cca 1910-1920 Brassó vidéki hegyek, Nagykőhavas, részlet az Írottkő fölött, Erdélyi Mór (1866-1934) felvétele, hátoldalán feliratozott fotó, 15x11 cm / Brasov (Kronstadt), Piatra Mare, view from the mountains (above Piatra Scrisă), vintage photo by Mór Erdélyi, 15x11 cm
cca 1910-1920 Brassó vidéke, Nagy-Királykő a Kis-Királykőről, Erdélyi Mór (1866-1934) felvétele, hátoldalán feliratozott fotó, 16x11,5 cm / Brasov (Kronstadt), Piatra Craiului, mountains, vintage photo by Mór Erdélyi, 16x11,5 cm
cca 1910-1920 Brassó vidéki hegyek, Írottkő a Nagykőhavason, Erdélyi Mór (1866-1934) felvétele, hátoldalán feliratozott fotó, 16x11,5 cm / Brasov (Kronstadt), Piatra Mare, Piatra Scrisă, mountains, vintage photo by Mór Erdélyi, 16x11,5 cm
1938.XI.4. Léva, Milan Rastislav Štefánik-szobor ledöntése a visszatérés után egyenruhások felügyelete mellett, Hajdú Sándor (1905-1992) lévai fényképész felvétele, jelzés nélkül, vintage fotólap, jobb felső sarkában apró töréssel, 8,5x13,5 cm + cca 1932-38 Léva, Štefánik szobornál tartott ünnepségről készített felvétel, Foto Rusznák, hátoldalán pecséttel jelzett vintage fotólap, 8,5x13 cm / 04.11.1938 Levice, demolishing of the Milan Rastislav Štefánik statue, vintage photocard by photographer Sándor Hajdú (1905-1992) who was based in Levice, unsigned, with very small damage on the right upper corner, 8,5x13,5 cm + cca 1932-38 Levice, celebration at the Štefánik statue, vintage photocard with stamp of photographer Rusznák on the reverse, 8,5x13 cm
cca 1890 Tetschen (Észak-csehországi település) látképe a régi hídjával, kartonra ragasztott fénykép, bizonyára egy leporelló része volt, 10,5x16 cm /
cca 1890 Děčín, Czech Republic, 10,5x16 cm
cca 1940 Léva, Hajdú Sándor (1905-1992) lévai fényképész Mussolini utcai üzletének belseje fotózáshoz szükséges cikkekkel, kamerákkal, reklámokkal stb., hátoldalán Hajdú Sándor pecsétjével jelzett vintage fotó, bal alsó sarkában kisebb töréssel, 9,5x13,5 cm / cca 1940 Levice, shop of photographer Sándor Hajdú (1905-1992) in the Mussolini street, interior with cameras and other items for sale, vintage photo with the stamp of Sándor Hajdú on the reverse, with small damage on the left bottom corner, 9,5x13,5 cm
cca 1938 Léva, felvonulás a Mussolini utcán, autón szlovák nyelvű "cesta okolo sveta" (világkörüli utazás) felirattal, előtte szürkemarha, Hajdú Sándor (1905-1992) lévai fényképész felvétele, háttérben Hajdú Sándor műterme és üzlete az utca sarkán a háttérben félig takarva, vintage fotólap, 8x13,5 cm / cca 1938 Levice, parade in the Mussolini street, car with "cesta okolo sveta" sign on it, vintage photocard by photographer Sándor Hajdú (1905-1992) who was based in Levice, his studio and shop across the corner on the photo in the background, 8x13,5 cm
cca 1886-1900 Déchy Mór (1851-1917) geográfus, utazó, a Kaukázus egyik első kutatójának össz. 11 db fotója, külföldi kaukázusi és oroszországi expedíciók felvételei, kölönböző helyszínekkel feliratozott (Elbrusz, Bakszanvölgy, Dagesztán stb.) vintage fotók kartonon, 11x15,5 cm és 10x16 cm közötti méretben. Mindegyik fotó Déchy Mór által jelzett. 4 db fotón Schafarzik Ferenc (1854-1927) geológus bélyegzőjével, 1886-ban Déchy Mór utazótársa a Kaukázusban, Dagesztánban. Néhány fotó kopott, kissé foltos. Nagyon különleges fotó anyag./
cca 1886-1900 Photos of Mór Déchy (1851-1917), geographer, traveler, and Caucasus researcher. 11 pieces of photo, with photos about the Caucasus and Russia (Elbrus, Bksansky District, Dagestan etc.) photos on board, sizes between ca. 11x15,5 and 10x16 cm. All photos signed by Mór Déchy. On 4 of the photos the stamp of geologist Ferenc Schafarzik (1854-1927), who was traveling with Mór Déchy in the Caucasus in 1886. Some of the photos a bit worn or spotty. Very interesting photos!
cca 1940 Kolozsvár, Bánffy-palota, Capitol mozi, Bernáth Aranka kalapszalon, Dávid Áron úri szabó és egyéb üzletek, fotó, kisebb törésnyomokkal, 17x12 cm / Cluj, Palatul Bánffy, palace with cinema and shops, vintage photo, creases, 17x12 cm
cca 1910-1920 Magas-Tátra, kiránduláson készült felvételek (Zöld-tó, Poprádi-tó, Oszterva-nyereg, Nagy-Tarpataki-vízesés), 7 db hátoldalán feliratozott fotó, 9x6,5 cm / Vysoké Tatry, High Tatras, excursion in the mountains (Zelené pleso, Popradské pleso, Sedlo pod Ostrvou, Veľký Studený potok), 7 vintage photos, 9x6,5 cm