Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 116

Berán Lajos (1882-1943) 1915. Tisza / Marosvásárhely 1914-1915 kétoldalas fém plakett az Világháború első évének emlékére (155,36g/80x56mm) T:2 / Hungary 1915. Tisza / Marosvásárhely 1914-1915 double-sided metal plaque commemorating the first year of the World War (155,36g/80x56mm) C:XF
30103.

Berán Lajos (1882-1943) 1915. "Tisza / Marosvásárhely 1914-1915" kétoldalas fém plakett az Világháború első évének emlékére (155,36g/80x56mm) T:2 / Hungary 1915. "Tisza / Marosvásárhely 1914-1915" double-sided metal plaque commemorating the first year of the World War (155,36g/80x56mm) C:XF

18 000 HUF
48,65
52,94
Berán Lajos (1882-1943) 1921. Ludovicus Berán - MCMXXI Berán Lajos éremművész önarcképe, egyoldalas, öntött Br plaketten (130,57g/99x96mm) T:1- / Hungary 1921. Ludovicus Berán - MCMXXI self-portrait of Lajos Berán, medalist on one-sided, cast Br plaque. Sign: Lajos Berán (130,57g/99x96mm) C:AU HP 1226
30104.

Berán Lajos (1882-1943) 1921. "Ludovicus Berán - MCMXXI" Berán Lajos éremművész önarcképe, egyoldalas, öntött Br plaketten (130,57g/99x96mm) T:1- / Hungary 1921. "Ludovicus Berán - MCMXXI" self-portrait of Lajos Berán, medalist on one-sided, cast Br plaque. Sign: Lajos Berán (130,57g/99x96mm) C:AU HP 1226

30 000 HUF
81,08
88,24
11
Berán Lajos (1882-1943) 1930. Goldberger Sam. F. és Fiai Részvénytársaság / Goldberger-Bemberg Kirakatverseny 1930 ezüstözött Br emlékérem, peremén BRONZ fémjellel (125,5g/65mm) T:2 ph. / Hungary 1930. Goldberger Sam. F. és Fiai Részvénytársaság / Goldberger-Bemberg Kirakatverseny 1930 (Goldberger Joint Stock Company / Goldberger-Bemberg Showcase Competition) silver plated Br commemorative medallion, with BRONZ hallmark on edge (125,5g/65mm) C:XF edge error
30105.

Berán Lajos (1882-1943) 1930. "Goldberger Sam. F. és Fiai Részvénytársaság / Goldberger-Bemberg Kirakatverseny 1930" ezüstözött Br emlékérem, peremén "BRONZ" fémjellel (125,5g/65mm) T:2 ph. / Hungary 1930. "Goldberger Sam. F. és Fiai Részvénytársaság / Goldberger-Bemberg Kirakatverseny 1930 (Goldberger Joint Stock Company / Goldberger-Bemberg Showcase Competition)" silver plated Br commemorative medallion, with "BRONZ" hallmark on edge (125,5g/65mm) C:XF edge error

12 000 HUF
32,43
35,29
Berán Lajos (1882-1943) 1934. Dr. Dalmady Zoltán emlékére az Országos Balneológiai Egyesület Br emlékplakett (88,75g/62mm) T:2 kis ph., patina, hátlapon karc / Hungary 1934. Zoltán Dalmady, Dr. Br commemorative medallion. Sign.: Lajos Berán (88,75g/62mm) C:XF small edge error, patina, on the back stratched
30106.

Berán Lajos (1882-1943) 1934. "Dr. Dalmady Zoltán emlékére az Országos Balneológiai Egyesület" Br emlékplakett (88,75g/62mm) T:2 kis ph., patina, hátlapon karc / Hungary 1934. "Zoltán Dalmady, Dr." Br commemorative medallion. Sign.: Lajos Berán (88,75g/62mm) C:XF small edge error, patina, on the back stratched

5 000 HUF
Josef Daniel Boehm (1794-1865) 1843. A Magyar Orvosok és Természetbúvárok 1843. évi temesvári gyűlésére Br emlékérem. GAZDAGÍTVA BOLDOGÍT / SZ. K. TEMESVÁR VÁROSA Á. M. ORVOSOK S TERMÉSZETBUVÁROK AZ 1843. ÉVI AUG 8. KEBELÉBEN TARTOTT GYÜLEKEZETE EMLÉKEÜL (63,88g/52mm) T:1- kis ph. / Hungary 1843. For the Assembly of the Hungarian Doctors and Naturalist in Temesvár, 1843 Br commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (63,88g/52mm) C:AU small edge error
30107.

Josef Daniel Boehm (1794-1865) 1843. "A Magyar Orvosok és Természetbúvárok 1843. évi temesvári gyűlésére" Br emlékérem. "GAZDAGÍTVA BOLDOGÍT / SZ. K. TEMESVÁR VÁROSA Á. M. ORVOSOK 'S TERMÉSZETBUVÁROK AZ 1843. ÉVI AUG 8. KEBELÉBEN TARTOTT GYÜLEKEZETE EMLÉKEÜL" (63,88g/52mm) T:1- kis ph. / Hungary 1843. "For the Assembly of the Hungarian Doctors and Naturalist in Temesvár, 1843 " Br commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (63,88g/52mm) C:AU small edge error

40 000 HUF
108,11
117,65
Josef Daniel Boehm (1794-1865) 1847. Galanthai herczeg Esterházy Pál Br emlékérem. GALANTHAI HERCZEG ESZTERHÁZY PÁL / A MAGY. ORV. ÉS TERM. VIZSG. VIIIdik NAGYGYÜLÉSE ELNÖKÉNEK HÁLA EMLÉKÜL - 1847 AUG. 17 (42,82g/41mm) T:1-,2 apró ph. / Hungary 1847. Prince Pál Esterházy de Galántha Br commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (42,82g/41mm) C:AU,XF tiny edge error HP 289.
30108.

Josef Daniel Boehm (1794-1865) 1847. "Galanthai herczeg Esterházy Pál" Br emlékérem. "GALANTHAI HERCZEG ESZTERHÁZY PÁL / A MAGY. ORV. ÉS TERM. VIZSG. VIIIdik NAGYGYÜLÉSE ELNÖKÉNEK HÁLA EMLÉKÜL - 1847 AUG. 17" (42,82g/41mm) T:1-,2 apró ph. / Hungary 1847. "Prince Pál Esterházy de Galántha" Br commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (42,82g/41mm) C:AU,XF tiny edge error HP 289.

26 000 HUF
70,27
76,47
Josef Daniel Boehm (1794-1865) 1847. Szabad Királyi Sopron Városa A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók VIII. Nagy Gyűlésére Br emlékérem (41,35g/41mm) T:1- / Hungary 1847. The Free Royal City of Sopron to the VIIIth General Assembly of the Hungarian Doctors and Naturalist Br commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (41,34g/41mm) C:AU
30109.

Josef Daniel Boehm (1794-1865) 1847. "Szabad Királyi Sopron Városa A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók VIII. Nagy Gyűlésére" Br emlékérem (41,35g/41mm) T:1- / Hungary 1847. "The Free Royal City of Sopron to the VIIIth General Assembly of the Hungarian Doctors and Naturalist" Br commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (41,34g/41mm) C:AU

18 000 HUF
48,65
52,94
Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) 1938. A magyar kultúra szolgálatáért kétoldalas öntött Br érem A MAGYAR KULTÚRA SZOLGÁLA-TÁÉRT / A M KIR VALLÁS ÉS KÖZOKTATÁSÜGYI MINISTER (261,65g/93mm) T:1- / Hungary 1938. For service of Hungarian culture two-sided Br medallion. Sign.: Sándor Boldogfai Farkas (261,65g/93mm) C:AU TP 430.
30110.

Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) 1938. "A magyar kultúra szolgálatáért" kétoldalas öntött Br érem "A MAGYAR KULTÚRA SZOLGÁLA-TÁÉRT / A M KIR VALLÁS ÉS KÖZOKTATÁSÜGYI MINISTER" (261,65g/93mm) T:1- / Hungary 1938. "For service of Hungarian culture" two-sided Br medallion. Sign.: Sándor Boldogfai Farkas (261,65g/93mm) C:AU TP 430.

7 000 HUF
18,92
20,59
15
Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) 1946. Bárdos Arthur 30 éves színigazgatói jubileumára / Budapest Székesfőváros 1946. nov. kétoldalas ezüstpatinázott Br emlékérem (344,26g/86mm) T:2 kopott ezüstözés / Hungary 1946. Bárdos Arthur 30 éves színigazgatói jubileumára / Budapest Székesfőváros 1946. nov. double-sided silver plated Br commemorative medallion. Sign.: Boldogfai Farkas Sándor (344,26g/86mm) C:XF worn silver plating
30111.

Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) 1946. "Bárdos Arthur 30 éves színigazgatói jubileumára / Budapest Székesfőváros 1946. nov." kétoldalas ezüstpatinázott Br emlékérem (344,26g/86mm) T:2 kopott ezüstözés / Hungary 1946. "Bárdos Arthur 30 éves színigazgatói jubileumára / Budapest Székesfőváros 1946. nov." double-sided silver plated Br commemorative medallion. Sign.: Boldogfai Farkas Sándor (344,26g/86mm) C:XF worn silver plating

12 000 HUF
32,43
35,29
Borsos Miklós (1906-1990) 1958. Egry József egyoldalas öntött Br emlékérem (208,66g/86-88mm) T:2 / Hungary 1958. József Egry one-sided cast Br commemorative medallion (208,66g/86-88mm) C:XF
30112.

Borsos Miklós (1906-1990) 1958. "Egry József" egyoldalas öntött Br emlékérem (208,66g/86-88mm) T:2 / Hungary 1958. "József Egry" one-sided cast Br commemorative medallion (208,66g/86-88mm) C:XF

5 000 HUF
Borsos Miklós (1906-1990) 1978. Szegedi Kis István 1505-1572 Br emlékérem (739g/135mm) T:2 / Hungary 1978. István Szegedi Kis 1505-1572 Br commemorative medal. Sign.: Miklós Borsos (739g/135mm) C:XF
30113.

Borsos Miklós (1906-1990) 1978. "Szegedi Kis István 1505-1572" Br emlékérem (739g/135mm) T:2 / Hungary 1978. "István Szegedi Kis 1505-1572" Br commemorative medal. Sign.: Miklós Borsos (739g/135mm) C:XF

26 000 HUF
70,27
76,47
Bozó Gyula (1913-2004) DN Vásárhelyi Pál Díj / A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztertől peremen jelzett Ag emlékérem SZG (Szabó Géza) gyártói jelzéssel, nem adományozott darab (33,77g/0.925/42,5mm) T:1- (PP) / Hungary ND Pál Vásárhelyi Award / From the Minister for the Environment and Water Ag commemorative medallion with hallmark on the edge, with makers mark SZG (Szabó Géza), not donated piece. Sign.: Gyula Bozó (33,77g/0.925/42,5mm) C:AU (PP)
30114.

Bozó Gyula (1913-2004) DN "Vásárhelyi Pál Díj / A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztertől" peremen jelzett Ag emlékérem "SZG (Szabó Géza)" gyártói jelzéssel, nem adományozott darab (33,77g/0.925/42,5mm) T:1- (PP) / Hungary ND "Pál Vásárhelyi Award / From the Minister for the Environment and Water" Ag commemorative medallion with hallmark on the edge, with makers mark "SZG (Szabó Géza)", not donated piece. Sign.: Gyula Bozó (33,77g/0.925/42,5mm) C:AU (PP)

16 000 HUF
43,24
47,06

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF