Books: Travelling, Local History

Number of items: 42

András(s)y Manó, gróf: Utazás Kelet-Indiákon. Ceylon, Java, Khina, Bengal. Pest, 1853, Emich Gusztáv, 4+357 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, néhány lapon kis foltokkal, az utolsó lap kissé foltos, laza kötéssel, 10-11 oldal között a kötés sérült, 11-20. és az 55-58 oldalak között a lapok meglazultak, az 55-58. oldal lapjain kis szöveget nem érintő hiánnyal, sérülésekkel, a 68. oldal javított, a 322 és 333. oldalak között feltehetőleg hibás számozással és nem oldal hiányokkal, mert a XXI. fejezet véget ér a 322. oldalon, és utána a 333. oldalon a XXII. fejezettel folytatódik.   Gróf Andrássy Manó (1821-1891) festőművész, karikaturista, műgyűjtő, vadász, MTA tag, országgyűlési képviselő, id. Andrássy Gyula testvére, a betléri Andrássy-ág alapítója. A hazai vasipar fejlesztésében játszott szerepért Vasgrófnak is hívták.   Testvéreivel részt vett a 1848-1849-es szabadságharcban, ott volt a Pákozdi csatában, majd annak bukása után Kelet-Indiai utazást (Bengália, Ceylon, Jáva, Borneo, Kalkutta, Hong-Kong, Kína) tett. Közben a vadászat szenvedélyének hódolt. Ezt követően írta meg úti beszámolóját, ami 1853-ban jelentettet meg, kiadásban. Az egyik egy díszes, kőnyomatokkal illusztrált luxuskiadás, és egy normál illusztrációk nélküli szövegváltozat. Mindkét változat igen ritka! Ez az illusztrációk nélküli, normál szövegváltozat./  Manó Andrássy: Journey in East India. Ceylon, Java, China, Bengal. Pest, 1853, Gustav Emich, 4+357 p. Half-leather-binding, with worn cover, with a little spotties on some pages, with loose binding, between 10 and 11 pages is the bindig little bit damaged, with some loose pages (11-20.,55-58.), with little damaged on two pages edges (55-58.), one pages little bit repaired (68.), with incorrect page numbering between 322-333. pages, the XXI. chapter end on the 322nd page, and the XXII. chapter started on the next, 333rd page. In Hungarian language. Simple text version, without illustrations. Rare.
15000.

András(s)y Manó, gróf: Utazás Kelet-Indiákon. Ceylon, Java, Khina, Bengal. Pest, 1853, Emich Gusztáv, 4+357 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, néhány lapon kis foltokkal, az utolsó lap kissé foltos, laza kötéssel, 10-11 oldal között a kötés sérült, 11-20. és az 55-58 oldalak között a lapok meglazultak, az 55-58. oldal lapjain kis szöveget nem érintő hiánnyal, sérülésekkel, a 68. oldal javított, a 322 és 333. oldalak között feltehetőleg hibás számozással és nem oldal hiányokkal, mert a XXI. fejezet véget ér a 322. oldalon, és utána a 333. oldalon a XXII. fejezettel folytatódik. Gróf Andrássy Manó (1821-1891) festőművész, karikaturista, műgyűjtő, vadász, MTA tag, országgyűlési képviselő, id. Andrássy Gyula testvére, a betléri Andrássy-ág alapítója. A hazai vasipar fejlesztésében játszott szerepért "Vasgrófnak" is hívták. Testvéreivel részt vett a 1848-1849-es szabadságharcban, ott volt a Pákozdi csatában, majd annak bukása után Kelet-Indiai utazást (Bengália, Ceylon, Jáva, Borneo, Kalkutta, Hong-Kong, Kína) tett. Közben a vadászat szenvedélyének hódolt. Ezt követően írta meg úti beszámolóját, ami 1853-ban jelentettet meg, kiadásban. Az egyik egy díszes, kőnyomatokkal illusztrált luxuskiadás, és egy normál illusztrációk nélküli szövegváltozat. Mindkét változat igen ritka! Ez az illusztrációk nélküli, normál szövegváltozat./ Manó Andrássy: Journey in East India. Ceylon, Java, China, Bengal. Pest, 1853, Gustav Emich, 4+357 p. Half-leather-binding, with worn cover, with a little spotties on some pages, with loose binding, between 10 and 11 pages is the bindig little bit damaged, with some loose pages (11-20.,55-58.), with little damaged on two pages edges (55-58.), one pages little bit repaired (68.), with incorrect page numbering between 322-333. pages, the XXI. chapter end on the 322nd page, and the XXII. chapter started on the next, 333rd page. In Hungarian language. Simple text version, without illustrations. Rare.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
100 000 HUF
300,30
359,71
Minimum bid:
110 000 HUF
Xántus János levelei Éjszakamerikából. Tizenkét eredeti rajzok után készült kő- és egynéhány fametszettel. Közli Prépost István. Pest, 1858, Lauffer és Stolp, (Wodianer F.-ny.), 1 (címkép) t.+ 175+1 p.+ 11 t. Első kiadás. Egy szövegközti illusztrációval. Kiadói kopott kartonált papírkötésben, hiányzó gerinccel, kissé foxing foltos lapokkal, 3 kijáró táblával, de a mind a 12 tábla meg van.
15001.

Available for bidding
80 000 HUF
240,24
287,77
Minimum bid:
85 000 HUF
Ungvár és Ung vármegye. Szerk.: Csíkvári Antal. Főmunkatárs: Tar Zoltán. Niklay Péter előszavával. I. rész.: Ungvár és Ung vármegye története. II. rész.: Ungvár és Ung vármegye földje és népe. III. rész.: Illusztrációk. IV. rész.: Községi adattár. V. rész.: Személyi adattár. Vármegyei Szociográfiák. IX-X. köt. Bp., 1940., Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, (Merkantil-ny.), 198+237 (háromhasábos számozás) p. A III. részben fekete-fehér fotókkal. Kiadói aranyozott, festett vörös egészvászon-kötésben, az elülső táblán a vármegye festett, dombornyomott címerével, a borítón egészen kis kopásnyomokkal, a hátsó kötéstáblán folttal, egy-két lapon minimális foxing folttal, jó állapotban. Rendkívül ritka!   Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére szóló képeslappal, Dienes István hagyatékából.
15002.

Available for bidding
40 000 HUF
120,12
143,88
Minimum bid:
40 000 HUF
Kelemen Pál (1894-1993): Istenek csatatere. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 168+4 p.+18 (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kiadói javított illusztrált papír védőborítóban, a borítón egészen kis kopásnyomokkal.
15003.

Available for bidding
16 000 HUF
48,05
57,55
Minimum bid:
19 000 HUF
Cholnoky Jenő: A sárkányok országából. Életképek és utirajzok Khinából. Egy térképmelléklettel, 180 ábrával és 17 bekezdő képpel. Veszprém, 1900, Köves és Boros, 2+XX+365 p.+1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás. Az oldalszámozáson belül nagyon gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált halvány téglaszínű egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, az elülső előzéklapon névbejegyzéssel, nagyon, szép, gyűjtői állapotban. + 1899 Meghívó a Magyar Földrajzi Társaságnak f. évi január hó 26-án csütörtökön d. u. 5 órakor a Tud. Egyetem ásványtani előadó-termében tartandó felolvasó ülésre. Az ülés tárgyai: 1. Dr. Havass Rezső társ. alelnök ismerteti dr. Kőrösy Józsefnek A felvidék eltótosodása, czímű tanulmányát. 2. Cholnoky Jenő r. tag értekezik Khinában és Mandsuországban tett útazásáról. (Később könyv formában: A sárkányok országából.), névre szóló meghívó, kis szakadással, 9,5x15 cm
15004.

Cholnoky Jenő: A sárkányok országából. Életképek és utirajzok Khinából. Egy térképmelléklettel, 180 ábrával és 17 bekezdő képpel. Veszprém, 1900, Köves és Boros, 2+XX+365 p.+1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás. Az oldalszámozáson belül nagyon gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált halvány téglaszínű egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, az elülső előzéklapon névbejegyzéssel, nagyon, szép, gyűjtői állapotban. + 1899 Meghívó a Magyar Földrajzi Társaságnak f. évi január hó 26-án csütörtökön d. u. 5 órakor a Tud. Egyetem ásványtani előadó-termében tartandó felolvasó ülésre. Az ülés tárgyai: 1. Dr. Havass Rezső társ. alelnök ismerteti dr. Kőrösy Józsefnek "A felvidék eltótosodása", czímű tanulmányát. 2. Cholnoky Jenő r. tag értekezik Khinában és Mandsuországban tett útazásáról. (Később könyv formában: A sárkányok országából.), névre szóló meghívó, kis szakadással, 9,5x15 cm

Available for bidding
20 000 HUF
60,06
71,94
Minimum bid:
22 000 HUF
Tarnay Gyula: Borsod vármegye szabályrendeleteinek gyűjteménye. Miskolc., 1910. Klein és Ludvig 400p + II. Későbbi félvászon kötésben az eredeti borító felhasználásával. RItka!
15005.

Available for bidding
24 000 HUF
72,07
86,33
Minimum bid:
24 000 HUF
Vámbéry Ármin vázlatai Közép-Ázsiából. Újabb adalékok az Oxusmelléki országok népismereti, társadalmi és politikai viszonyaihoz. Pest, 1868, Ráth Mór, V+2+385 p. Első kiadás. Korabeli kopott félbőr-kötés, régi intézményi bélyegzővel, a lapokon egészen kis foxing foltokkal.
15006.

Available for bidding
10 000 HUF
30,03
35,97
Minimum bid:
11 000 HUF
Vámbéry Ármin: Vázlatok Közép-Ázsiából. Bp., 1877, Ráth Mór. V+1+385 p. Második kiadás. Aranyozott gerincű, könyvkötői félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, néhány ceruzás bejegyzéssel, kissé kopott borítóval és gerinccel, néhány kissé foltos lappal, egyébként jó állapotban.
15007.

Available for bidding
8 000 HUF
24,02
28,78
Minimum bid:
8 500 HUF
Hermann Ottó: Az északi madárhegyek tájáról. Bp., 1893., Kir. M. Természettudományi Társulat, VIII+572+4 p.+ 3 (ebből 2 hártyapapírral védett színes kőnyomat) t. + 1 (kétoldalas térkép) t. Egyetlen kiadás! Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Háry Gyula, Herman Ottó, Madarász Gyula és Vastagh Géza illusztrációival. Kiadói egészvászon-kötés, Molnár M.-kötés, a borítón kopásnyomokkal, kissé laza kötéssel.  Úti beszámoló Herman Ottó 1888 nyarán tett norvégiai tanulmányútjáról. A szerző Hell Miksa csillagász és Sajnovics János 1768-1769-es lappföldi utazását ismételte meg.
15008.

Available for bidding
10 000 HUF
30,03
35,97
Minimum bid:
11 000 HUF
Souvenir de Budapest. Budapest és környékének utmutatója. Führer durch Budapest und Umgebung. Guide de BUdapest et ses environs. Szerk.: Szalay Mihály. A képeket és a kőnyomatú térképet készítette: Klösz György. Bp., 1892., Budapesti Látogatók Lapja, (Légrády-ny.), 8+IV+226+50 p.+16 (fekete-fehér fotók) t. + 1 (kihajtható, fekete-fehér kőnyomatú Budapest térkép, a szélein ismert budapesti helyszínek képével, 67x55 cm) t. Korabeli reklámokkal. Magyar, német és francia nyelven. Kiadói dúsan aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, az első kötéstábla belsejéről a papír részben elvált, a térkép szakadt, sérült.
15009.

Available for bidding
10 000 HUF
30,03
35,97
Minimum bid:
13 000 HUF
Tutkó József: Szabad királyi Kassa városának történelmi évkönyve. Kassa, 1861, Werfer Károly, 1 (címkép, litográfia) t.+ X+11-233+1 p.+5 (litográfiák) t. + 1 (Szabad királyi Kassa városának alaprajza, térkép, kőnyomat, 28x27,5 cm) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos, kissé laza fűzéssel.
15010.

Available for bidding
30 000 HUF
90,09
107,91
Minimum bid:
30 000 HUF
Skizzen aus den Donau Fürstentümern. (Wallachia, Moldavia) , cca 1860. without author, and printing datas. 18 large litographic images of the Romanian country life, some with sarcasm. Hunting, party, slaves, gypsies. Some pages stained. In illustrated paper binding. Rare! 40x27 cm / A román hercegségek életét bemutató litografált táblákat tartalmazó, szerző és nyomda nélküli füzet. 18 képpel, néhol karikaturisztikus ábrázolásokkal. Vadászok, cigányok, mulatás, rabszolgák, stb. Illusztrált papírkötésben. Néhol foltos lapokkal, kis sérüléssel. Ritka!
15011.

Available for bidding
30 000 HUF
90,09
107,91
Minimum bid:
32 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Major auction 36.
Items 1-624 - Live online auction from on 6. November
All other items: Online only auction

Viewing: 25 October to 4 November
Item pickup and payment info from 9 November

We are closed on 8 November.

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.