Maps

Number of items: 34

cca 1890-1900 Magyarország politikai beosztásának átnézeti térképe. Rajzolta: Hátsek Ignác m. kir. térképész. Metsz. és nyomta: Posner Károly Lajos, Bp., Rautmann Frigyes kiadása. Hajtva, alul ferdén vágott, 50,5x37 cm
12070.

5 000 HUF
1901 Fenyőháza/Lubochna nyaralótelep térkép vázlata, rajta a Vág (Váh/Waag) folyóval és Lubochna patakkal, kézzel rajzolt, színezett, hajtott, a hajtásnyomok mentén szakadt, sérült, 59,5x89,5 cm /  1901 Map of Lubochna holliday village, with Váh and Lubochna rivers on, hand draw and hand coloured, folded, damaged, 59,5x89,5 cm
12071.

20 000 HUF
54,05
58,82
1909 Dr. Havass Rezső: A Magyar Birodalom közjogi térképe az 1867: II., 1868: XXX. törvénycikkek alapján. Magyar, bosnyák, német és francia nyelvű előszóval. 16 p + 1 t. 1 : 1.000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt. Kisebb sérülésekkel, 104x87 cm
12072.

10 000 HUF
27,03
29,41
Temesvár szab. kir. város térképe 1:14400. Színes, litografált térkép. Uhrmann Henrik. Kiadói papírborítékban, hajtásnyomokkal, 58x42 cm
12073.

10 000 HUF
27,03
29,41
cca 1910 Az Erdélyi Medence antiklinális vonulatainak átnézetes térképe. Összeállította: dr. Böckh Hugó. 1 : 200.000, jelmagyarázattal, vászonra kasírozva, kissé foltos, 112,5x95 cm
12074.

10 000 HUF
27,03
29,41
cca 1920 Magyarország gazdaságföldrajzi térképe. Dr. Teleki Pál gróf és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével szerk.: dr. Fodor Ferenc. 1 : 1.500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt. Gazdasági adatokkal, statisztikákkal, közte a trianoni békeszerződés által okozott ipari és gazdasági veszteségekkel, három nyelven (magyar, német, olasz). Magyaroszág Területi Épségének Védelmi Ligája irredenta bélyegzővel. Apró sérüléssel, hajtva, szétvált, sérült borítóval, 84x63 cm
12075.

cca 1920 Magyarország gazdaságföldrajzi térképe. Dr. Teleki Pál gróf és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével szerk.: dr. Fodor Ferenc. 1 : 1.500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt. Gazdasági adatokkal, statisztikákkal, közte a trianoni békeszerződés által okozott ipari és gazdasági veszteségekkel, három nyelven (magyar, német, olasz). "Magyaroszág Területi Épségének Védelmi Ligája" irredenta bélyegzővel. Apró sérüléssel, hajtva, szétvált, sérült borítóval, 84x63 cm

6 000 HUF
cca 1920 Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. Vörös térkép, 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, hajtott, sérült, 63x95 cm
12076.

cca 1920 Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. "Vörös térkép", 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, hajtott, sérült, 63x95 cm

15 000 HUF
40,54
44,12
cca 1920 Magyarország gazdaságföldrajzi térképe, dr. Teleki Pál gróf, és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével hivatalos adatok alapján szerk.: Dr. Fodor Ferenc, 1:1,500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., III. kiadás, magyar és angol nyelven, hajtott, a hajtás mentén kis szakadásokkal, 63x95 cm
12077.

30 000 HUF
81,08
88,24
1925 Der Hafen von Hamburg, Reiherstieg Schiffswerfte und Maschinenfabrik / Hamburg kikötőjének térképe, a Reiherstieg hajógyár és javítóüzem kiadványa. 1 : 15.000, Kartogr. Abteilung Messner & Christiansen Hamburg, jó állapotban 139x62,5 cm
12078.

5 000 HUF
cca 1930-1940 Bp., A X. ker. Kerepesi úti temető helyszínrajza, Klösz György és Fia Térképészeti Műintézet Bp., 59,5x31 cm
12079.

3 000 HUF
9

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF