Friedrich Reinhold Schaarschmidt: Kleiner historisch-geographischer Atlas als Grundlage für den Geschichtsunterricht bearbeitet und mit erläuterndem Texte versehen von: - - Leipzig-Meißen-Riesa, 1851., F. W. Goedsche Buchhandlung, IV+96 p.+XXIV (litografált, kézzel színezett térképek) t. Zweite berichtigte, vermehrte Auflage. Német nyelven. Benne magyar vonatkozású, 1848-1849-es eseményeket ábrázoló térképekkel is, (XXVII. Mitteleuropa 1846-1850, XXVIII. N. I. Holstein, Schleswig, Süt-Jütland, N. II. Österreichisches Italien, N. III. Baden. N. IV. Ungarn. 1848-1850.) Korabeli kopott félvászon-kötésben, foxing foltos lapokkal.
cca 1930-1940 A Soroksári Dunaág térképe. Vízisporttérképek 11. sz. 1 : 25.000. Bp., M. Kir. Állami Térképészet. Kisebb szakadásokkal, foltokkal, 202x24 cm
cca 1930-1940 A Duna Vác-Esztergom (38 km) szakaszának térképe. Vízi sporttérképek 6. sz. 1 : 25.000. Bp., M. Kir. Állami Térképészet. A hajtások mentén kis szakadásokkal, helyenként kissé foltos, 164x41 cm
cca 1930-1940 A Duna Paks-Mohács (80 km) szakaszának térképe. Vízisporttérképek 13. sz. Bp., M. Kir. Állami Térképészet. A hajtások mentén néhány kisebb szakadással, 196x24 cm
cca 1930-1940 A Duna Budapest-Paks (116 km) szakaszának térképe. Vízisporttérképek 12. sz. Bp., M. Kir. Állami Térképészet. Kisebb szakadásokkal, az utolsó levél (áttekintőlap) elvált, 200x24 cm
cca 1740-1750 Johann George Schreiber (1676-1750): Atlas Selectus von allen Koenigreichen und Ländern der Welt. Leipzig, én., Johann George Schreiber, 33 (kézzel színezett rézmetszetű térkép lap) t. Haránt-alakú félbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, az elülső szennylap és az első 3 lap kötése javított, az elülső szennylap és az első térkép szélén sérüléssel, kis hiánnyal, az első térképen bejegyzéssel, néhány gyűrődésnyomokkal. Nem teljes! Összesen csak 33 térképet tartalmaz.
A térképek: cca 17x25 cm és 19x27cm közötti méretben. A könyv mérete: 22x31 cm