Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 116

Bozó Gyula (1913-2004) DN Gr. Széchenyi István (1791-1860) - A legnagyobb magyar / A Közlekedési és Vízügyi Minisztertől Br emlékérem, nem adományozott darab (37,66g/42,5mm) T:1 /  Hungary ND Count István Széchenyi (1791-1860) - The Greatest Hungarian / From the Minister for the Environment and Water Br commemorative medallion, not donated piece. Sign.: Gyula Bozó (37,66g/42,5mm) C:UNC
30115.

Bozó Gyula (1913-2004) DN "Gr. Széchenyi István (1791-1860) - A legnagyobb magyar / A Közlekedési és Vízügyi Minisztertől" Br emlékérem, nem adományozott darab (37,66g/42,5mm) T:1 / Hungary ND "Count István Széchenyi (1791-1860) - The Greatest Hungarian / From the Minister for the Environment and Water" Br commemorative medallion, not donated piece. Sign.: Gyula Bozó (37,66g/42,5mm) C:UNC

8 000 HUF
Bozó Gyula (1913-2004) DN Baross Gábor Díj / A Közlekedési és Vízügyi Minisztériumtól peremen jelzett Ag emlékérem SZG (Szabó Géza) gyártói jelzéssel, az adományozottaktól kissé eltérő hátlapi kép (33,45g/0.925/42,5mm) T:1- (PP) fo., patina Hungary ND Gábor Baross Award / From the Ministry of Transport and Water Management Ag commemorative medallion with hallmark on the edge, with makers mark SZG (Szabó Géza), the back is slightly different from the donated pieces. Sign.: Gyula Bozó (33,45g/0.925/42,5mm) C:AU (PP) spotted, patina
30116.

Bozó Gyula (1913-2004) DN "Baross Gábor Díj / A Közlekedési és Vízügyi Minisztériumtól" peremen jelzett Ag emlékérem "SZG (Szabó Géza)" gyártói jelzéssel, az adományozottaktól kissé eltérő hátlapi kép (33,45g/0.925/42,5mm) T:1- (PP) fo., patina Hungary ND "Gábor Baross Award / From the Ministry of Transport and Water Management" Ag commemorative medallion with hallmark on the edge, with makers mark "SZG (Szabó Géza)", the back is slightly different from the donated pieces. Sign.: Gyula Bozó (33,45g/0.925/42,5mm) C:AU (PP) spotted, patina

16 000 HUF
43,24
47,06
Bődy Kálmán (1885-1956) ~1918. Tisza István bronzozott ón emlékérem. HONFIHŰSÉG ÉS JELLEMSZILÁRDSÁG HŐSE ÉS VÉRTANUJA VOLT - TISZA - 1918.X.31. (75,79g/61mm) T:2- ph. / Hungary ~1918. István Tisza bronze plated Sn commemorative medallion. Sign.: Kálmán Bődy (75,79g/61mm) C:VF edge error HP 1568.
30117.

Bődy Kálmán (1885-1956) ~1918. "Tisza István" bronzozott ón emlékérem. "HONFIHŰSÉG ÉS JELLEMSZILÁRDSÁG HŐSE ÉS VÉRTANUJA VOLT - TISZA - 1918.X.31." (75,79g/61mm) T:2- ph. / Hungary ~1918. "István Tisza" bronze plated Sn commemorative medallion. Sign.: Kálmán Bődy (75,79g/61mm) C:VF edge error HP 1568.

6 000 HUF
Czinder Antal (1937-) ~1970. Űrhajósok öntött Br emlékérem (208g/97mm) T:2 / Hungary ~1970. Astronauts cast Br medallion. Sign: Antal Czinder (208g/97mm) C:XF
30118.

Czinder Antal (1937-) ~1970. "Űrhajósok" öntött Br emlékérem (208g/97mm) T:2 / Hungary ~1970. "Astronauts" cast Br medallion. Sign: Antal Czinder (208g/97mm) C:XF

28 000 HUF
75,68
82,35
Csillag István (1881-1968) 1921. Stephanus Csillag öntött Br plakett (262,74g/100x100mm) T:1- / Hungary 1921. Stephanus Csillag cast Br plaque. Sign.: István Csillag (262,74g/100x100mm) C:AU HP 1730.
30119.

Csillag István (1881-1968) 1921. "Stephanus Csillag" öntött Br plakett (262,74g/100x100mm) T:1- / Hungary 1921. "Stephanus Csillag" cast Br plaque. Sign.: István Csillag (262,74g/100x100mm) C:AU HP 1730.

6 000 HUF
20
Csillag István (1881-1968) 1938.Dr. Weiner Samu (a a Hungária Egyesült Gőzmalmi Rt. vezérigazgatója) szögletes, egyoldalas bronz plakett (185,9g/72x65mm) T:2 / Hungary 1938. Samu Weiner commemorative Br plaque. Sign: CSILLAG (185,9g/72x65mm) C:XF HPII: 529
30120.

Csillag István (1881-1968) 1938."Dr. Weiner Samu" (a a Hungária Egyesült Gőzmalmi Rt. vezérigazgatója) szögletes, egyoldalas bronz plakett (185,9g/72x65mm) T:2 / Hungary 1938. "Samu Weiner" commemorative Br plaque. Sign: CSILLAG (185,9g/72x65mm) C:XF HPII: 529

6 000 HUF
Csúcs Ferenc (1905-1999) 1943. Ady / Musa - Poetae kétoldalas Br emlékérem (383,74g/86mm) T:1- / Hungary 1943. Ady / Musa - Poetae double-sided Br commemorative medallion (383,74g/86mm) C:AU
30121.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1943. "Ady / Musa - Poetae" kétoldalas Br emlékérem (383,74g/86mm) T:1- / Hungary 1943. "Ady / Musa - Poetae" double-sided Br commemorative medallion (383,74g/86mm) C:AU

12 000 HUF
32,43
35,29
9
Csúcs Ferenc (1905-1999) 1944. Munkácsy Mihály 1844-1900 / Születésének 100. évfordulójára kétoldalas Br emlékérem, peremén *7* sorszámmal (292,82g/93mm) T:1- kis patina / Hungary 1944. Munkácsy Mihály 1844-1900 / Születésének 100. évfordulójára (For the 100th Anniversary of birth / Mihály Munkácsy 1844-1900) double-sided Br commemorative medallion with serial number *7* on edge. Sign.: Ferenc Csúcs (292,82g/93mm) C: AU small patina
30122.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1944. "Munkácsy Mihály 1844-1900 / Születésének 100. évfordulójára" kétoldalas Br emlékérem, peremén " *7* " sorszámmal (292,82g/93mm) T:1- kis patina / Hungary 1944. "Munkácsy Mihály 1844-1900 / Születésének 100. évfordulójára (For the 100th Anniversary of birth / Mihály Munkácsy 1844-1900)" double-sided Br commemorative medallion with serial number " *7* " on edge. Sign.: Ferenc Csúcs (292,82g/93mm) C: AU small patina

8 000 HUF
Csúcs Ferenc (1905-1999) 1945. Pallasz Athéné / Női akt önött Br emlékérem peremen 5 sorszámmal (137,72g/51mm) T:1- / Hungary 1945. Pallas Athene / Femal nude cast Br commemorative medallion eith 5 number on the edge. Sign.: Ferenc Csúcs (137,72/51mm) C:AU
30123.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1945. "Pallasz Athéné / Női akt" önött Br emlékérem peremen "5" sorszámmal (137,72g/51mm) T:1- / Hungary 1945. "Pallas Athene / Femal nude" cast Br commemorative medallion eith "5" number on the edge. Sign.: Ferenc Csúcs (137,72/51mm) C:AU

6 000 HUF
10
Csúcs Ferenc (1905-1999) 1947. Rippl Rónai Társaság 1948 Br emlékérem, peremén 3 sorszám (292,92g/77mm) T:2 / Hungary 1947. Rippl Rónai Association 1948 Br commemorative medallion, on the edge with 3 number. Sign.: Ferenc Csúcs (292,92g/77mm) C:XF
30124.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1947. "Rippl Rónai Társaság 1948" Br emlékérem, peremén "3" sorszám (292,92g/77mm) T:2 / Hungary 1947. "Rippl Rónai Association 1948" Br commemorative medallion, on the edge with "3" number. Sign.: Ferenc Csúcs (292,92g/77mm) C:XF

8 000 HUF
Csúcs Ferenc (1905-1999) 1975. Keresztény Múzeum Esztergom 1875-1975 kétoldalas, öntött Br plakett, peremen *25* sorszámmal (415,06g/110x93mm) T:2 / Hungary 1975. Keresztény Múzeum Esztergom 1875-1975 (Catholic Museum of Esztergom 1875-1975 double-sided, cast Br plaque with *25* serial number on edge (415,06g/110x93mm) C:XF
30125.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1975. "Keresztény Múzeum Esztergom 1875-1975" kétoldalas, öntött Br plakett, peremen " *25* " sorszámmal (415,06g/110x93mm) T:2 / Hungary 1975. "Keresztény Múzeum Esztergom 1875-1975 (Catholic Museum of Esztergom 1875-1975" double-sided, cast Br plaque with " *25* " serial number on edge (415,06g/110x93mm) C:XF

12 000 HUF
32,43
35,29
Csúcs Ferenc (1905-1999) DN Dr. Káplár László a régi pénzeknek vegy-elemző vizsgálója kétoldalas Br emlékérem, peremén *16* sorszámmal (359,97g/92mm) T:2 patina / Hungary ND Dr. Káplár László a régi pénzeknek vegy-elemző vizsgálója (Dr. László Káplár chemical analyst of old coins) double-sided Br commemorative medallion, with *16* serial number on edge (359,97g/92mm) C:XF patina
30126.

Csúcs Ferenc (1905-1999) DN "Dr. Káplár László a régi pénzeknek vegy-elemző vizsgálója" kétoldalas Br emlékérem, peremén " *16* " sorszámmal (359,97g/92mm) T:2 patina / Hungary ND "Dr. Káplár László a régi pénzeknek vegy-elemző vizsgálója (Dr. László Káplár chemical analyst of old coins)" double-sided Br commemorative medallion, with " *16* " serial number on edge (359,97g/92mm) C:XF patina

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF