Maps

Number of items: 19

1838 Baranya Vármegye földabrosza. Méltóságos sáárdi Somsich Pongrácz úrnak Szent István Apostoli Király jeles Rendje közép Keresztesének Birodalmi s Értekező Tanácsosnak Baranya vármegye fő ispányának és a Magyar Tudományos Társaság igazgatói Tagjának eőnagyságának, valamint a Tekintetes Nemes Megye rendeinek hálaadás jeléül mély tisztelettel ajánlja Koczián Josef é Megyének tiszti Mérnöke. Felvétetett 1838 Esztendőben. Az 1. levélen Baranya vármegye rézmetszetű címerével illusztrált. Hn., nyn., színezett rézmetszet, néhány lapszéli szakadásokkal, lapszéli gyűrődésekkel, térképet nem érintő lapszéli levágásokkal, 6 térképszelvény, térkép méret: 39x55 cm és 39,5x55,5 cm közötti méretben
12095.

1838 Baranya Vármegye földabrosza. Méltóságos sáárdi Somsich Pongrácz úrnak Szent István Apostoli Király jeles Rendje közép Keresztesének Birodalmi s Értekező Tanácsosnak Baranya vármegye fő ispányának és a Magyar Tudományos Társaság igazgatói Tagjának eőnagyságának, valamint a' Tekintetes Nemes Megye rendeinek hálaadás jeléül mély tisztelettel ajánlja Koczián Josef é' Megyének tiszti Mérnöke. Felvétetett 1838 Esztendőben. Az 1. levélen Baranya vármegye rézmetszetű címerével illusztrált. Hn., nyn., színezett rézmetszet, néhány lapszéli szakadásokkal, lapszéli gyűrődésekkel, térképet nem érintő lapszéli levágásokkal, 6 térképszelvény, térkép méret: 39x55 cm és 39,5x55,5 cm közötti méretben

200 000 HUF
550,96
597,01
1738 Joan. van der Bruggen 1738: Regnum Hungariae, in quo continentur Regiones Servia, Walachia, Bulgaria, Transylvania, Moldavia, Sclavonia, Croatia, Bosnia, Dalmatia, quibus annexae sunt Podolia Bessarabia, et Macedonia, Maximáque pars Danub? usque ad Ostia ejus juxta modernam Hungariae formam. Magyarország és a környező országok színezett rézmetszetű térképe. 32x26 cm
12096.

80 000 HUF
220,39
238,81
Magyarország, a Duna és a Balkán félsziget térképe. Theatrum belli sive novissima tabula qua maxima pars Danubii et praeserti Hungaria cum aliis adiacentibus regnis... / a Matthaeo Seutter..Augustae Vindelic. [Augsburg] [ca 1728.]. Színezett rézmetszet. Szép állapotban. / Copper plate engraving in nice condition. 49x57 cm
12097.

80 000 HUF
220,39
238,81
1854 Flemmings vollständiger Kriegs-handatlas für alle diejenigen, ... 1-10. Lieferung. Glogau, 1854, C. Flemming, 1. sztl. lev.+20+1 t. A 1. Lieferung borítékja hiányzik, valamint plusz térképpel: Handtkes Karte der Ostsee N. II., változó állapotban, kis foltokkal, kb. 38x46 cm
12098.

1854 Flemming's vollständiger Kriegs-handatlas für alle diejenigen, ... 1-10. Lieferung. Glogau, 1854, C. Flemming, 1. sztl. lev.+20+1 t. A 1. Lieferung borítékja hiányzik, valamint plusz térképpel: "Handtkes Karte der Ostsee N. II., változó állapotban, kis foltokkal, kb. 38x46 cm

60 000 HUF
165,29
179,10
Abraham Ortelius (1527-1598): Helvetiae Descriptio, Aegidio Tschudo Auct. Svájc térképe, 1574 körül az Theatrum Orbis Terrarum c. műből. Rézmetszet, kézzel színezett. Kissé foltos, néhány törésnyommal, korához képest jó állapotban. Üvegezett, kissé sérült fakeretben. 34x45 cm. / map of Switzerland (Schweiz) from Theatrum Orbis Terrarum, ca. 1574. Engraving, hand coloured. A bit spotty, with some minor faults, but in good condition overall. Framed.
12099.

50 000 HUF
137,74
149,25
1942 Magyarország közigazgatási térképe, 1:500 000, két részből álló térkép a visszatért területekkel, részenként 104×84 cm
12100.

30 000 HUF
82,64
89,55
Petrus, Kaerius (Pieter van den Keere, 1571-1646 k.): Le royaume de Hongrie. Hungaria Militaria Hungarica communa. A magyar királyság térképe, 1630. Színezett rézmetszet, papír. Jelzett a metszeten (bal alsó sarkában). Amszterdam, 1630. Üvegezett fa keretben. Lap kissé foltos, bal szélén restaurált szakadással, korához képest jó állapotban. 18x25 cm
12101.

22 000 HUF
60,61
65,67
cca 1920-1938 Carte Ethnographique de LEurope Centrale, 1:2,000.000, hajtott, francia nyelven, 45x59 cm
12102.

cca 1920-1938 Carte Ethnographique de L'Europe Centrale, 1:2,000.000, hajtott, francia nyelven, 45x59 cm

20 000 HUF
55,10
59,70
1911 Budapest-Brassó és Budapest-Arad-Tövis közt közlekedő mozgóposták irányítási ábrája, 94×64 cm
12103.

16 000 HUF
44,08
47,76
1912 Wien-Prag és Wien-Tetschen közt közlekedő mozgóposták irányítási ábrája, 94×64 cm
12104.

16 000 HUF
44,08
47,76
cca 1920-1930 Karte der Donau von Ulm bis zur Mündung. Unter Mitarbeit der Ersten Donau-Dampfschiffahrts-Gesellschaft. / A Duna térképe Ulmtól a torkolatig. Az Első Duna-Gőzhajózási Társaság közreműködésével készült kiadás. 1 : 150.000. Wien (Bécs), Verlag R. Lechner (Wilh. Müller) Landkartenhandlung. Óriási hosszúságú, kihajtható térkép, hátoldalán fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Félvászon-kötésben, megkímélt állapotban.
12105.

14 000 HUF
38,57
41,79
1911 Az Erdélyi-medence eddig kinyomozott antiklinális vonulatai, 1: 200 000, M. kir. állami nyomda, vászontérkép, szakadásokkal, 87×54 cm
12106.

10 000 HUF
27,55
29,85

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.