Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 116

Konrad Lange (1855-1921) 1846. József főherceg nádorságának 50. évfordulója, Br emlékérem a főherceg és V. Ferdinánd mellképével, IOSEPHO PATRVO A A HVNG PALATINO IVBIL CELEB MDCCCXLVI / FERDINANDVS AVSTRIAE IMPERATOR HVNGARIAE REX (88,85g/54mm) T:2 karcolások, ph. / Hungary 1846. 50th anniversary of Archduke Joseph, Palatine of Hungary Br commemorative medallion. Sign: Konrad Lange (88,85g/54mm) C:XF scratches, edge error
30139.

Konrad Lange (1855-1921) 1846. "József főherceg nádorságának 50. évfordulója", Br emlékérem a főherceg és V. Ferdinánd mellképével, "IOSEPHO PATRVO A A HVNG PALATINO IVBIL CELEB MDCCCXLVI / FERDINANDVS AVSTRIAE IMPERATOR HVNGARIAE REX" (88,85g/54mm) T:2 karcolások, ph. / Hungary 1846. "50th anniversary of Archduke Joseph, Palatine of Hungary" Br commemorative medallion. Sign: Konrad Lange (88,85g/54mm) C:XF scratches, edge error

12 000 HUF
32,43
35,29
Lapis András (1942-) 2011. Radnóti Miklós versei érmeken 4xklf emlékérem. Himnusz a békéről részben aranyozott, kétoldalas, eredetileg PP kivitelezésű Ag érem (62,53g/0.999/42,5mm) + Anakreón kétoldalas, bronzpatinázott Cu érem (60g/38,4mm) + Himnusz a békéről egyoldalas, bronzpatinázott Cu érem (87,5g/58mm) + Naptestű szüzek kétoldalas, bronzpatinázott Cu érem (125g/60mm). Tanúsítvánnyal, díszdobozban, sorszámozott 14. T:1 / Hungary 2011. Poems of Miklós Radnóti on medals 4xdiff commemorative medallions. Anthem about the peace partially gilded, two-sided, Ag medallion (62,53g/0.999/42,5mm, originally PP) + Anakreon two-sided, bronze patinated Cu medallion (60g/38,4mm) + Anthem about the peace one-sided, bronze patinated Cu medallion (87,5g/58mm) + Sun-body Virgins two-sided, bronze patinated Cu medallion (125g/60mm). With certificate, in original case, numbered 14. Sign: András Lapis C:UNC
30140.

Lapis András (1942-) 2011. "Radnóti Miklós versei érmeken" 4xklf emlékérem. "Himnusz a békéről" részben aranyozott, kétoldalas, eredetileg PP kivitelezésű Ag érem (62,53g/0.999/42,5mm) + "Anakreón" kétoldalas, bronzpatinázott Cu érem (60g/38,4mm) + "Himnusz a békéről" egyoldalas, bronzpatinázott Cu érem (87,5g/58mm) + "Naptestű szüzek" kétoldalas, bronzpatinázott Cu érem (125g/60mm). Tanúsítvánnyal, díszdobozban, sorszámozott "14". T:1 / Hungary 2011. "Poems of Miklós Radnóti on medals" 4xdiff commemorative medallions. "Anthem about the peace" partially gilded, two-sided, Ag medallion (62,53g/0.999/42,5mm, originally PP) + "Anakreon" two-sided, bronze patinated Cu medallion (60g/38,4mm) + "Anthem about the peace" one-sided, bronze patinated Cu medallion (87,5g/58mm) + "Sun-body Virgins" two-sided, bronze patinated Cu medallion (125g/60mm). With certificate, in original case, numbered "14". Sign: András Lapis C:UNC

160 000 HUF
432,43
470,59
Ligeti Erika (1934-) DN A Vízügyért / A Közlekedési és Vízügyi Minisztertől peremen jelzett Ag emlékérem SZG (Szabó Géza) gyártói jelzéssel, nem adományozott darab (33,19g/0.925/42,5mm) T:1- (PP) /  Hungary ND For Water / From the Minister for the Environment and Water Ag commemorative medallion with hallmark on the edge, with makers mark SZG (Szabó Géza), not donated piece. Szing.: Erika Ligeti (33,19g/0.925/42,5mm) C:AU (PP)
30141.

Ligeti Erika (1934-) DN "A Vízügyért / A Közlekedési és Vízügyi Minisztertől" peremen jelzett Ag emlékérem "SZG (Szabó Géza)" gyártói jelzéssel, nem adományozott darab (33,19g/0.925/42,5mm) T:1- (PP) / Hungary ND "For Water / From the Minister for the Environment and Water" Ag commemorative medallion with hallmark on the edge, with makers mark "SZG (Szabó Géza)", not donated piece. Szing.: Erika Ligeti (33,19g/0.925/42,5mm) C:AU (PP)

16 000 HUF
43,24
47,06
Lóránfi Antal (1856-1927) 1897. Gróf Széchenyi István / A soproni Széchenyi szobor leleplezésére 1897. máj. 23. - Sopron megye és Sopron sz. k. város öntött Br emlékérem sérült dísztokban (112,99g/75mm) T:2 patina / Hungary 1897. Count István Széchenyi / For the unveiling of the Széchenyi statue of Sopron 23. May 1897. cast Br commemorative medallion in damaged case. Sign.: Antal Lóránfi (112,99g/75mm) C:XF patina HP 3398.
30142.

Lóránfi Antal (1856-1927) 1897. "Gróf Széchenyi István / A soproni Széchenyi szobor leleplezésére 1897. máj. 23. - Sopron megye és Sopron sz. k. város" öntött Br emlékérem sérült dísztokban (112,99g/75mm) T:2 patina / Hungary 1897. "Count István Széchenyi / For the unveiling of the Széchenyi statue of Sopron 23. May 1897." cast Br commemorative medallion in damaged case. Sign.: Antal Lóránfi (112,99g/75mm) C:XF patina HP 3398.

16 000 HUF
43,24
47,06
Madarassy Walter (1909-1994) 1937. Dr. Radnai Béla negyedszázados rendszeralkotói jubileuma kétoldalas Br érem (153,56g/67mm) T:2 / Hungary 1967. Béla Radna two-sided Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (153,56g/67mm) C:XF HPII 1644.
30143.

Madarassy Walter (1909-1994) 1937. "Dr. Radnai Béla negyedszázados rendszeralkotói jubileuma" kétoldalas Br érem (153,56g/67mm) T:2 / Hungary 1967. "Béla Radna" two-sided Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (153,56g/67mm) C:XF HPII 1644.

4 000 HUF
Madarassy Walter (1909-1994) 1938. III. Országos Magyar Bélyegkiállítás / Szent István király ünnepi évében kétoldalas Br emlékérem (114,08g/65mm) T:1,1- / Hungary 1938. Third Hungarian Stamp Exhibition / In the festive year of King Saint Stephen I. double-sided Br comemmorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (114,08g/65mm) C:UNC,AU HPII 1660.
30144.

Madarassy Walter (1909-1994) 1938. "III. Országos Magyar Bélyegkiállítás / Szent István király ünnepi évében" kétoldalas Br emlékérem (114,08g/65mm) T:1,1- / Hungary 1938. "Third Hungarian Stamp Exhibition / In the festive year of King Saint Stephen I." double-sided Br comemmorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (114,08g/65mm) C:UNC,AU HPII 1660.

9 000 HUF
24,32
26,47
Madarassy Walter (1909-1994) 1946. Férfi akt egyoldalas öntött Br plakett, az Elindultak huszonegyen plakett előlapja (58x88mm) T:1- patina / Hungary 1946. Male nude one-sided Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (58x88mm) C:AU patina TP 1720.var
30145.

Madarassy Walter (1909-1994) 1946. "Férfi akt" egyoldalas öntött Br plakett, az "Elindultak huszonegyen" plakett előlapja (58x88mm) T:1- patina / Hungary 1946. "Male nude" one-sided Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (58x88mm) C:AU patina TP 1720.var

5 000 HUF
Madarassy Walter (1909-1994) 1960. Jáky József emlékérem Br emlékérem. JÁKY JÓZSEF 1893-1950 / KÖZLEKEDÉSTUDOMÁNYI EGYESÜLET - KÖZLEKEDÉSTUDOMÁNYI MUNKÁÉRT. ALAPÍTÁSI ÉV: 1959 (245,42g/94mm) T:1- / Hungary 1960. József Jáky Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (245,42g/94mm) C:AU
30146.

Madarassy Walter (1909-1994) 1960. "Jáky József emlékérem" Br emlékérem. "JÁKY JÓZSEF 1893-1950 / KÖZLEKEDÉSTUDOMÁNYI EGYESÜLET - KÖZLEKEDÉSTUDOMÁNYI MUNKÁÉRT. ALAPÍTÁSI ÉV: 1959" (245,42g/94mm) T:1- / Hungary 1960. "József Jáky" Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (245,42g/94mm) C:AU

3 000 HUF
Madarassy Walter (1909-1994) 1984. Prof. Dr. Imre György / Szent György Br emlékérem (229g/~75mm) T:1- / Hungary 1984. Prof. Dr. György Imre / Saint George commemorative Br medallion (229g/~75mm) C:AU
30147.

Madarassy Walter (1909-1994) 1984. "Prof. Dr. Imre György / Szent György" Br emlékérem (229g/~75mm) T:1- / Hungary 1984. "Prof. Dr. György Imre / Saint George" commemorative Br medallion (229g/~75mm) C:AU

26 000 HUF
70,27
76,47
Madarassy Walter (1909-1994) DN Madách Imre 1823-1864 / Az Ember Tragédiája öntött Br plakett (330g/~84-89mm) T:2 patina / Hungary ND Madách Imre 1823-1864 / Az Ember Tragédiája (Imre Madách / The Tragedy of Man) cast Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (330g/~84-89mm) C:XF patina
30148.

Madarassy Walter (1909-1994) DN "Madách Imre 1823-1864 / Az Ember Tragédiája" öntött Br plakett (330g/~84-89mm) T:2 patina / Hungary ND "Madách Imre 1823-1864 / Az Ember Tragédiája (Imre Madách / The Tragedy of Man)" cast Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (330g/~84-89mm) C:XF patina

24 000 HUF
64,86
70,59
Martsa István (1899-1986) 1964. Bábolnai Állami Gazdaság egyoldalas Br plakett (334g/~87mm) T:1 / Hungary 1964. State Holding of Bábolna one-sided Br plaque. Sign.: István Martsa (334g/~87mm) T:UNC
30149.

Martsa István (1899-1986) 1964. "Bábolnai Állami Gazdaság" egyoldalas Br plakett (334g/~87mm) T:1 / Hungary 1964. "State Holding of Bábolna" one-sided Br plaque. Sign.: István Martsa (334g/~87mm) T:UNC

8 000 HUF
Mayer Elek (1840-1919) / Anton Fabris 1880. Széchenyi István halálának 20. évfordulójára Br emlékérem. Gróf Széchenyi István - Meghalt ápr. 8. 1860. / Alapítójának Emlékére a M(agyar) T(udományos) Akadémia MDCCCLXXX (50mm) T:2 ph., kis patina / Hungary 1880. Count István Széchenyi - Died 8. April 1860. / In memory of the founder of the Hungarian Academy of Sciences MDCCCLXXX Br commemorative medal. Artist: Elek Mayer / Anton Fabris (50mm) C:XF edge error, small patina
30150.

Mayer Elek (1840-1919) / Anton Fabris 1880. "Széchenyi István halálának 20. évfordulójára" Br emlékérem. "Gróf Széchenyi István - Meghalt ápr. 8. 1860. / Alapítójának Emlékére a M(agyar) T(udományos) Akadémia MDCCCLXXX" (50mm) T:2 ph., kis patina / Hungary 1880. "Count István Széchenyi - Died 8. April 1860. / In memory of the founder of the Hungarian Academy of Sciences MDCCCLXXX" Br commemorative medal. Artist: Elek Mayer / Anton Fabris (50mm) C:XF edge error, small patina

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF