Maps

Number of items: 34

1619 Mercator: Helvetia cum finitimis regionibus confoederatis. Svájc katonai térképe.Színezett rézmetszet. Paszpartuzva, üvegezett, kissé sérült keretben. / Hand colored engraving. In glazed frame. 35x47 cm
12046.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
80 000 HUF
240,24
287,77
Minimum bid:
80 000 HUF
1649 Erdély térképe Janson, Johannes (1729- 1784) - Hondius, Henricus (1597-1651): Transylvania. Utószínezett rézmetszet. Paszpartuban, szép állapotban / Hand colored engraving 340x420 mm
12047.

Available for bidding
70 000 HUF
210,21
251,80
Minimum bid:
70 000 HUF
Homann, Johann Babtist - Johann Matthias Hazius.: Hungariae ampliori significatu et veteris vel Methodicae, complexae Regna Hungariae Propriae...Stereogra phicae legitimae descripta a I. M. Hasio M. P. P. Curantibus Homannianis Heredibus. C. P. S. C. M. 1744. Fenti szöveg a képmezőben balra lent, a fegyverekkel díszített kartusban. A térkép felett francia nyelvű címleírás. A térkép alatti sorban lévő szöveg utalás a pozsareváci és a belgrádi békekötésre. Megjelent: Nürnberg, 1747. Atlas Novus Terrarum Orbis Imperia. színezett rézmetszet 59x50 cm, Üvegezett keretben / Map of Hungary, Serbia Transylvania, Romania (Walachia, Moldova) colored engraving. In glazed frame 59x50 cm
12048.

Available for bidding
60 000 HUF
180,18
215,83
Minimum bid:
60 000 HUF
Situs Ahlborger fiordt ut et fortalitij Danici prope Hals in Vensusel quod a Suecis occupatum fuit mense Septembr. An. 1657. Dánia Aalborg fjord rézmetszetű térképe. 30x24 cm / Coppe plate engraved map of Danmark, Aalborg fjord
12049.

Available for bidding
5 000 HUF
15,02
17,99
Minimum bid:
5 000 HUF
1708 Nouvelle carte de la Hongrie divisee selon ses differents Etats, avec une chronologie de ses Ducs et de ses Rois, dans laquelle on voit aussi par des tables alphabetiques, les archeveschez, evechez, universitez, et les batailles les plus memorables. In: Z. Chatelain: Atlas Historique, ou Nouvelle Introduction a lHistoire, á la Cronologie & á la géographie. Ancienne & Moderne. A jobb felső sarokban: Tome 2. No. 38. (Amsterdam, 1708, Z. Chatelain.), rézmetszetű térkép, csak a térkép: 44x48,5 cm, szöveggel együtt: 48x62,5 cm, lapméret: 52x65 cm.   Rézmetszetű térkép, francia nyelven, a felső sarkokban címerekkel, szélein a városok, folyók jegyzékével, valamint csaták és ostromok, és királyok jegyzékével. A térképen a fontosabb események évszámaival. Hajtásnyomokkal, a bal szélén vágásnyommal, de alapvetően szép, megkímélt állapotban.
12050.

1708 Nouvelle carte de la Hongrie divisee selon ses differents Etats, avec une chronologie de ses Ducs et de ses Rois, dans la'quelle on voit aussi par des tables alphabetiques, les archeveschez, evechez, universitez, et les batailles les plus memorables. In: Z. Chatelain: Atlas Historique, ou Nouvelle Introduction a l'Histoire, á la Cronologie & á la géographie. Ancienne & Moderne. A jobb felső sarokban: Tome 2. No. 38. (Amsterdam, 1708, Z. Chatelain.), rézmetszetű térkép, csak a térkép: 44x48,5 cm, szöveggel együtt: 48x62,5 cm, lapméret: 52x65 cm. Rézmetszetű térkép, francia nyelven, a felső sarkokban címerekkel, szélein a városok, folyók jegyzékével, valamint csaták és ostromok, és királyok jegyzékével. A térképen a fontosabb események évszámaival. Hajtásnyomokkal, a bal szélén vágásnyommal, de alapvetően szép, megkímélt állapotban.

Available for bidding
50 000 HUF
150,15
179,86
Minimum bid:
50 000 HUF
cca 1732 Palatiorum sive Villarum Regalium in Regno Franciae Orientalis Teutonico, Tabula ex Chartis atque Diplomatibus Medij Aevj ad rationes Pagorum attemperata / A Kelet-Francia Királyság palotái és királyi villái. Az Elba torkolata, az Odera és a Dráva folyók közötti terület (nagyrészt a mai Hollandia) térképe. Színezett rézmetszet. Kissé foltos, hajtva, 54x42 cm
12051.

Available for bidding
5 000 HUF
15,02
17,99
Minimum bid:
5 000 HUF
1732 Austrasiorum sive Franciae orientalis Ducatus cum pago Thuringiae australis... descriptus. Bessel, 1732. Kelet Franciaország és Közép-Európa térképe. Rézmetszet. Egy nagyobb beszakadással.. / Copper plate engraving with one large tear 72,5:86,5 cm
12052.

Available for bidding
15 000 HUF
45,05
53,96
Minimum bid:
15 000 HUF
Karte des mexicanischen Meerbusens und der anstossenden Inseln und Länder Th. Kitchin. Leipzig, 1777. Weidmanns Erben und Reich, Rézmetszet / Copper plate engraving 47x31 cm
12053.

Available for bidding
6 000 HUF
18,02
21,58
Minimum bid:
6 000 HUF
Karte von Neu Holland nach den neuesten Entdeckungen entworfen und gezeichnet von D. Friedr. Ludwig Lindner Professor der Geographie. Grenzkolorierte. Weimar 1815. Ausztrália térképe Határszínezett rézmetszet. / Map of Australia. Copper plate engraving. 33,5 x 45 cm
12054.

Available for bidding
6 000 HUF
18,02
21,58
Minimum bid:
6 500 HUF
Ansicht der Meerenge der Dardanellen; der alten Schlösser, desgl. von Gallipoli u. Constantinopel. Weimar, 1825. Konstantinápoly, Iszambut rézmetszetű látképe. / Copper plate engraving of Constantinopel, Istanbul 23x36 cm
12055.

Available for bidding
10 000 HUF
30,03
35,97
Minimum bid:
10 000 HUF
1856 Dr. Szabóky Adolf: Földrajzi kézi-atlas tanodai s magán használatra. Pest, 1856, Geibel Ármin, (Lith. F. Fitner), 16 t. +2 p. Első kiadás. Kézzel színezett litográfia. Benne az Austriai Birodalom és Magyarország, Erdély, s katonai végvidék térképeivel. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, javított gerinccel, laza fűzéssel, foltos lapokkal, névbejegyzéssel.
12056.

1856 Dr. Szabóky Adolf: Földrajzi kézi-atlas tanodai s magán használatra. Pest, 1856, Geibel Ármin, (Lith. F. Fitner), 16 t. +2 p. Első kiadás. Kézzel színezett litográfia. Benne az 'Austriai Birodalom' és 'Magyarország, Erdély, s katonai végvidék' térképeivel. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, javított gerinccel, laza fűzéssel, foltos lapokkal, névbejegyzéssel.

Available for bidding
6 000 HUF
18,02
21,58
19
Minimum bid:
22 000 HUF
cca 1870-1876 Buda-Pest térképe, rajta az Andrássy (Sugár) út és a Nagykörút kijelölt (,de még nem álló) nyomvonalával, Buda (Ofen), és Ó-Buda (Alt-Ofen) német neveivel is, a lágymányosi Duna-szakaszon a későbbi part jelölésével, de még Kopaszi-gát nélkül, évszám és nyomda nélkül, színezett litográfia, vászonra kasírozva, körbevágott?, az egyik szelvény sarka kissé elvált a vászontól, az egyik felső sarkán kis szakadással, a vászon háta foltos, 76x67 cm
12057.

Available for bidding
12 000 HUF
36,04
43,17
Minimum bid:
16 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Major auction 36.
Items 1-624 - Live online auction from on 6. November
All other items: Online only auction

Viewing: 25 October to 4 November
Item pickup and payment info from 9 November

We are closed on 8 November.

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.