Lakner László (1936-): Celan, 1986. Olaj, papír. Jelzett és datált: Lakner 986. Üvegezett fa keretben. 31x47,5 cm. Lakner László, a magyar, német és egyetemes kortárs képzőművészet kimagasló alakjának életművében a kultúrtörténeti, irodalmi, filozófiai, művészettörténeti motívumok, témák, referenciák kiemelkedő helyet foglalnak el. A művész budapesti életszakaszában született néhány ilyen témájú mű (pl. "My George Lukács Book", 1970, "Egy Dürer-rajz utcakővel való kiegészítése", 1971), majd az 1974-ben Nyugat-Berlinbe történt költözése után vált meghatározóvá a munkásságában: Paul Cézanne, Marcel Duchamp, Heinrich Heine, Kurt Schwitters, vagy akár a legrégebbi magyar írásos emlék, a halotti beszéd váltak referenciákká. Mégis, a legfontosabb szerepet Paul Celan lírája töltötte be. Az első a költő versei által ihletett alkotása az 1971-ben, még Magyarországon született "Idézetmű (Celan)", amelyben a poéta Todesfuge (Halálfuga) c. drámai költeményéből a "Schwarze Milch der Frühe" részletet, a vers első soraiból vett idézetet emelte ki. Az 1980-as, de részben még az 1990-es években és az új évezred elején is a poéta versei inspirálták további alkotásokra. Az 1980-as években több hatalmas, a főművei közé sorolandó vásznon szerepelt az emblematikus két szó: "Schwarze Milch". Az évtized közepén is több alkotása született ezzel a Celan idézettel, így pl. a Makói Grafikai Művésztelepen, 1986-ban készült ofszet nyomatain. Ugyanebben az évben festette az árverésünkön szereplő munkáját, amely expresszivitásával, a Celani sorokkal mélyen beágyazódik a képzőművész munkásságába, de élénk színeivel, a fekete mellett a kékek, pirosak, és sárgák által alkotott gazdag koloritjával egyben kitűnik Lakner László életművéből. / oil on paper, signed, framed
Gyarmathy Tihamér (1915-2005): Kozmosz (cím nélkül), 1964. Monotípia, papír, jelzett. Hátoldalán g 64/112 életmű katalógusszámmal. Üvegezett fa keretben, 29,5x20,5 cm / monotype on paper, signed, with oeuvre catalogue no. on the reverse
Galántai György (1941-): I have been opened for fity years, 1991. Mail art, papír. Jelzett. Számozott (100/29). World Art Post levelezőlapon Galántai kézzel írt soraival Maros Dénes, az Esti Hírlap főszerkesztőjének, amelyben reagál egy a levelezőlap hátoldalára kasírozott, fénymásolt, az Esti Hírlapban megjelent újságcikkről, Object by G. Galántai Refunctioned bélyegzővel. Levelezelőlap egyik oldalán Galántai self control bélyegzővel és Budapest Art bélyeggel. 10,5x15 cm. Eredeti, prehistoric post bélyeggel és Galántai bélyegzőjével ellátott borítékban. Ritka, gyűjtői darab! / György Galántai (1941-): I have been opened for fity years, 1991. Mail art, paper. Signed. Numbered (100/29). On World Art Post postcard, with Galántai's autograph lines on it. 10,5x15 cm
Misch Ádám (1935-1995): Sokszor, 1984. Akril, ceruza, vászon, jelzett. Hátoldalán autográf felirattal és a művész címkéjével. KIállítva: Misch Ádám emlékkiállítás, Laffert Kúria, Dunaharaszti, 2020. Fa keretben. 80×60 cm. / Ádám Misch: Many times, 1984. Acrylic and pencil on canvas, signed, with autograph description and the artist's label on the reverse. Exhibited: Ádám Misch memorial exhibition, Duanaharaszti, Hungary, 2020. Framed. 80×60 cm.
Matzon Ákos (1945-): Kalligráfia I. Akril, karton. Jelezve jobbra lent. Hátoldalán autográf felirattal. Fa keretben. 54,5x12,5 cm / Ákos Matzon (1945-): Calligraphy I. Acrylic, on cardboard. Signed lower right. With autograph description on the reverse. Framed. 54,5x12,5 cm
Deim Pál (1932-2016): Ködre vetülő árnyék. Akril, vászon, jelzett. Hátoldalán autográf felirattal. Fa keretben, 40×60 cm. / Acrylic on canvas, signed. With autograph lines on the reverse. Framed.