Books: Travelling, Local History

Number of items: 42

Domokos Pál Péter: A moldvai magyarság. Multja és jelene százhúsz csángómagyar népdal. Kolozsvár,(1941), Fraternitas Kiadóvállalat Rt, 599 p. Harmadik, bővített kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték.   A szerző, Domokos Pál Péter (1901-1992) néprajzkutató, történész, a csángók elismert kutatójának dedikációjával, dátumozva (1976. VI. 24.)
15024.

8 000 HUF
13
Emlékkönyv a Budapest székesfővárosi IV. ker. Főreáliskola félszázados fönnállásának évfordulójára. Szerk. Kiss E. János. Bp., 1905, Székesfővárosi Házinyomda, VII+116 p. + 2 sztl. lev. + 1 (kétlapos) t.+ 64 (képek az intézet volt tanárai és tanítványainak műalkotásairól) t. Korabeli aranyozott gerincű, illusztrált félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, de belül szép állapotban.
15025.

8 000 HUF
Tamás Lajos: Rómaiak, románok és oláhok Dácia Trajánában. Bp., 1935., MTA, 234 p. Kiadói papírkötés.
15026.

8 000 HUF
15027.

8 000 HUF
Papp Lajos: A Bihar-hegység meghódítása. Bp., 1939, szerzői magánkiadás (Élet-ny.). 140+24 p. Fekete-fehér ábrákkal, fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval, részben felvágatlan lapokkal. A szerző, Papp Lajos (1899-1959) által DEDIKÁLT példány!
15028.

Papp Lajos: A Bihar-hegység meghódítása. Bp., 1939, szerzői magánkiadás ("Élet"-ny.). 140+24 p. Fekete-fehér ábrákkal, fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval, részben felvágatlan lapokkal. A szerző, Papp Lajos (1899-1959) által DEDIKÁLT példány!

10 000 HUF
27,03
29,41
Schermann Szilárd: Szögescipők nyomai a Kárpátok bércein. Karafiáth Jenő előszavával. Bp., 1937, szerzői magánkiadás (Bethlen-ny.). XVI+360+80 p. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval és gerinccel, nagyrészt felvágatlan lapokkal. 2 db térképmelléklettel: Az északkeleti Felvidék térképvázlata + Az északnyugati Felvidék térképvázlata. Terv.: Serényi Péter, 1935. 1 : 750.000. M. Kir. Állami Térképészet. 45x35,5 cm és 48,5x35,5 cm.
15029.

6 000 HUF
Debrecen Sz. Kir. Város. A város multja, jelene és jövője rövid áttekintésben. Főszerk.: Csobán Endre, Csűrös Ferenc. Magyar városok fejlődése. Magyarország városai és vármegyéi. I. Szerk.: Kiszely Gyula. [Unicus! Több kötete a sorozatnak nem jelent meg.] Bp., 1931., Vármegyei Könyvkiadó,(Merkantil-ny.),457+3 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, az elülső kötéstáblán Debrecen címerével, a borítón kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
15030.

6 000 HUF
Gróf Széchenyi István külföldi úti rajzai és följegyzései. Naplói nyomán a Magyar Tudományos Akadémia megbízásából összeállította: Zichy Antal. Gróf Széchényi István Munkái V. Bp., 1890., MTA,(Franklin-ny.), 440 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, háború előtti intézményi bélyegzésekkel, de alapvetően jó állapotban.
15031.

6 000 HUF
11
1929 Hungary Illustrated. A Review of Hungarys Past and Present. Első évfolyam. Szerk.: Sir Robert Donald, Bogya János, F. Szabó Géza, Dr. Yolland Arthur, Rexa Dezső, Lipovniczky Pál, Fodor Lajos. Bp., 1929, Hungary Illustrated, (Stephaneum-ny.), 137+1 p. Angol nyelven. Számos szövegközti színes és fekete-fehér illusztrációval, fekete-fehér fotókkal. Érdekes írásokkal. Korabeli reklámokkal. Benne mellékelt tartalomjegyzékkel. (Contents). Kiadói kissé kopott illusztrált, linómetszetes (jelzett a nyomaton, Szabó Lucy) félvászon-kötés, kiadói kopott, foltos, sérült kartontokban.
15032.

1929 Hungary Illustrated. A Review of Hungary's Past and Present. Első évfolyam. Szerk.: Sir Robert Donald, Bogya János, F. Szabó Géza, Dr. Yolland Arthur, Rexa Dezső, Lipovniczky Pál, Fodor Lajos. Bp., 1929, "Hungary Illustrated", (Stephaneum-ny.), 137+1 p. Angol nyelven. Számos szövegközti színes és fekete-fehér illusztrációval, fekete-fehér fotókkal. Érdekes írásokkal. Korabeli reklámokkal. Benne mellékelt tartalomjegyzékkel. (Contents). Kiadói kissé kopott illusztrált, linómetszetes (jelzett a nyomaton, Szabó Lucy) félvászon-kötés, kiadói kopott, foltos, sérült kartontokban.

5 000 HUF
Lászlóffy Woldemár: A Duna 1838. évi árvize. Az árvíz okai, keletkezése és lefolyása. A budapesti dunaszakasz szabályozása. Fővárosunk árvízi biztonsága napjainkban. Bp.,1938., (Budapest Székesfőváros Házinyomdája), 280 p.+11 (nagyrészt térképek, valamint két táblán fekete-fehér fotók) t. (+Az oldalszámozáson belül (199.) további 1 ábrával.) Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval. A címlapon Tisztelete jeléül a szerző bélyegzéssel.
15033.

Lászlóffy Woldemár: A Duna 1838. évi árvize. Az árvíz okai, keletkezése és lefolyása. A budapesti dunaszakasz szabályozása. Fővárosunk árvízi biztonsága napjainkban. Bp.,1938., (Budapest Székesfőváros Házinyomdája), 280 p.+11 (nagyrészt térképek, valamint két táblán fekete-fehér fotók) t. (+Az oldalszámozáson belül (199.) további 1 ábrával.) Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval. A címlapon "Tisztelete jeléül a szerző" bélyegzéssel.

5 000 HUF
Ludwig Finckh: Biskra mit 5 Bildern. Dedikált / with autograph dedication Stuttgart, 1920. Deutsche Verlags Anstalt. Kiadói papírkötésben minimális sérüléssel
15034.

4 000 HUF
Körmendy Ékes Lajos dr.: Veszprém vármegye egységes villamosításának története. Bp., 1937. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15035.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF