Number of items: 266

Pádly Aladár (1881-1949): Brügge. Olaj, fa, jelzett. Hátoldalán autográf felirattal. Dekoratív, sérült keretben, 30×40 cm / Aladár Pádly (1881-1949): Bruges, Belgium. Oil on wood, signed. With autograph description on the reverse. Framed, 30×40 cm
10061.

18 000 HUF
48,65
52,94
18
Csapó Jenő (1875-1954): Holland csatorna. Olaj, vászon, jelzett. Dekoratív, kissé sérült fa keretben, 50×60 cm / Jenő Csapó (1875-1954): Canal in the Netherlands. Oil on canvas. Signed. Framed. 50x60 cm
10062.

120 000 HUF
324,32
352,94
Neogrády Antal (1861-1942): Női portré. Ceruza, fedőfehér papír, jelzett. A hátoldalán feliratozott. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. Lapszéli szakadásokkal. 31,5x20 cm
10063.

18 000 HUF
48,65
52,94
Liezen-Mayer Sándor (1839-1898): 3 db illusztráció Goethe Faust c. művéhez, 2 lapon. Diópác, fedőfehér, papír. Mindkét grafikai lap papírra kasírozva, mindkét lap alján aus Faust felirattal). Egyik lap alján jelzett (Liezen Mayer). Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. Lapszéli szakadásokkal. 21x15 és 17x12,5 cm / Alexander Liezen-Mayer (1839-1898): 3 illustrations to Goethes Faust. Wallnut-pickle
10064.

Liezen-Mayer Sándor (1839-1898): 3 db illusztráció Goethe Faust c. művéhez, 2 lapon. Diópác, fedőfehér, papír. Mindkét grafikai lap papírra kasírozva, mindkét lap alján "aus Faust" felirattal). Egyik lap alján jelzett (Liezen Mayer). Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. Lapszéli szakadásokkal. 21x15 és 17x12,5 cm / Alexander Liezen-Mayer (1839-1898): 3 illustrations to Goethe's Faust. Wallnut-pickle

36 000 HUF
97,30
105,88
Bruck Miksa (1863-1920): Mulatozók. Olaj, vászon. Jelezve balra lent. Vakkeret nélkül. 22x24 cm / oil on canvas, signed.
10065.

28 000 HUF
75,68
82,35
Feszty Árpád (1856-1914): Tanulmány a Krisztus temetése című Triptichon középső táblájának tájhátteréhez. Akvarell, papír, jelzett. 1899 körül. Lap széle kissé sérült. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. 19,5x39 cm / watercolour on paper, signed. With small damages on the edges.
10066.

28 000 HUF
75,68
82,35
31
Papp Gábor (1872-1931): Hölgy vörös rózsával, 1912. Olaj, vászon, jelezve jobbra fent. Dekoratív, korabeli antik, kissé sérült korabeli fa keretben. 91x81 cm
10067.

30 000 HUF
81,08
88,24
13
Dukai Takách Jenő (1888-1956): Hegedűszó. Olaj, vászon. Jelzett. Dekoratív fa keretben. 75×100 cm.
10068.

36 000 HUF
97,30
105,88
Baditz Ottó (1849-1936): Mulatozók. Olaj, vászon. Jelzett. Restaurált. Keret nélkül. 115x82 cm. Hátoldalon a Szépművészeti Múzeum bírálati vignettája, 1245/1956. számmal, továbbá 809-es szám, feltehetően kiállítási címke. A mű felülete kopott és szennyeződött, szakszerű tisztítása javasolt. A vizsgált mű Baditz Ottó magyar festő jelzett alkotása az 1956-os múzeumi bírálat szerint. A mű meghatározása a jelenlegi ismereteink szerint is helytálló. Baditz főleg életképeket festett akadémikus modorban. Sopronban Steinacker Károlynál tanult festeni, Pozsonyban jogot végzett. 1871-ben a bécsi, majd a müncheni akadémián tanult. 15 évig élt Münchenben, egy ideig Spányi Bélával közös műteremben dolgozott. Számos gyermekarcképet festett, sokat illusztrált. Első kiállított festménye az ,,Elítélve 1879-ből. Fő műve, az ,,Angyalcsináló (Magyar Nemzeti Galéria) festőiségével, meleg tónusával jelentős helyet foglal el a kor divatos életképei között. 1890-től 1911-ig Budapesten, majd ezután szülőfalujában élt. Művei a Magyar Nemzeti Galériában, a miskolci, a soproni múzeumban és külföldön találhatók. A ,,Mulatozók Baditz életképeinek jellegzetes példája. Dr. Kovács Zoltán Igazságügyi szakértő
10069.

Baditz Ottó (1849-1936): Mulatozók. Olaj, vászon. Jelzett. Restaurált. Keret nélkül. 115x82 cm. Hátoldalon a Szépművészeti Múzeum bírálati vignettája, 1245/1956. számmal, továbbá 809-es szám, feltehetően kiállítási címke. A mű felülete kopott és szennyeződött, szakszerű tisztítása javasolt. "A vizsgált mű Baditz Ottó magyar festő jelzett alkotása az 1956-os múzeumi bírálat szerint. A mű meghatározása a jelenlegi ismereteink szerint is helytálló. Baditz főleg életképeket festett akadémikus modorban. Sopronban Steinacker Károlynál tanult festeni, Pozsonyban jogot végzett. 1871-ben a bécsi, majd a müncheni akadémián tanult. 15 évig élt Münchenben, egy ideig Spányi Bélával közös műteremben dolgozott. Számos gyermekarcképet festett, sokat illusztrált. Első kiállított festménye az ,,Elítélve" 1879-ből. Fő műve, az ,,Angyalcsináló" (Magyar Nemzeti Galéria) festőiségével, meleg tónusával jelentős helyet foglal el a kor divatos életképei között. 1890-től 1911-ig Budapesten, majd ezután szülőfalujában élt. Művei a Magyar Nemzeti Galériában, a miskolci, a soproni múzeumban és külföldön találhatók. A ,,Mulatozók" Baditz életképeinek jellegzetes példája." Dr. Kovács Zoltán Igazságügyi szakértő

140 000 HUF
378,38
411,76
Egerváry Potemkin Ágost (1858-1930): Balatonszárszói menyecske. Olaj, vászon. Jelzett (Egerváry Potemkin B. Szárszó). 50x40 cm. Dekoratív fa Keretben.
10070.

32 000 HUF
86,49
94,12
Mendlik Lajos (1903-1985): Elegáns hölgy gyöngysorral, 1927. Akvarell, papír, jelzett. Korabeli, késő szecessziós üvegezett fa keretben, 58×40 cm
10071.

24 000 HUF
64,86
70,59
Nemes Ősz György (1885-1958): Önarckép I. világháborús hadifogolyként, Marseille, 1918. Olaj, vászon, jelzett a hátoldalán. Dekoratív, antik fa keretben, 34×24,5 cm. A művész alkotásai ritkán tűnnek fel a műkereskedelemben! / György Nemes Ősz (1881-1949): Self portrait as a prisoner of war, Marseille, 1918. Oil on canvas, signed on the reverse. In antique frame, 34×24,5 cm
10072.

24 000 HUF
64,86
70,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF