cca 1965 Balatoni színes emlékképek, vélhetően otthoni kidolgozás a hátoldalon látható szűrőkombinációkból következtetve, a hazai színes papírkép kidolgozás egyik korai lelete, 9 db vintage fotó, 18x13 cm és 13x8,8 cm között
cca 1946 Komárom, Duna-híd újjáépítésének munkálatai a II. világháború után, a híd helyreállításának alkalmából kiadott fényképalbum, 44 db albumlapokra ragasztott fotóval, nagyrészt 12,5x8,5 cm méretben, aranyozott, vászonborítású, kissé sérült albumban, 33x25 cm / Komárno, bridge reconstruction on the Danube after WW2, album with 44 photos (mainly 12,5x8,5 cm), album slightly damaged, 33x25 cm, Stavebné Konzorcium Ing. Komlos a Ing. Thim Bratislava
cca 1940 Marosvásárhely, Theil Gyula és és Bartha Kulcsár Zoltán úri szabósága Str. Calarasilor, Kossuth Lajos utca) Szabó Miklós fényképész. fotója kartonon 22x17 cm
cca 1890 Alcsil (Románia) a magtár, a borpince, a régi Csill és a szántó-vető emberek fényképe, további kutatást érdemlő fotók, mert ilyen nagyméretű képeket a jelzett időszakban még kevesen készítettek, 4 db fotó, 19x28 cm, 12x20 cm és 16x16 cm
1920 Portrose, Portoroz (Piran), hidroplán a vízen, kartonra kasírozott, dátumozott fotó, dekoratív, kissé kopott, üvegezett keretben, 16,5x11,5 cm, külső méret: 25,5x19 cm
1891 Szarajevó, Bosznia-Hercegovina. Nagy méretű keményhátú fotó, 20×25 cm, karton: 31×37 cm / Sarajevo, Bosnia and Herzegovina, photo: 20×25 cm, cardboard: 31×37 cm