Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 116

Mester Jenő (1882-1961) DN Újházi Újházi Ede színészt ábrázoló egyoldalas Br emlékplakett (53,40g/35x58mm) T:2 / Hungary ND Újházi one-sided Br plaque commemorating Ede Újházi an hungarian actor. Szign.: Jenő Mester (53,40g/35x58mm) C:XF HP 3572.
30151.

Mester Jenő (1882-1961) DN "Újházi" Újházi Ede színészt ábrázoló egyoldalas Br emlékplakett (53,40g/35x58mm) T:2 / Hungary ND "Újházi" one-sided Br plaque commemorating Ede Újházi an hungarian actor. Szign.: Jenő Mester (53,40g/35x58mm) C:XF HP 3572.

4 000 HUF
Murányi Gyula (1881-1920) DN A . Pablo Casals egyoldalas Br plakett BRUDER SCHNEIDER WIEN gyártói jelzéssel. A. PABLO CASALS - JULES MURÁNYI (75,74g/71,5x53mm) T:2,2- / Hungary ND A . Pablo Casals one-sided Br plaque with makers mark BRUDER SCHNEIDER WIEN on the back. Sign.: Gyula Murányi (75,74g/71,5x53mm) C:XF,VF HP 3707.
30152.

Murányi Gyula (1881-1920) DN "A . Pablo Casals" egyoldalas Br plakett "BRUDER SCHNEIDER WIEN" gyártói jelzéssel. "A. PABLO CASALS - JULES MURÁNYI" (75,74g/71,5x53mm) T:2,2- / Hungary ND "A . Pablo Casals" one-sided Br plaque with makers mark "BRUDER SCHNEIDER WIEN" on the back. Sign.: Gyula Murányi (75,74g/71,5x53mm) C:XF,VF HP 3707.

8 000 HUF
Murányi Gyula (1881-1920) DN Khuen-Héderváry Károly gróf egyoldalas Br plakett (57,63g/35x70mm) T:1- kis ph. / Hungary ND Khuen-Héderváry Károly gróf one-sided Br plaque. Sign.: Gyula Murányi (57,63g/35x70mm) C:AU small edge error HP 3676.
30153.

Murányi Gyula (1881-1920) DN "Khuen-Héderváry Károly gróf" egyoldalas Br plakett (57,63g/35x70mm) T:1- kis ph. / Hungary ND "Khuen-Héderváry Károly gróf" one-sided Br plaque. Sign.: Gyula Murányi (57,63g/35x70mm) C:AU small edge error HP 3676.

4 000 HUF
Musti Viktor (1917-1943) 1942. Szent László Hét Nagyváradon - 1942 május 3-10. Br emlékérem eredeti BOCZÁN KÁROLY BUDAPEST VIII. CSOKONAI U.2. gyártói tokban (89,22g/40mm) T:1- / Hungary 1942. Saint Ladislaus week in Nagyvárad Br commemorative medallion in original BOCZÁN KÁROLY BUDAPEST VIII. CSOKONAI U.2. makers case . Sign: Viktor Musti (89,22g/40mm) C:AU TP 1981.
30154.

Musti Viktor (1917-1943) 1942. "Szent László Hét Nagyváradon - 1942 május 3-10." Br emlékérem eredeti "BOCZÁN KÁROLY BUDAPEST VIII. CSOKONAI U.2." gyártói tokban (89,22g/40mm) T:1- / Hungary 1942. "Saint Ladislaus week in Nagyvárad" Br commemorative medallion in original "BOCZÁN KÁROLY BUDAPEST VIII. CSOKONAI U.2." makers case . Sign: Viktor Musti (89,22g/40mm) C:AU TP 1981.

6 000 HUF
Olgyay Ferenc festőművész 2db kiállítási emlékérme: Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1896. 1896-iki Ezredéves Országos Kiállítás / Közreműködők Érme - Olgyay Ferencznek Budapest Br emlékérem (90,81g/60mm) + Franciaország 1900. Francia Köztársaság / Párizsi Világkiállítás 1900 - F. Olgyay Br emlékérem, peremén BRONZE beütéssel. Szign.: J. C. Chaplain (99,97g/64mm) T:2 ph., patina / 2 commemorative medallions of the painter Ferenc Olgyay: Hungary 1896. National Exhibition of 1896 / Contributors Medal - To Ferencz Olgyay Budapest Br commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (90,81g/60mm) + France 1900. Republic of France / International Exposition Paris 1900 - F. Olgyay Br commemorative medallion, with BRONZE hallmark on the edge. REPUBLIQUE FRANCAISE / EXPOSITION UNIVERSELLE INTERNATONALE - F. OLGYAY. Sign.: J. C. Chaplain (90,81g/60mm) C:XF edge error, patina HP 754.
30155.

Olgyay Ferenc festőművész 2db kiállítási emlékérme: Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1896. "1896-iki Ezredéves Országos Kiállítás / Közreműködők Érme - Olgyay Ferencznek Budapest" Br emlékérem (90,81g/60mm) + Franciaország 1900. "Francia Köztársaság / Párizsi Világkiállítás 1900 - F. Olgyay" Br emlékérem, peremén "BRONZE" beütéssel. Szign.: J. C. Chaplain (99,97g/64mm) T:2 ph., patina / 2 commemorative medallions of the painter Ferenc Olgyay: Hungary 1896. "National Exhibition of 1896 / Contributors Medal - To Ferencz Olgyay Budapest" Br commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (90,81g/60mm) + France 1900. "Republic of France / International Exposition Paris 1900 - F. Olgyay" Br commemorative medallion, with "BRONZE" hallmark on the edge. "REPUBLIQUE FRANCAISE / EXPOSITION UNIVERSELLE INTERNATONALE - F. OLGYAY". Sign.: J. C. Chaplain (90,81g/60mm) C:XF edge error, patina HP 754.

18 000 HUF
48,65
52,94
11
Carl Radnitzky (1818-1901) 1859. Scitovszky János hercegprímás pappá szentelésének 50. évfordulójára ezüstözött Br emlékérem (36,87g/45mm) T:2- ph. / Hungary 1859. 50th Anniversary of the ordination of Archbishop János Scitovszky silver plated Br commemorative medallion. JOANNES. BAPT CARD SCITOVSZKY PRINC PRIMAS AEPPUS STRIGON / SEMISAECULO SACERDOS VI NOVEMBRIS MDCCCLIX Sign.: Carl Radnitzky (36,87g/45mm) C:VF edge error
30156.

Carl Radnitzky (1818-1901) 1859. "Scitovszky János hercegprímás pappá szentelésének 50. évfordulójára" ezüstözött Br emlékérem (36,87g/45mm) T:2- ph. / Hungary 1859. "50th Anniversary of the ordination of Archbishop János Scitovszky" silver plated Br commemorative medallion. "JOANNES. BAPT CARD SCITOVSZKY PRINC PRIMAS AEPPUS STRIGON / SEMISAECULO SACERDOS VI NOVEMBRIS MDCCCLIX" Sign.: Carl Radnitzky (36,87g/45mm) C:VF edge error

4 000 HUF
Carl Radnitzky (1818-1901) 1865. A Magyar Tudományos Akadémia megnyitásának 40. évfordulójára Br emlékérem. XI. DEC: MDCCCLXV / HÁZA MEGNYITÁSÁNAK EMLÉKEÜL A MAGYAR TUDOM: AKADÉMIA (53,32g/51mm) T:1- ph. / Hungary 1865. 40th anniversary of the opening of the Hungarian Academy of Sciences Br medallion. Sign.: Carl Radnitzky (53,32g/51mm) C:AU edge error
30157.

6 000 HUF
Carl Radnitzky (1818-1901) 1874. Czuczor Gergely-Fogarasi János / A magyar nyelv szótára Br emlékérem. CZUCZOR GERGELY - FOGARASI JÁNOS / A MAGYAR NYELV SZÓTÁRA BEFEJEZÉSÉNEK EMLÉKEŰL A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADEMIA MDCCCLXXIV (27,37g/43mm) T:2,2- kis ph. / Hungary 1874. Gergely Czuczor - Fogarasi János / Dictionary of the Hungarian language Br commemorative medallion. Sign.: Carl Radnitzky (27,37g/43mm) C:XF,VF small edge error
30158.

Carl Radnitzky (1818-1901) 1874. "Czuczor Gergely-Fogarasi János / A magyar nyelv szótára" Br emlékérem. "CZUCZOR GERGELY - FOGARASI JÁNOS / A MAGYAR NYELV SZÓTÁRA BEFEJEZÉSÉNEK EMLÉKEŰL A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADEMIA MDCCCLXXIV (27,37g/43mm) T:2,2- kis ph. / Hungary 1874. "Gergely Czuczor - Fogarasi János / Dictionary of the Hungarian language" Br commemorative medallion. Sign.: Carl Radnitzky (27,37g/43mm) C:XF,VF small edge error

5 000 HUF
Reményi József (1887-1977) 1913. Aurora Br emlékérem, peremén É.K.E. (Éremkedvelők Egyesülete) 1913. és 47-es sorszám (124g/69mm) T:1- / Hungary 1913. Avrora Br medallion, with É.K.E. (Association of Medal Lovers) 1913 and serial number 47. Sign: József Reményi (124g/69mm) C:AU
30159.

Reményi József (1887-1977) 1913. "Aurora" Br emlékérem, peremén "É.K.E. (Éremkedvelők Egyesülete) 1913." és "47-es" sorszám (124g/69mm) T:1- / Hungary 1913. "Avrora" Br medallion, with "É.K.E. (Association of Medal Lovers) 1913" and serial number "47". Sign: József Reményi (124g/69mm) C:AU

18 000 HUF
48,65
52,94
Reményi József (1887-1977) 1917. Pick Marcell réz lemezplakett plakett (419,03g/144x118mm) T:2 ü. / Hungary 1917. Marcell Pick copper sheet metal plaque (419,03g/144x118mm) C:XF ding
30160.

Reményi József (1887-1977) 1917. "Pick Marcell" réz lemezplakett plakett (419,03g/144x118mm) T:2 ü. / Hungary 1917. "Marcell Pick" copper sheet metal plaque (419,03g/144x118mm) C:XF ding

5 000 HUF
Renner Kálmán (1927-1994) 1963. Verdi 1813-1901 Br plakett (142g/99x60mm) T:1- / Hungary 1963. Verdi 1813-1901 plaque (142g/99x60mm) C:AU
30161.

Renner Kálmán (1927-1994) 1963. "Verdi 1813-1901" Br plakett (142g/99x60mm) T:1- / Hungary 1963. "Verdi 1813-1901" plaque (142g/99x60mm) C:AU

8 000 HUF
Róna József (1861-1939) 1911. Országos Magyar Képzőművészeti Társulat egyoldalas Br plakett (166,35g/88x60mm) T:1-,2 / Hungary 1911. National Hungarian Fine Arts Association one-sided Br plaque. Sign.: József Róna (166,35g/88x60mm) C:AU,XF HP 4511.
30162.

Róna József (1861-1939) 1911. "Országos Magyar Képzőművészeti Társulat" egyoldalas Br plakett (166,35g/88x60mm) T:1-,2 / Hungary 1911. "National Hungarian Fine Arts Association" one-sided Br plaque. Sign.: József Róna (166,35g/88x60mm) C:AU,XF HP 4511.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF