. A szerző, ifj. Emich Gusztáv (1843-1911) zoológus, könyvkiadó, országgyűlési képviselő, m. kir. udvari tanácsos, Emich Gusztáv könyvkiadó fia által nádudvari Tormay Béla (1839-1906), állatorvos, mezőgazdász, állatorvos professzor, Tormay Cecile apjának dedikált példány. "Kedves Béla sógoromnak emlékül a Szerző."

30 000 HUF
77,92
85,71
22
15247.

30 000 HUF
77,92
85,71
Dr. Lengyel Béla: Chemia. Tankönyv a felső tanintézetek számára. Első kötet. Szervetlen chemia. Bp., 1889, Eggenberger-féle könyvkereskedés (Hoffmann és Molnár), XIII+(3)+536 p. + 1 t. Egyetlen kiadás. Szövegközi fekete-fehér ábrákkal és egy színes, kihajtható táblával. Aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült, kopott gerinccel és borítóval, néhány lap kissé foltos. Az első korszerű, magyar nyelvű kémiatankönyv.
15249.

12 000 HUF
31,17
34,29
Ortvay Rudolf, Dr.: Bevezetés az anyag korpuszkuláris elméletébe. A budapesti Pázmány Péter Tudományegyetemen előadta: - -. /Kézirat gyanánt. (Egyetemi gépelt jegyzet.)/ A szerző, Ortvay Rudolf (1885-1945) fizikus, egyetemi tanára, az Elméleti Fizikai Intézet igazgatója által DEDIKÁLT példány. Bp., 1931, nyn., 271+3 p.+VII t. Félvászon-kötésben, különféle jegyzetekkel papírlapokon.
15250.

Ortvay Rudolf, Dr.: Bevezetés az anyag korpuszkuláris elméletébe. A budapesti "Pázmány Péter" Tudományegyetemen előadta: - -. /Kézirat gyanánt. (Egyetemi gépelt jegyzet.)/ A szerző, Ortvay Rudolf (1885-1945) fizikus, egyetemi tanára, az Elméleti Fizikai Intézet igazgatója által DEDIKÁLT példány. Bp., 1931, nyn., 271+3 p.+VII t. Félvászon-kötésben, különféle jegyzetekkel papírlapokon.

8 000 HUF
20,78
22,86
11
[Caspar Schottus/Schott, Caspar/Schott, Gaspar (1608-1666)]: Arithmetica practica generalis ex cursu mathematico R. P. Caspari Schotti, e Societate Jesu, in usum tyronum mathematicorum & aliorum excerpta. Tyrnaviae, 1763, Typis Collegii Academici Societatis Jesu, 117 p. Latin nyelven. Korabeli kopott, foltos félbőr-kötésben, foltos lapokkal, az elülső szennylapon és a címlapon tulajdonosi bejegyzésekkel.
15251.

8 000 HUF
20,78
22,86
9
Vígh Gyula: Juratanulmányok a Magyar Középhegység északkeleti részéből. Mindszent, 1913., Horváth Antal, 20 p. Kiadói papírkötés.   A szerző, Vigh Gyula (1889-1958) geológus, paleontológus által Noszky Jenő (1880-1951) geológus, paleontológus, a késmárki líceum (1906-1920) tanára részére dedikált példány.
15252.

3 000 HUF
7,79
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.